Karalienės Elizabeth II ir princo Philipo meilės istorija: jųdviejų pokštai palengvino viešo gyvenimo naštą

Elizabeth II ir princas Philipas / „Vida Press“ nuotr.
Elizabeth II ir princas Philipas / „Vida Press“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-04-17 09:00
AA

Kai kalbama apie meilės istorijas, pasaka apie princesę Elizabeth, pametusią galvą dėl kariškio, Graikijos ir Danijos princo Philipo – verta atskiro „Disney“ filmo. Tai pasaka, kurios pradžia siekia ketvirtojo dešimtmečio pabaigą, o tęsėsi ji daugiau nei 70 metų. Kaip prasidėjo Didžiosios Britanijos karalienės Elizabet II ir princo Philipo meilės istorija, kuri bus pasakojama iš lūpų į lūpas?

Pirmą kartą Philipas būsimosios karalienės dėmesį patraukė 1939-ųjų vasarą, kai Elizabeth tebuvo 13 metų. Penkeriais metais vyresnis princas tuo metu jau ruošėsi tarnybai jūrų laivyne.

Princesė Elizabeth su seserimi, princese Margaret, keliavo su tėvu Jurgiu VI į Dartmuto karališkąjį jūrų laivyno koledžą, kur Elizabeth po ilgo laiko ir pamatė savo ketvirtosios eilės pusbrolį, aukštą, mėlynų it vandenyno gelmės akių kadetą princą Philipą. Vikingo grožis – šviesūs plaukai ir skaidrus žvilgsnis – sužavėjo princesę.

Princesė Elizabeth ir princas Phillipas 1948 m. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ne vienas dabartinės karalienės Elizabeth II giminaitis atvirai yra kalbėjęs apie tai, kokia stipri Elizabeth II meilė buvo nuo pat jų pažinties pradžios.

Margaret Rhodes, Elizabeth II pusseserė, savo autobiografijoje rašė, kad jos giminaitės širdyje jausmai įsiliepsnojo tą pačią akimirką, kai ši pamatė ūgtelėjusį jaunikaitį, princą Philipą.

Karalienė Elizabeth II su sutuoktiniu princu Philipu ir vaikais princu Edwardu, princese Anne, princu Andrew bei princu Charlesu (1965) / „Scanpix“ nuotr.

Iki savo sužadėtuvių ir tais pačiais metais įvykusių tuoktuvių princesė ir Graikijos princas net šešerius metus bendravo laiškais. Ir nors princesės širdis sakė viena, jos tėvo, karaliaus Jurgio VI, patarėjai postringavo visai ką kitą.

Buvo kalbama, kad vokiško kraujo jaunikaitis ne pati tinkamiausia partija būsimai karalienei. Nepaisant skeptikų ir politika susirūpinusių didikų, užsispyrusi bei tvirto charakterio princesė nenusileido.

Elizabeth II ir princo Phillipo vestuvės / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jųdviejų su princu Philipu sužadėtuvės įvyko 1947 metais Škotijoje, o tų pačių metų lapkričio 20-ąją pora įteisino savo meilę susituokdami Vestminsterio abatijoje, kur susirinko per du tūkstančius svečių. Tarp jų buvo šeši karaliai ir septynios karalienės. Dar 200 milijonų klausėsi per radiją transliuojamos karališkosios ceremonijos.

Tada dar niekas nesitikėjo, kad po penkerių metų princesė užims sostą ir taps karaliene Elizabeth II, o princas Philipas – jos palydovu ir didžiausiu palaikytoju.

Elizabeth II ir princas Phillipas 1953 m. per karūnavimą / „Scanpix“ nuotr.
Karalienė Elizabeth II su sutuoktiniu princu Philipu ir vaikais princese Anne bei princu Charlesu prie Balmoralo pilies (1953) / „Scanpix“ nuotr.

Pasirengti karališkosioms tuoktuvėms po sužadėtuvių (ir laimėti pavaldinių palankumą: pagal vieną laikraščio apklausą, 40 procentų skaitytojų buvo prieš Philipą) buvo likę penki mėnesiai. Per juos reikėjo pasisiūdinti suknelę – tebegaliojo karo metų apribojimai ir visos šalies merginos, sujaudintos princesės istorijos, siuntė jai savo kuponus įsigyti audinio.

Tiesa, pagal kitus šaltinius, 200 tokių kuponų karališkajai šeimai skyrė vyriausybė. Kad ir kaip būtų buvę, Normano Hartnello sukurtas dramblio kaulo šilko apdaras, siuvinėtas perlais, įėjo į mados istoriją. O jaunikis – neturtingas it bažnyčios pelė, išvalė paradinę karininko uniformą ir – sklando gandai – ėjo prie altoriaus suadytomis kojinėmis.

Karalienė Elizabeth II su sutuoktiniu princu Philipu (1979) / Vida Press nuotr.

Bėgant metams karalienė Elizabeth II ir princas Philipas tapo tėvais Velso princui Charlesui, princesei Anne, princams Andrew bei Edwardui.

Su karaliene Elizabeth II princas Philipas santuokoje pragyveno 73-ejus metus. Jie sulaukė ne tik keturių vaikų, bet aštuonių anūkų ir net dešimties proanūkių. Kartu princas Philipas ir karalienė Elizabet II apkeliavo visą pasaulį – nuo Australijos iki Amerikos, nuo Afrikos iki Indijos.

Jie dalijosi pareigoms ir visada turėjo vienas kitą, kad savais pokštais palengvintų viešojo gyvenimo naštą. Niekas jų taip nepralinksmindavo, kaip „iškilmingos nesėkmės“. Namuose princas Philipas kartais karalienę vadindavo „meilute“ ar „Lilibet“. Kartu jie ypač mėgo ruošti maistą.

Karalienė Elizabeth II ir jos vyras princas Philipas (49 nuotr.)
+43
Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II (49 nuotr.)
+43