„BIX“ garso operatorius įvardijo kaltus dėl netvarkos „Žagarės vyšnių festivalyje“: „Galėjo žūti žmonės“
Savaitgalį vykusio „Žagarės vyšnių festivalio“ svečiams teko nusivilti dėl smarkiai vėluojančių koncertų. Klausytojai ieško kaltų, kuriuos atvirame viešame laiške atskleidė grupės „BIX“ garso operatorius Jurgis Stasikėlis.
Garso operatorius, ilgus metus dirbęs vienoje didžiausių įgarsinimo kompanijų tapi pat dirba su tokiomis grupėmis kaip „Colours Of Bubbles“, „G&G Sindikatas“, Monika Linkyte, bendradarbiauja su „Freaks On Floor“, „Golden Parazyth“ aptarnauja užsienio atlikėjų koncertus, dirbo net Kijeve vykusios „Eurovizijos“ metu.
„Mano nuomonė pakankamai svari,“ – teigė profesionalas, pasipiktinęs „Žagarės vyšnių festivalį“ aptarnavusios įmonės darbu.
Iš jo laiško, paskelbto „Facebook“ socialiniame tinkle, buvo galima suprasti, kad atlikėjams bei jų kolegoms jau iš anksto buvo kilę klausimų dėl aptarnaujančios reginio įgarsinimo įmonės.
„Festivalio organizatoriams buvo išreikštas susirūpinimas ir prašoma UAB „Balheidas“ užtikrinti raiderių (reikalavimų koncertinei įrangai sąrašų red. past.) išpildymą bei kokybišką aptarnavimą,“ – rašė nusivylęs vyras.
Jis teigė, kad reikalavimus atsiuntė likus dar mėnesiui iki pasirodymo, o vėliau pasitikslinus, organizatoriai teigė, kad viskas bus įvykdyta.
„BIX“ garso operatorius teigė, kad įgarsinant renginį buvo padarytos esminės klaidos. „Per grupės „BIX“ soundcheck'o (garso patikrinimo red. past.) laiką nusprendžiau patikrinti, ar tikrai viskas taip blogai, kaip atrodo. TAIP – tai buvo taip blogai, kaip atrodė,“ – rašė J. Stasikėlis.
Jam itin svarbus pasirodė ir festivalio svečių saugumas. „Jėgos kabeliai buvo pratiesi tiesiog viduryje aikštės ir neuždengtis. Visų pirma – nukirtus bent vieną iš ten einančių skaitmeninio signalo kabelių = NO SHOW! (liet. jokio šou)
Visų antra, ši zona yra pati judriausia ir tankiausiai užkišta teritorija žmonėmis, o įmonė UAB „Baltheidas“ sugeba nepagalvoti apie žmonių saugumą ir tiesiog numesti jėgos kabelį! Apie ką jūs galvojate?
Ar dar yra per mažai pavyzdžių Lietuvoje, kai dėl nesiimamų apsaugos priemonių žūsta žmonės-kolegos???!!! Visai šalia pratiestų kabelių mėtosi dužusių butelių šukės, merginos vaikšto aukštakulniais – vienas žingsnis, šukė sminga į kabelius ir geriausiu atveju – NO SHOW, blogiausiu atveju – žūsta žmonės!“ – piktinosi vyras.
Jis taip pat teigė, kad grupių pateikti techniniai reikalavimai buvo neišpildyti, siūlytos naudoti priemonės – netinkamos. „Vėlgi, ar dar yra mažai pavyzdžių Lietuvoje, kai dėl tokių nebetinkamų vartoti In-Ear monitorinių sistemų, kai staiga į ausines visu garsu šauna trikdžiai, atlikėjams plyšta ausų būgneliai?“ – neužtikrintu atlikėjų ir festivalio lankytojų saugumu stebėjosi garso operatorius.
Jo akimis, aptarnaujantis techninis personalas neturėjo pakankamai patirties dirbti tokio masto renginiuose – garso patikros vėlavo, neveikianti technika buvo teisinama kitų koncerto dalyvių piktybišku elgesiu.
„Negana to, techninis personalas pradeda kaltinti ir kalbėti, kad „MEX Pro“ komanda (kuri atvažiavo aptarnauti Džordanos B.) specialiai nuspaudė slaptą mygtuką, kad įranga nebeveiktų,“ – stebėjosi vyras.
Jo teigimu, minėta komanda – profesionalai, neužsiimantys vaikų žaidimais ir nesivežiojantys slaptų mygtukų.
„Taip, mano garsinamų grupių pasirodymų teko laukti beveik po pusvalandį ir dėl to man nė kiek ne gėda. Aš negaliu išleisti grupės, su kuria dirbu, į sceną, nežinodamas ar viskas veikia ir yra sujungta taip, kaip turėtų būti!“ – rašė garso operatorius, įgarsinęs ne tik „BIX“, bet ir Lino Adomaičio pasirodymą.