Buvęs „B‘Avarijos“ narys Jonas Jonušas pasinėrė į kulinariją Palangoje – dalijasi receptu Joninėms

Jonas Jonušas ir jo ėrienos patiekalas / Asmeninio albumo nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Kulinaras ir atlikėjas Jonas Jonušas šiais metais Jonines sutiks Palangoje. Žinomas vyras teigia, kad savo vardo dienos ypatingai nesureikšmina, tačiau, šypsodamasis sako, jog tikrai smagu, jei kas nors pasveikina ar šią dieną specialią nuolaidą parduotuvėje pritaiko. „Tačiau man brangiausia draugės padovanotas ažuolo lapų vainikas, kuris visus metus kabo ant mano buto durų, žiemą virsdamas kalėdiniu papuošalu“, – sako J.Jonušas.

Buvęs kultinės grupės „B‘Avarija“ narys bei praėjusio sezono muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ dalyvis ne tik Jonines, bet ir kone visą vasarą šįmet praleis Lietuvos didžiausiame kurorte. Žinomas vyras pakviestas vadovauti gurmaniškai oazei „Mediterranean by No Chef“, duris atvėrusiai vakarinėje Palangos miesto dalyje esančio viešbučio „Smilčių vilos“ lauko terasoje. 

„Šie metai buvo labai keisti ir sudėtingi visiems, daug restoranų užsidarė, tačiau atsidarė kiti. Gyvenimas nestovi vietoje: nors žmonės mažiau keliauja į užsienį, tačiau dažniau užsuka prie mūsų pajūrio, tad ir kilo mintis juos ten pamaitinti“, – tiesiai šviesiai sako Jonas, atvykęs dirbti į Palangą viešbučio „Smilčių vilos“ įkūrėjo, meno mecenato Juozo Tubino kvietimu. Vyrų bičiulystė užsimezgė prieš kelis metus: abu dievina muziką, abu kuria dainas.

J.Jonušas sako, kad poilsiautojus ketina nustebinti pasirinkęs kurortinį formatą Viduržemio jūros virtuvę. Anot dietologų, tai pati sveikiausia dieta. Jūros gėrybės, šviežios daržovės, kokybiškas alyvuogių aliejus, ėriena ir nedaug raudonos mėsos. Tokį meniu ir siūlo jaukioje lauko terasoje.

Jonas Jonušas / asmeninio albumo nuotr.

Kaip sako žinomas virtuvės šefas, jam drauge su J.Tubinu norėjosi sukurti savotišką europietiškai pietietišką taverną su atvira gamybos erdve ir betarpišku bendravimu su jos lankytojais.

„Savaime aišku, mums nepavyks atkurti autentiškos Kretos žvejų kaimelio atmosferos, bet stengsimės, kiek įmanoma, savo svečiams leisti pajusti nerūpestingą Viduržemio jūros dvasią“, – tikisi pašnekovas. Pasak jo, terasoje gaminama viskas šviežiai ir čia pat. Graikiškos salotos, aštuonkojai, midijos, ėriena, sraigės ir daug daug alyvuogių. Veiklus vyras vis sugalvoja ir naujų patiekalų receptų, tikisi ant grilio kepti net savo gamybos duoną. 

Jono Jonušo patiekalas / Asmeninio albumo nuotr.

Pasak žinomo kulinaro, jam niekada labai nerūpėjo tendencijos: kas ką gamina, kas šiuo metu yra populiaru. „Tesiog jaučiu, kad bus smagu kažkas: tuomet imu ir darau. Ant grilio norėčiau kepti daugiau ėrienos ir jūros gėrybių: kalmarų čiuptuvų, gal dar austrių ir kitokių dalykų. Kepsnių mėgėjams Palangoje siūlysiu ir brandintos jautienos bei graikiškai marinuotos vištienos patiekalų“, – pasakoja Jonas.

Vyras sako pats Joninių nakties šįmet lauks restorano terasoje. „Žmonės tokias šventes kaip Joninės gal ir nelabai švenčia jaukiuose restoranuose prie žvakių šviesos. Norisi naktinio šėliojimo, gamtos, laužų. Pas mus bus tik daug dūmų nuo grilio, per jį gal ir nešokinėsime, bet kviečiame visus ilgiau pasėdėti prieš paparčio žiedo paieškas. Smagu būnant prie jūros paryčiais joje išsimaudyti. Tokie dalykai ir man patinka“, – neslepia pašnekovas

Jonas sako, kad nuo muzikos visiškai nutolęs jis niekad nebuvo. Dar gerokai prieš dalyvavimą „Lietuvos balse“ kūrė dainas sau bei kitiems atlikėjams, nors kulinarija ir reklamos kūrimas pastaraisiais metais buvo pagrindinis jo užsiėmimas. Apie sugrįžimą į televiziją sako, kad ji šiuo atveju buvo priemonė, suteikusi galimybę vėl dainuoti, prisiminti sceną, didelei auditorijai plačiau pristatyti save bei savo kūrybą.

Prie jūros vyras atsivežė gitarą, teko šiek tiek laiko praleisti ir studijoje, kol kas jis toliau ruošia medžiagą savo albumui, vienas singlas jau yra beveik parengtas.

„Aš nesustoju gyventi muzika ir kurti, tik šiuo metu labai pavargstu, nes dirbti ir rūpintis restorano reikalais neužtenka valandų, kiek yra paroje. Žinoma, planuoju šioje terasoje ir vieną kitą savo pasirodymą, apie tai jau kalbėjomės ir su viena šiųmečio „Lietuvos Balso“ dalyve. Viskas bus netrukus, vasara dar tik įsibėgėja“, – apie muzikinius planus kalba pašnekovas.

Tiesa, ir šią vasarą bus dienų, kai Jonas turės palikti Palangą. Laukia privatūs užsakomieji renginiai, be to, šiuo metu vyksta ir nemažai užsiėmimų Lietuvos Šaulių Sąjungoje, kurios narys jis esantis.

Jonas Jonušas / asmeninio albumo nuotr.

„Kartais tenka lėkti per visą Lietuvą, kad pasimokyti valdyti ginklą ar miškuose paklaidžioti su kompasu. Gaila, kad per karantiną nebuvo jokių užsiėmimų, anei buvo leidžiamos kitos veiklos, o dabar viskas sukrito vienu metu, tad prisipažįstu šiek tiek nespėju, apie asmeninį gyvenimą net nekalbu... – sako J.Jonušas. 

Pasiteiravus, kokį savo sukurtą patiekalą jis rekomenduotų specialiai Joninėms, Jonas nedvejodamas atsakė: „Siūlau šios šventės metu paragauti ėrienos nugarinės. Tiesiog nusipirkite ėrienos nugarinės su kauliuku. Supjaustykite atskirais kauliukais, sutraiškykite česnako, susmulkinkite šviežių čiobrelių ir su alyvuogių aliejumi, citrinų sultimis bei šlakeliu medaus pamarinuokite tuos kauliukus. Nedruskinkite. Nebūtina laikyti per naktį, užteks bent pusvalandžio iki kepimo.

Geriausia kepti ant grilio su dangčiu arba kepsninės. Jau kepant padruskinti, ir kepti ant didelės kaitros labai neilgai, vos kelias minutes vis pavartant. Tik svarbu mėsos per daug nemaigyti, nes ėriena švelni ir sultinga. Svarbiausia neperkepti, mėsa viduje turėtų likti rausva, o ne pilka. Tokį patiekalą galima valgyti su gaiviomis pomidorų ir agurkų salotomis su šlakeliu alyvuogių aliejaus ir balzaminio acto. Taip pat galima pasidaryti jogurtinio padažo su tarkuotais česnakais bei agurkais. Skanaus ir smagių Joninių!“

Jono Jonušo ėrienos patiekalas / Asmeninio albumo nuotr.
Skaitykite daugiau