Bryanas Adamsas sudrebino pilnutėlį Kalnų parką: koncerte – duoklė mirusiems tėčiui ir Tinai Turner

Bryanas Adamsas surengė šou Vilniuje / Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr.
Bryanas Adamsas surengė šou Vilniuje / Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr.
Jūratė Juškevičiūtė, Deimantas Čeplinskas
Šaltinis: Žmonės
A
A

Pasaulinio garso rokeris Bryanas Adamsas antradienį Kalnų parke Vilniuje surengė nepamirštamą pasaulinių gastrolių „So Happy It Hurts Tour“ šou. Į koncertą susirinko gausi publika, kuri žvaigždės hitus dainavo kartu. Pasirodymo metu netrūko tiek smagių, tiek jautrių momentų.

Liepos 9-ąją, antradienį, Vilniaus Kalnų parke įvyko Bryano Adamso – vienos daugiausiai įrašų pasaulyje pardavusių roko žvaigždžių – koncertas. Lietuvoje garsusis Kanados muzikantas svečiavosi su pasaulinių gastrolių „So Happy It Hurts Tour“ šou programa.

Į šou susirinkusi minia užpildė beveik visą Kalnų parką.

Roko žvaigždės koncertą buvo patikėta apšildyti lietuvių grupei „Sisters On Wire“, kuri pasirodymą pradėjo su daina „Nieko nėra“.

„Bryanas Adamsas yra pasaulinė superžvaigždė, todėl labai apsidžiaugėm, kai gavom pasiūlymą pasirodyti su juo vienoje scenoje“, – sakė „Sisters On Wire“ lyderis Olegas Jerochinas.

Fotogalerija:

Netrukus po lietuvių grupės į sceną žengė ir pats B.Adamsas. Savo šou jis atidarė su daina „Kick Ass“, o po jos atėjo laikas kūriniui „Can't Stop This Thing We Started“. Pastarojo metu jau tapo visiškai aišku, kad gausiai sugužėję gerbėjai roko žvaigždės repertuarą moka atmintinai – B.Adamsui atsukus mikrofoną į publiką, ji dainą traukė kartu.

Suskambo ir „Somebody“. „Ar jūs pasiruošę?“ – dainos metu klausė B.Adamsas, o muzika buvo vis pritildoma, kad girdėtųsi Kalnų parke susirinkusių fanų balsai.

Rokeriui uždainavus „18 til I Die“, publika dar labiau įsijautė ir ėmė daugiau judėti.

„Sveiki, mano vardas Bryanas! Labai džiaugiuosi galėdamas čia būti. Pabandysiu padainuoti tiek dainų, kiek pats prisimenu“, – koncertui įsibėgėjus, juokavo B.Adamsas.

Atlikėjas grojo ne tik gitara, bet ir lūpine armonikėle, ypač per dainą „Go Down Rockin'“. Po pastarosios minia pašėlo, o B.Adamsas lietuviškai ištarė – „Ačiū“.

Koncerto akimirkos
Koncerto akimirkos / Skirmanto Lisausko /BNS nuotr.

Netrūko ir jautrių momentų. Dainą „Shine a Light“ dainininkas skyrė prieš penkerius metus mirusiam savo tėčiui. Tuomet jis paprašė publikos telefonuose įsijungti švieseles.

Koncerto metu buvo pagerbta ir 2023-iaisiais mirusi Tina Turner. Jos atminimui B.Adamsas skyrė dainą „It’s Only Love“, kurią atlikdavo kartu. Po šio kūrinio sekė T.Turner dainų popuri.

Prieš dainą „I’ve Been Looking for You“ B.Adamsas visus pakvietė šokti bei teigė, kad ankstesniame jo koncerte nepanorę šokti nusimetė marškinėlius ir jais mojavo ore. Galiausiai taip kai kurie pasielgė ir šou Vilniuje metu. Skambant minėtai dainai buvo užkurtas tikras vakarėlis!

Koncerto akimirkos
Koncerto akimirkos / Skirmanto Lisausko /BNS nuotr.

„Ieškosiu blogiaus... oi, tai yra geriausių šokėjų, ir parodysiu visiems per ekraną“, – su humoru kalbėjo B.Adamsas.

Publiką džiugino ir įvairūs sceniniai sprendimai. Pavyzdžiui, per dainą „So Happy It Hurts“ virš žmonių skraidė mašina-lėktuvėlis.

O kūrinį „Summer of ’69“ dainavo, galima sakyti, bene visas Kalnų parkas.

Koncertui Kalnų parke artėjant link pabaigos, B.Adamsas pasidžiaugė, kad savo turą po Europą užbaigia būtent „šioje gražioje vietoje“.

Likus keliems kūriniams, kartu su atlikėju koncertavusi grupė paliko sceną ir publikos buvo išlydėta plojimais. Paskutines dainas B.Adamsas atliko vienas, grodamas gitara.

Koncerto akimirkos
Koncerto akimirkos / Skirmanto Lisausko /BNS nuotr.

Muzikantas koncerto pabaigoje prakalbo ir apie savo mylimą mamą Jane, kuriai šiuo metu 96-eri metai – teigė, kad jos labai pasiilgo ir iškart po koncerto vyks aplankyti į Kanadą.

Pasiėmęs telefoną, B.Adamsas paprašė minios pašėlti ir paaiškino, kad šį vaizdą nufilmuos bei parodys mamai – ji negalėjo gyvai stebėti šou, nes jau nebevaikšto. Šiam brangiam žmogui atlikėjas skyrė dainą „Straight from the Heart“.

Koncertą B.Adamsas užbaigė su daina „All for Love“. Minia roko žvaigždę išlydėjo audringai, o šis pažadėjo vėl greitai susimatyti su gerbėjais.

Devyni didžiausi Bryano Adamso hitai

„Run To You“

1983 m. sausį žinomas prodiuseris Bruce'as Fairbairnas paprašė Bryano Adamso ir jo bendražygio Jimo Vallance'o sukurti dainą grupei „Blue Öyster Cult“. Jų sukurta originali dainos „Run To You“ versija nepadarė įspūdžio nei grupei, nei pačiam Bryanui Adamsui, todėl jos buvo atsisakyta.

Kai Bryanui Adamsui prireikė dar vienos dainos 1984 m. albumui „Reckless“, jis išsitraukė „Run To You“ ir šį kartą visi, įskaitant albumo prodiuserį Bobą Clearmountainą, liko sužavėti. Ši daina tapo pagrindiniu albumo singlu ir didžiausiu Bryano Adamso hitu, užėmusiu 6 vietą „Billboard Hot 100“ singlų sąraše.

Nors ankstesnis albumas „Cuts Like A Knife“ turėjo tris hitus ir tapo platininiu, albumas „Reckless“ pagimdė šešis hitus („Heaven“ tapo Nr. 1) ir pavertė Bryaną Adamsą superžvaigžde – Amerikoje albumo buvo parduota daugiau nei 5 mln. kopijų, o visame pasaulyje, kaip pranešama, dar 7 mln.

„Heaven“

„Heaven“ – tai yra 1983 m. įrašyta kanadiečių dainininko ir dainų autoriaus Bryano Adamso daina, kurią jis sukūrė su Jimu Vallance'u. Tas metais atilikėjas buvo pakviestas pradėti amerikiečių roko grupės „Journey“ koncertines gastroles. Manoma, kad jų metu Bryanas Adamsas ir sukūrė šią dainą, kiek primenančią „Journey“ hitą „Faithfully“. Beje, „Heaven“ buvo įrašyta kartu su „Journey“ būgnininku Steve’u Smithu.

Pirmą kartą publika „Heaven“ išgirdo tų 1983-ųjų metų kino filmo „A Night In Heaven“ garso takelyje, o vėliau, 1984 m., daina buvo įtraukta į Bryano Adamso albumą

„Reckless“. 1985 m. birželį, praėjus daugiau nei pusantrų metų nuo pirmojo dainos pasirodymo, daina Jungtinėse Amerikos Valstijose tapo hitu Nr.1.

„Summer Of '69“

„Summer Of '69“ yra viena garsiausių kanadiečių dainininko Bryano Adamso dainų iš jo ketvirtojo albumo „Reckless“, kurią rokeris parašė kartu su dainų autoriumi Jimu Vallance'u. „Summer Of '69“ prodiusavo žinomas prodiuseris Bobas Clearmountainas.

„Summer Of '69“ buvo išleista 1985 m. birželį ir tapo ketvirtuoju singlu iš albumo „Reckless“. Tai viena dažniausiai Kanados radijo stočių eteryje transliuojama daina, tapusi Bryano Adamso vizitine kortele visame pasaulyje.

„(Everything I Do) I Do It For You“

Praėjusio šimtmečio dešimtąjį dešimtmetį Bryanas Adamsas pradėjo išleisdamas albumą „Waking Up The Neighbours“ (1991 m.), kuriame buvo baladė „(Everything I Do) I Do It For You“ – filmo „Robinas Hudas: vagių karalius“ pagrindinė daina.

Sėkmingiausia Bryano Adamso daina tapusio singlo visame pasaulyje buvo parduota daugiau nei 15 mln. kopijų. Šis kūrinys net 16 savaičių karaliavo Jungtinės Karalystės perkamiausių singlų sąraše ir hitu Nr. 1 tapo 19-oje pasaulio šalių.

Dainos pagrindu tapo kompozitoriaus Michaelo Kameno filmui „Robinas Hudas: vagių karalius“ sukurta meilės tema „Maid Marian“. Teigiama, kad Bryanas Adamsas ir prodiusris Robertas Johnas„Mutt“ Lange’as dainą parašė vos per 45 minutes.

Sėkmingiausią Bryano Adamso dainą ir vieną geriausiai parduodamų visų laikų singlų „(Everything I Do) I Do It For You“ perdainavo šimtai dainininkų ir atlikėjų visame pasaulyje.

„Can't Stop This Thing We Started“

„Can't Stop This Thing We Started“ yra kanadiečių dainininko ir dainų autoriaus Bryano Adamso daina, kurią jis parašė su prodiuseriu Robertu Johnu „Mutt“ Lange'u. 1991 m. rugsėjo mėnesį išleistas singlas tapo antruoju hitu iš šeštojo Bryano Adamso studijinio albumo „Waking Up The Neighbours“ (1991 m.).

Vienas didžiausių Bryano Adamso hitų „Grammy“ ceremonijoje buvo pristatytas dviems apdovanojimams.

„Here I Am“

Naująjį tūkstantmetį Bryanas Adamsas pradėjo kartu su kompozitoriumi Hansu Zimmeriu įrašydamas animacinio filmo „Simarono žirgas“ (2002 m.) garso takelį.

Devintąjį studijinį albumą, kurį išpopuliarino hitas „Here I Am“, atlikėjas įdainavo ne tik angliškai, bet ir prancūzų kalba.

Dainos „Here I Am“ vaizdo klipą atlikėjo komanda turėjo nufilmuoti vos per šešias dienas, nes pristatyti jį turėjo kartu su filmo „Simarono žirgas“ premjera.

„Please Forgive Me“ yra Kanados roko muzikanto Bryano Adamso daina, singlu išleista 1993 m. spalį. Tai buvo vienintelis naujas kūrinys, patekęs į atlikėjo pirmąjį didžiausių hitų kompiliacinį albumą „So Far So Good“.

Didesniu nei 3 mln. tiražu pasaulyje parduotas singlas tapo vienu sėkmingiausių Bryano Adamso hitų nuo 1991 m. išleisto „(Everything I Do) I Do It For You“ laikų.

„Have You Ever Really Loved A Woman?“

„Have You Ever Really Loved A Woman?“ – tai dar viena klasikinė kanadiečių muzikanto Bryano Adamso, kompozitoriaus Michaelo Kameno ir prodiuserio Roberto Johno„Mutt“ Lange'o parašyta daina, kuri buvo įrašyta 1995 m. kino filmui „Don Juan DeMarco“. Šiame filme pagrindinius vaidmenis atliko garsioji kino legenda Marlonas Brando ir aktoriai Johnny Deppas bei Faye Dunaway.

Ši melodija yra dažnai filme skambėjęs muzikinis motyvas, o pati daina jame skamba net tris kartus: dukart ją dainuoja kiti atlikėjai ispanų kalba, o baigiantis filmui ją atlieka ir pats Bryanas Adamsas.

Bryanas Adamsas savo dainos versiją įrašė kartu su garsiuoju flamenko gitaristu Paco De Lucia.

„When You're Gone“

„When You're Gone“ – tai dar vienas kanadiečių muzikanto Bryano Adamso hitas, įrašytas su anglų popgrupės „Spice Girls“ dainininke Melanie C.

Dainą Bryanas Adamsas sukūrė su Eliotu Kenedžiu, o ją prodiusavo garsusis Bobas Rockas, bendradarbiavęs su „Metallica“, „Mötley Crüe“, „Bon Jovi“, „Aerosmith“, „The Offspring“ ir daugeliu kitų muzikos žvaigždžių.

Šis singlas buvo išleistas 1998 m. lapkričio 30 d. ir tapo antruoju hitu iš atlikėjo aštuntojo studijinio albumo „On A Day Like Today“.

2005 m. pristatydamas geriausių hitų rinkinį „Anthology, Bryanas Adamsas įrašė naują dainos „When You're Gone“ versiją su Kanados ir JAV aktore Pamela Anderson.

Įspūdinga karjera

Bryanas Adamsas garsėja kaip vienas įdomiausių gyvai grojančių muzikantų pasaulyje. Jis išleido 17 studijinių albumų, įskaitant naujausią albumą „So Happy It Hurts“ (nominuotą „Grammy“ apdovanojimui), šešias rinktinių dainų kolekcijas, du filmų garso takelius, septynis koncertinius įrašus ir 75 hitais tapusius singlus. Amerikos įrašų pramonės asociacijos („RIAA“) duomenimis, per karjerą Bryanas Adamsas visame pasaulyje pardavė nuo 75 iki 100 mln. įrašų. Muzikanto kūryba pelnė daugybę apdovanojimų ir įvertinimų, įskaitant tris „Oskaro“ nominacijas, penkias „Auksinio gaublio“ nominacijas, „Grammy“ apdovanojimą ir 20 „Juno“ apdovanojimų.

Po sėkmingo debiutinio singlo „Let Me Take You Dancing“ (1979 m.) Bryanas Adamsas pasirašė sutartį su įrašų kompanija „A&M Records“. Vidutinės sėkmės sulaukusius pirmuosius albumus „Bryan Adams“ (1980 m.), „You Want It You Got It“ (1981 m.) ir „Cuts Like A Knife“ (1983 m.) lydėjo 1984-aisiais išleistas ketvirtasis atlikėjo darbas „Reckless“, kuris visame pasaulyje buvo išpirktas didesniu nei 12 mln. tiražu. Šį albumą išpopuliarino hitais tapusios dainos „Run To You“, „Heaven“ ir „Summer Of '69“. 1987 m. pasirodė albumas „Into The Fire“, kuris JAV parduotas platininiu, o Kanadoje - trigubai platininiu tiražu.

Į dešimtąjį dešimtmetį Bryanas Adamsas įžengė išleidęs albumą „Waking Up The Neighbours“ (1991 m.), kuriame buvo baladė „(Everything I Do) I Do It For You“ - filmo „Robinas Hudas: vagių karalius“ pagrindinė daina. Sėkmingiausios Bryano Adamso dainos singlo visame pasaulyje buvo parduota daugiau nei 15 mln. kopijų. 1993 m. muzikantas išleido savo pirmąją didžiausių hitų kompiliaciją „So Far So Good“, kuri pirmąją vietą perkamiausių įrašų topuose pasiekė devyniose pasaulio šalyse. 1996 m. buvo išleistas septintasis studijinis Bryano Adamso albumas „18 Til I Die“, parduotas didesniu nei 5 mln. kopijų tiražu. Po metų atlikėjas gerbėjams padovanojo „MTV Unplugged“ serijos koncertinį įrašą, kurį įsigijo per 2 mln. melomanų. XX-ąjį amžių muzikantas užbaigė išleidęs aštuntąjį studijinį albumą „On A Day Like Today“ (1998 m.) ir pristatęs antrąjį geriausių dainų rinkinį „The Best Of Me“ (1999 m.).

Naująjį tūkstantmetį Bryanas Adamsas pradėjo kartu su kompozitoriumi Hansu Zimmeriu įrašydamas animacinio filmo „Simarono žirgas“ (2002 m.) garso takelį. Devintąjį studijinį albumą, kurį išpopuliarino hitas „Here I Am“, atlikėjas įdainavo ne tik angliškai, bet ir prancūzų kalba. Dešimtasis Bryano Adamso studijinį albumas „Room Service“ išleistas 2004 m., o po metų atlikėjas surinko trečiąjį geriausių hitų rinkinį „Anthology“. Dešimtmetį vienas populiariausių roko muzikantų pasaulyje baigė išleidęs vienuoliktąjį studijinį albumą „11“ (2008 m.), kuriame buvo vienuolika dainų.

Pirmąjį karjeroje kitų atlikėjų ir grupių dainų perdirbinių albumą „Tracks Of My Years“ Bryanas Adamsas išleido 2014 m. Įrašą su dešimt dainų, tarp kurių yra Bobo Dylano („Lay Lady Lay“), Ray Charleso („I Can't Stop Loving You“) „The Beatles“ („Any Time At All“) ir kitų dainų perdirbiniai, pristatė originali Bryano Adamso sukurta daina „She Knows Me“, kuri vienintelė buvo išleista singlu. Tryliktąjį kanadiečių dainininko ir dainų autoriaus Bryano Adamso studijinį albumą „Get Up“ (2015 m.) prodiusavo legendinis muzikantas ir grupės „Electric Light Orchestra“ lyderis Jeffas Lynne'as. Įrašas didžiausios sėkmės sulaukė Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Vokietijoje.

2017 m. rudenį Bryanas Adamsas per socialinius tinklus paskelbė apie naujos kompiliacijos „Ultimate“ išleidimą, kurioje atsidūrė 19 didžiausių jo hitų ir dvi naujos dainos: „Please Stay“ ir „Ultimate Love“. Keturioliktasis studijinis albumas „Shine A Light“ (2019 m.), kuris „Juno Award“ ceremonijoje laimėjo „Best Adult Contemporary Album“ apdovanojimą, didelės sėkmės sulaukė Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje, Šveicarijoje, Austrijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Vokietijoje.

Naujausią studijinį albumą „So Happy It Hurts“ Bryanas Adamsas pristatė 2022-ųjų kovo 11-ąją dieną. Tai yra pirmasis įrašas, kurį muzikantas išleido pasirašęs sutartį su įrašų kompanija „BMG“. Bryanas Adamsas neslepia, kad su šiuo albumu grįžo į normalų gyvenimą po „Covid-19“ pandemijos. Apibūdindamas albumą jis taip pat sakė: „Pandemija ir užsidarymas iš tikrųjų parodė kaip lengvai galime visko netekti. Staiga sustojo visos gastrolės, niekas negalėjo šokti į automobilį ir važiuoti ten, kur norisi. Pagrindinė daina „So Happy It Hurts“ yra apie laisvę, autonomiją, spontaniškumą ir atviro kelio jaudulį. Naujos dainos paliečia ir daug kitų gyvenimiškų dalykų: laimę ir, svarbiausia, žmogiškojo ryšio paslaptį“.