Po Elizabeth II mirties – pirmas viešas princų Williamo ir Harry pasirodymas su žmonomis Vindzore

Princas Harry su Meghan Markle ir Velso princas Williamas su Velso princese Catherine apsilankė Vindzore / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Princas Harry su Meghan Markle ir Velso princas Williamas su Velso princese Catherine apsilankė Vindzore / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-10 20:05
AA

Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II mirtis privertė vėl susiburti karališkąją šeimą. Jos anūkai – karališkųjų pareigų atsisakęs ir nuo šeimos atsiribojęs princas Harry su žmona Meghan Markle ir naujasis Velso princas Williamas su Velso princese Catherine – kartu apsilankė Vindzore, kur dėkojo žmonėms už mirusiai monarchei atiduotą pagarbą, praneša BBC.

Šeštadienio pavakarę Vindzoro pilies teritorijoje susirinko didžiulės minios žmonių. Dauguma atvyko pagerbti karalienės Elizabeth II, tačiau apsaugai pastačius užtvaras prie įėjimo pro Kembridžo vartus ir palei Ilgąją alėją, žmonės ėmė abejoti, ar netrukus kas nors neįvyks.

Staiga pasirodė naujieji Velso princas Williamas ir princesė Catherine su Sasekso hercogais princu Harry ir Meghan Markle. Minia šūkavo ir džiūgavo, kai jie atvyko pagerbti žmonių atneštų gėlių ir pasisakyti miniai. Poros sulaukė šilto minios, susirinkusios prie Vindzoro pilies vartų, sutikimo.

Žiūrovai iš pagarbos tylėjo, kai jie skaitė karalienei pagerbti skirtus žodžius. Velso princui ir princesei bei Sasekso hercogams priartėjus prie žmonių, šie pratrūko plojimais ir palaikymo šūksniais.

Princas Harry su Meghan Markle ir Velso princas Williamas su Velso princese Catherine apsilankė Vindzore / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Princas Harry su Meghan Markle ir Velso princas Williamas su Velso princese Catherine apsilankė Vindzore / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sasekso hercogai princas Harry ir Meghan bei naujasis sosto įpėdinis princas Williamas su Velso princese Catherine spaudė rankas žmonėms, išsirikiavusiems palei kelią į Vindzoro pilį.

Tai buvo pirmas viešas brolių ir jų žmonų pasirodymas kartu po karalienės mirties. Kensingtono rūmai teigia, kad prisijungti Sasekso hercogus pakvietė princas Williamas.

„People“ karališkasis šaltinis teigia, kad pasivaikščiojimas Vindzoro pilies teritorijoje ir pabendravimas su minia, princo Williamo įsitikinimu, „buvo svarbus vienybės parodymas neįtikėtinai sunkiu šeimai metu“.

Sasekso hercogai princas Harry su Meghan Markle ir Velso princas Williamas su Velso princese Catherine apsilankė Vindzore / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Sasekso hercogai princas Harry su Meghan Markle ir Velso princas Williamas su Velso princese Catherine apsilankė Vindzore / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rūmų informatorius portalui sakė: „Tai toks nepaprastas istorinis, o kartu labai asmeniškas momentas, kad galima tikėtis ir manyti, jog visi šeimos nariai susivienys ir ypač palaikys [karalių]. Šio proceso metu galbūt pavyks užgydyti kai kurias žaizdas“.

Kitas šaltinis priduria, kad apsauga nesitikėjo, jog abi poros dalyvaus pasivaikščiojime.

Velso princo ir princesės Williamo ir Kate bei Sasekso hercogų princo Harry ir Meghan susitikimas jaudinantis dar ir dėl to, nes paskutiniais metais pastarųjų santykiai su karališkosios šeimos nariais buvo įtempti. Birželį, minint karalienės platininį valdymo jubiliejų, iš JAV atvykę Harry ir Meghan dalyvavo šventiniuose renginiuose, tačiau viešai nebendravo su broliu, jo žmona bei kitais šeimos nariais.

Fotogalerija:

Sasekso hercogai princas Harry su Meghan Markle ir Velso princas Williamas su Velso princese Catherine apsilankė Vindzore (23 nuotr.)
+17

Žmonės.lt primena, kad ketvirtadienį po neįprasto Bakingamo rūmų pareiškimo apie karalienės Elizabeth II sveikatą pas motiną į Škotiją skubiai išvyko dabartinis Jungtinės Karalystės monarchas Charlesas III su karaliene Camilla, taip pat anūkas princas Williamas, 72-ejų princesė Anne, 62-ejų princas Andrew, 58-erių princas Edwardas.

Atskirai pas karalienę išvyko ir princas Harry. Į Balmoralą jis keliavo vienas, be savo žmonos Meghan Markle. Iš pradžių socialiniuose tinkluose Sasekso hercogų atstovė pranešė, kad į Škotiją jie vyks kartu, tačiau vėliau M.Markle pakeitė savo planus.

BBC karališkasis korespondentas Nicholas Witchellis svarstė, kad Meghan galėjo vengti kelionės į Škotiją baimindamasi, kad kiti karališkosios šeimos nariai ją sutiks ne itin šiltai. Vis tik penktadienį „Daily Mail“ pranešė, kad Meghan Markle į Balmoralo rūmus kartu nevyko karaliui Charlesui III paliepus.

Anot leidinio, minėtasis pranešimas apie Sasekso hercogų kelionę į Škotiją rūmuose nebuvo gerai priimtas.

Kaip rašo „The Sun“, princas Harry buvo Frogmoro kotedže, kai jam paskambino tėvas ir paprašė į Škotiją nesivežti Meghan.

Sasekso hercogai princas Harry su Meghan Markle ir Velso princas Williamas su Velso princese Catherine apsilankė Vindzore / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Charlesas III pasakė princui Harry, kad tokiu liūdnu metu Meghan būti Balmorale nėra teisinga ir tinkama, – laikraščiui sakė šaltinis. – Jam buvo pabrėžta, kad Kate nevažiuos ir kad iš tikrųjų turėtų būti tik patys artimiausi šeimos nariai.“

„Charlesas III labai aiškiai pasakė, kad Meghan nebus laukiama“, – pridūrė šaltinis.

Tuo tarpu „The Telegraph“ rašė, kad Harry iš pradžių nebuvo pakviestas kartu su vyresniaisiais karališkosios šeimos nariais vykti į Balmoralą, priešingai nei jo brolis princas Williamas.

Karališkasis informatorius teigė, kad „gana sunku praleisti daug laiko su žmogumi, kuris netrukus išleis apie tave pasakojančią knygą“.

Kiti šaltiniai mano, kad Meghan buvo uždrausta vykti pasinaudojant argumentu, kad Velso princese tapusi Kate Middleton liko namuose.

Rūmų informatorių teigimu, atmetus pastarųjų kelerių metų kančias, pats pirminis sprendimas, kad keliaus abu Sasekso sutuoktiniai, buvo laikomas visiškai netinkamu dėl vienos labai paprastos priežasties: tai buvo privatus, šeimyninis momentas.

Vis tik paskutinį kartą pasimatyti su karaliene Elizabeth II princas Harry nebespėjo. Bakingamo rūmai 18.30 (20:30 Lietuvos laiku – red.past.) pranešė apie ilgiausiai valdžiusios Didžiosios Britanijos monarchės mirtį. Tuo tarpu skrydžio duomenys rodo, kad Sasekso hercogo lėktuvas tuo metu vis dar buvo ore ir nusileido tik praėjus apie 15 minučių.

Po to jis buvo pastebėtas automobilyje, išvykstantis iš vietos šiek tiek po 19 val. vakaro. Galiausiai 19.52 val. jis atvyko į Škotijos dvarą, kur kartu su kitais karališkosios šeimos nariais gedi dėl karalienės mirties, rašo dailymail.co.uk.

Princas Harry / „Scanpix“/AP nuotr.

Sasekso hercogai į Didžiają Britaniją atvyko tikėdamiesi sudalyvauti ketvirtadienio vakarą Londone vykusiuose „WellChild“ apdovanojimuose. Buvo tikimasi, kad apdovanojimuose jis pasakys kalbą, pagerbiant drąsius sunkiai sergančių vaikų poelgius, tačiau jis atšaukė savo pasirodymą, kad aplankytų karalienę.

Penktadienį skynews.com pranešė, kad princą Harry ryte pro pagrindinius karališkosios rezidencijos Škotijos aukštikalnėse vartus išlydėjo jo apsaugos komanda.

Po žinios apie Elizabeth II sveikatą artimieji suskubo į Škotiją, minia – prie Bakingamo rūmų (16 nuotr.)
+10

Mirus karalienei ir vyriausiajam jos sūnui tapus karaliumi Charlesu III, princo Harry vaikams Archie ir Lilibet bus suteiktas princo ir princesės titulas.

Žmonės.lt primena, kad apie karalienės Elizabeth II mirtį pranešta rugsėjo 8-osios vakarą. Žinią paskelbė Bakingamo rūmai.

Mirus karalienei Elžbietai II, jos sūnus princas Charlesas iškart tapo karaliumi. Didžiojoje Britanijoje įsigaliojo 10 dienų nacionalinis gedulas.

Fotogalerija:

Didžioji Britanija gedi karalienės Elizabeth II (36 nuotr.)
+30
Karalius Karolis III pirmą kartą pasisveikino su minia Londone (23 nuotr.)
+17
Karolis III oficialiai paskelbtas Jungtinės Karalystės karaliumi (61 nuotr.)
+55