Brazilių grožio paslaptys

Brazilė / „Fotolia“ nuotr.
Brazilė / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-08-06 13:20
AA

Vykstant vasaros olimpinėms žaidynėms, visų žvilgsniai nukrypo į Lotynų Ameriką. Sakoma, kad brazilės yra pačios patraukliausios. Pasidomėjome, kaip šios saulėtos šalies moterys puoselėja grožį.

Brazilijoje, kur beveik ištisus metus galima vaikščioti vien su bikiniu, susiformavusi savita grožio kultūra. Čia nealpstama dėl liekno kūno, kokį garbina vakarietės.

Vyrauja išraiškingas biustas, apvalūs, stangrūs ir iškilūs sėdmenys, liaunas liemuo ir platūs klubai. Amerikietės linkusios 3–4 dydžiais padidinti krūtis, Brazilijoje į plastinės chirurgijos specialistus dažniausiai kreipiamasi dėl sėdmenų - prašoma pakoreguoti jų formą ir dydį. Nuo seno Azijos, Lotynų Amerikos šalyse platūs klubai ir putlios kūno formos laikomos ne tik grožio, bet ir vaisingumo simboliu.

Ne paslaptis, kad pietietės greičiau sensta – dėl saulės pertekliaus oda greičiau raukšlėjasi. Tad nieko nuostabaus, kad brazilės nuo mažų dienų mokomos puoselėti grožį.

Geria kokosų vandenį

Brazilės grožiu stengiasi rūpintis iš vidaus. Ne veltui sakoma, ką valgai, kaip gyveni, taip ir atrodai. Bent kartą per dieną šios šalies moterys geria kokosų vandenį. Tai vienas iš labiausiai Brazilijoje vertinamų gaivinančių ir greitai troškulį malšinančių gėrimų.

Kokosų vanduo – tai skaidrus jaunų, nesubrendusių kokosų skystis, atsirandantis trečią mėnesį nuo vaisiaus užsimezgimo (tik gerokai vėliau susiformuoja kaloringas kokosų pienas).

Neatsitiktinai jis vadinamas jaunystės eliksyru. Teigiama, kad kokosų vandenyje yra natūralių fitohormonų, lėtinančių senėjimą, skatinančių atsinaujinti ląsteles, šalinančių toksinus ir gerinančių kraujotaką.

Mokslininkų ištirta, kad šis gėrimas spartina virškinimą, greitina medžiagų apykaitą. Tai itin svarbu norint išsaugoti dailias kūno linijas.

Negana to, kokosų vandenyje begalė vitaminų (ypač B grupės) ir mineralų (kalio, kalcio, magnio, fosforo ir natrio), padedančių gerai jaustis. Šalyje, kur plieskia saulė ir su prakaitu netenkama daug vandens bei mineralų, šis gėrimas nepakeičiamas.

Jis reguliuoja elektrolitų pusiausvyrą ir kraujospūdį, saugo nuo dehidratacijos. Kadangi kokosų vanduo, priešingai nei jų pienas, nekaloringas (100 ml – tik 18 kcal), idealiai tinka norinčioms nepriaugti svorio.

Be to, brazilės naudoja kosmetiką su kokosų vandeniu, juo prausia veidą.

Šveičia odą jūros smėliu

Brazilės reguliariai šveičia kūną. Tam jos naudoja ne prabangias ar brangias kosmetikos priemones, bet paprasčiausią šlapią jūros smėlį, kuriame gausu mineralų ir jūros druskos.

Tiesa, paplūdimio smėlio brazilės nenaudoja, nes jame daug bakterijų ir jis per šiurkštus. Tai ypač aktualu toms, kurių oda plona ir sausa. Smėlį grožio procedūroms jos semia iš vandens.

Norite išbandyti šį natūralų kūno šveitiklį? Nuošalesniame paplūdimyje iš vandens prisisemkite smėlio, juo švelniai nušveiskite kūną ir išsimaudykite jūroje. Odą po tokios procedūros būtinai sudrėkinkite losjonu.

Plačiau apie tai, kaip brazilės puoselėja grožį, skaitykite 31-ajame „Ji + 7 dienos“ žurnalo numeryje!

Žurnalas „Ji + 7 dienos“ (31 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.