Charlesas tapo Jungtinės Karalystės monarchu: paskelbta, kokiu vardu vadinsis naujasis karalius

Princas Charlesas su žmona Camilla ir Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Princas Charlesas su žmona Camilla ir Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-08 21:27
AA

Ketvirtadienio vakarą pasaulį apskriejo skaudi žinia – eidama 97 metus mirė karalienė Elizabeth II. Iš karto po jos mirties karaliumi tapęs sūnus Charlesas (73) išleido oficialų pranešimą. Paaiškėjo ir tai, kokiu karališku vardu nuo šiol jis bus vadinamas.

Karaliumi tapusio vyriausiojo Elizabeth II sūnaus pareiškimas išplatintas ketvirtadienio vakarą, netrukus po to, kai buvo paviešinta žinia apie monarchės mirtį.

„Mano mylimos Motinos, Jos Didenybės Karalienės mirtis yra didžiausio skausmo momentas man ir mano šeimai.

Mes gedime brangintos Valdovės ir labai mylėtos Motinos. Žinau, kad jos netektį giliai pajus visa šalis, Tautų sandraugos šalys ir viso pasaulio žmonės.

Šiuo gedulo ir pokyčių periodu aš ir mano šeima būsime raminami minties apie tai, kokią didžiulę pagarbą ir meilę jai jautė ši šalis“, – rašoma pranešime.

Mirus karalienei jos sūnus princas Charlesas iškart tapo karaliumi. Prieš užimdamas sostą Charlesas galėjo pasikeisti vardą į vieną iš jam jau duotų. Tai reiškia, kad princas Charlesas galėjo tapti karaliumi Arthuru, Philipu arba George’u.

Galiausiai pranešta, kad jis vis dėlto nusprendė pasilikti savo vardą ir nuo šiol jis bus žinomas kaip Charlesas III (Karolis III).

Oficialus jo karūnavimas turėtų įvykti praėjus keliems mėnesiams po Elizabeth II mirties. Tuo metu jo žmona Kornvalio hercogienė Camilla taps karaliene konsorte.

„Karūnavimo ceremoniją suorganizuoti gali užtrukti iki metų. Atrodytų labai prastai, jei ji įvyktų iškart po mirties. Tai labai ilgas gedulas“, – Anglijos Reading'o universiteto profesorė Kate Williams sakė portalui „People“.

Primename, kad 97-uosius metus ėjusi Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II, ilgiausiai kada nors valdžiusi Britanijos monarchė, mirė ketvirtadienio popietę Škotijoje. Liūdną žinią pranešė Bakingamo rūmai.

„Šią popietę Balmorale ramiai mirė karalienė“, – rašoma pranešime, paskelbtame 20 val. 30 min. Lietuvos laiku.

Didžiojoje Britanijoje įsigaliojo 10 dienų nacionalinis gedulas.

Princas Charlesas (12 nuotr.)
+6

Jungtinės Karalystės premjerė Liz Truss ketvirtadienį išreiškė užuojautą dėl karalienės Elizabeth II mirties bei paragino britus susivienyti ir palaikyti naująjį monarchą Charlesą III.

„Šiandien karūna, kaip buvo daugiau nei tūkstantį metų, perduodama mūsų naujajam monarchui, mūsų naujajam valstybės vadovui, Jo Didenybei karaliui Charlesui III“, – ketvirtadienį sakė birtų ministrė pirmininkė.

„Turime susivienyti kaip tauta, kad paremtume jį ir padėtume jam prisiimti didžiulę atsakomybę, kurią jis neša už mus visus“, – pridūrė ji.

Mirusią karalienę ji pavadino „uola, ant kurios buvo pastatyta moderni Britanija“.

„Karalienė Elizabeth II suteikė mums stabilumo ir stiprybės, kurių taip reikėjo“, – sakė L.Truss.

Kornvalio hercogienė Camilla ir Princas Charlesas (13 nuotr.)
+7
Elizabeth II gyvenimo akimirkos (73 nuotr.)
+67