Britai turės galimybę atsisveikinti su karaliene Elizabeth II: atiduos pagarbą Edinburgo katedroje

Atsisveikinimas su Elizabeth II / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Atsisveikinimas su Elizabeth II / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-09-12 11:54
AA

Gedintys britai pirmadienį turės pirmąją galimybę atiduoti pagarbą velionei karalienei Elizabeth II priešais jos karstą Edinburgo katedroje, kur vyks pamaldos, dalyvaujant naujajam karaliui Charlesui III (Karoliui III).

Likus savaitei iki Elizabeth II laidotuvių Londone, spėjama, kad tūkstančiai žmonių išsirikiuos į eilę, kad galėtų pamatyti vėliava uždengtą karstą Šv. Egidijaus katedroje Škotijos sostinėje.

Naujasis monarchas žygiuos už savo motinos karsto per procesiją, vyksiančią nuo Holirudo rūmų, kur karstas sekmadienį buvo atgabentas po šešias valandas trukusios kelionės iš Balmoralo pilies, iki bažnyčios.

Charlesas taip pat pirmą kartą nuo įžengimo į sostą kreipsis į Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjus Londone, šalyje tęsiantis formaliems renginiams prieš karalienės valstybines laidotuves, vyksiančias rugsėjo 19 dieną.

Per ilgą gedulo laikotarpį JK bando susitaikyti su savo ilgiausiai tarnaujančios monarchės, buvusios nacionalinio gyvenimo fone beveik nuo Antrojo pasaulinio karo, mirtimi.

„Mano nuomone, tai, kad ji mus paliko mūsų akivaizdoje iš tikrųjų suteikė šiek tiek paguodos“, – sakė Lucy Hampshire atvykusi į Edinburgą su savo vaikinu iš Anglijos Jorko miesto pažiūrėti į karalienės karstą.

Gėlės prie Didžiosios Britanijos ambasados Berlyne pagerbiant Elžbietos II-osios atminimą (11 nuotr.)
+5

Išvakarėse katafalkui važiuojant Edinburgu, miestą užplūdo gausios minios žmonių. Norėdami atiduoti pagarbą monarchei, kurie iš susirinkusiųjų mėtė gėles, o kiti liejo ašaras.

Žmonės taip pat rikiavosi miestų ir kaimų gatvėse palei 290 km maršrutą nuo karalienės Balmoralo dvaro, kur ketvirtadienį mirė Elizabeth II. Septynis dešimtmečius soste išbuvusiai karalienei buvo 96 metai.

Karalienė Elžbieta II Škotijoje išlydėta į paskutinę kelionę (73 nuotr.)
+67