Britų mados apdovanojimų stilius: karalienei patiktų
Ant raudonųjų kilimų prisižiūri visko: vienos atėjo su pelenių sukniomis, kai kas – lyg iš Las Vegaso striptizo klubo pakeliui užsuko, kitoms betrūksta botago į rankas – nelygu fantazija. Tačiau nedažnai pamatysi viename renginyje dominuojančią vieną tendenciją: Britų mados apdovanojimų (BMA) vakarinis stilius buvo tarsi odė didžiai gerbiamai matronai – jos didenybei karalienei Viktorijai.
O tai reiškia – gotiškam gipiūrui, arbatėlių nėriniams, romantiškiems siluetams, užgožusiems įprastas – parodyk-ką-turi – raudonojo kilimo madas arba tradicines vakarines suknias. Tai feminizmo triumfas: artinasi pavojingus vingius akcentuojančių vakarinių apdarų eros pabaiga. Vyrai nebebijo vilktis paukšteliais siuvinėto kostiumo, o moterys mėgaujasi kutiūriška ir nekalta romantika bei nepervargtu stiliumi net vakarui. Už aktualią naujos kartos madą – be plėšraus seksualumo, vingių rodymo ir lytiškumo galime dėkoti „Gucci“ dizaineriui Alessandro Michele, laimėjusiam „International designer of the year“ apdovanojimą.
Mirtis jai tinka
Karalienė Viktorija gedului teikė ypatingą reikšmę – padori moteris gedėjo mažiausiai dvejus metus, o jos garderobe nesimatė nė vieno ne juodo daikto. Toms, kurioms nauji juodi apdarai buvo ne pagal kišenę – merkė visus drabužius, įskaitant apatinius, į juodus dažus. Šios makabriškos mados vaikas – gotiškas stilius, ilgai tūnojęs gatvės mados pogrindžiuose ir japoniškų gatvės lolitų garderobuose – pagaliau išniro į aukštąją madą: madingiausios BMA damos tapo prabangiomis mirtišėmis ir trečiadienėmis su juodų nėrinių ir gipiūro, aksomo, atlaso suknelėmis – nuo tradiciškų iki modernių.
Arbatos?
Jos didenybė tikrai šypso į putnų žandą matydama šias grožybes: po pastarųjų metų pusnuogių žvaigždžių, laigiusių ant raudonojo kilimo, BMA stilius lyg griausmas vidury baltos dienos sudrebino beveik puritoniška nekaltybe (arba griežtu aprangos kodo reikalavimu pakvietime): baltos, pastelinės, raukiniuotos, romantiškos britiškų arbatėlių suknelės.
Jūsų švarkas, madam!
Pamenate seną posakį apie kostiumuotą moterį? – „Nieko nėra seksualiau už moterį su vyrišku kostiumu“. Tik plačiojoje visuomenėje tai dažniausiai reiškia per siaurą švarką ant putnių ir negailestingai suspaustų, blizgučiais pabarstytų krūtų. Pamirškite – šiuolaikinės mados gerbėjos tokiais niekais neužsiima, o renkasi gerai sukonstruotus švarkus – klasikinį dvieilį, tarsi per didelį, „Chanel“ stiliaus.
Klasikiniai vingiai
Ar įmanoma likti nepastebėtai vilkint raudona suknele? Pasirodo, galima vieninteliu atveju – ant raudono kilimo su mirtišių būriu aplink. Tiesa, monochrominių spalvų fone vėliavinė raudona buvo vienintelė ryški spalva: o kur raudona, ten – gundantys vingiai.
Minimalistės
Visgi liko kelios, nešokusios į Alessandro Michelle modernaus vintažo laivą: modernios minimalistės, su solidžiomis ir monumentaliomis monochrominių bei neutralių tonų suknelėm.
TAIP PAT SKAITYKITE: Japoniško gatvės stiliaus keistybės Tokijo mados savaitėje
Be prizo
Teta Anna: Kas nutiko nepalenkiamajai „Vogue“ personai, kuriai bobutės sofos užtiesalas tapo neva švarku?
Genijai irgi klysta: Karlas Lagerfeldas, pelnęs „outstanding achievement award“, tikėkimės, per klaidą apsivilko kažką plastikinio aliuminio spalvos vietoj palto.
Per daug odos: kai kurių senų gero skonio taisyklių nevalia užmiršti: atsilapoji dekoltė – užsidenk kojas bent iki kelių ir atvirkščiai. Tokio aukščio skeltuku, kuriuo didžiuotųsi nebent bikinio zonos depiliavimo meistras, ir dekoltė vienam drabužy – šūvis pro šalį, Mollie King.
Per daug madų: spindinčios aplikacijos, juodi nėriniai, permatomi audiniai, batai virš kelių – Cheryl Fernandez Versini neapsisprendė, ko nori labiau, ir susivilko viską, ką turėjo gražiausia.
DAUGIAU: Asmeninis Lauros Mizgirytės-Latour tinklaraštis apie stilių, madą ir įkvepiančius dalykus