Choreografė A.Cholina nutraukė kūrybinę veiklą Rusijoje: „Dėl to, kas atsitiko, esame kalti visi“

Anželika Cholina/Martyno Aleksos nuotr.
Anželika Cholina/Martyno Aleksos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-03-02 12:51
AA

Režisierė, choreografė Anželika Cholina po tris dienas trukusios kelionės iš Maskvos į Vilnių, paskelbė – užnugaryje ji palieka visus ryšius su Rusija ir nutraukia savo kūrybinę veiklą, kurią šioje šalyje vykdė ilgus metus.

Apie tai, kad režisierė, choreografė Anželika Cholina nutraukė darbinius ryšius su Rusija, paskelbta jos šokio teatro „Facebook“ paskyroje.
 
„Oficialu: režisierė-choreografė Anželika Cholina nutraukė savo kūrybinę veiklą šalies-agresoriaus teritorijoje ir grįžo į Vilnių“, – rašoma oficialioje Anželikos Cholinos šokio teatro paskyroje.
 
Į Lietuvą sugrįžusi choreografė platesniu komentaru pasidalijo savo socialinio tinklo paskyroje:
 
„Po beveik trijų parų kelionės aš esu Vilniuje. Nuoširdus ačiū visiems tiems, kam šiomis dienomis rūpėjo, kaip jaučiuosi, kur esu, kurie, užsidarinėjant, vienai po kitos oro erdvėms, siūlė realią pagalbą, nemiegojo, operatyviai reagavo, ieškojo bilietų, galimybių ir rūpinosi, kad saugiai sugrįžčiau. Ačiū labai!
 
Menas visada, be paliovos, užimtas dviem dalykais: jis nepaliaujamai mąsto apie mirtį ir nepaliaujamai, per tai, kuria gyvenimą, todėl net kritinėse situacijose į viską, norisi atsakyti meno kalba – spektakliu, darbu, nerėkiant, nepasiduodant silpnai žmogiškos prigimties pusei, išlaikant bendravimo kultūrą, žodžio švarą, reiškiant savo mintis.
 
Anželika Cholina / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Viena pagrindinių žmogaus gyvenimo prasmių, mano akimis, yra būti naudingam kitam žmogui. Ir ne žodžiais, o konkrečiais darbais.
 
Šiuo tragišku pasauliui laiku, vietoj to, kad kurti savo reikšmę, ypač Facebook sienoje, reiktų kilti ir eiti dirbti konkrečius darbus, kurie padėtų atkurti taiką pasaulyje, tiesti pagalbos ranką tiems, kam jos dabar labiausiai reikia.Išlikti Žmogumi. Štai kas dabar sunkiausia, bet privaloma.
 
Dėl to, kas atsitiko, esame visi kalti.
 
Iškankinti pandemijos, susiskaldę, kurstomi teisti ir jausti neapykantą, atsimerkime vienas į kitą. Tikiu, kad susivienijusi žmonija, bendromis pastangomis, įveiks šį karo žvėrį. Nes blogis yra ne tauta, o konkretus beprotis, tapęs neadekvačiu nuo valdžios pertekliaus, kurio veiksmai netoleruotini, nepateisinami ir už kuriuos privaloma atsakyti.
 
Dar kartą ačiū visiems, kurie skambinote man. Tiesa, ne tiems, kurie skambino tikėdamiesi intrigos, norėdami pirmieji numesti žinią-kaulą įsiaudrinusiems „teisėjams“, o tiems, kuriems šiomis dienomis išties rūpėjau.
 
Prisidėkime prie taikos atkurdami savyje Žmogų“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė A.Cholina.

Po šiuo A.Cholinos įrašu iškart pasipylė komentarai. Vieni choreografę sveikino sugrįžus į Lietuvą, kiti tikino iki galo nesuprantantys menininkės pozicijos.

„Filosofija. Nei žodžio apie Ukrainą ir Rusiją, jokios pozicijos, atsakomybės. Bandau paklausti tiesiai: kokia jūsų nuomonė dėl to, kad jau penktą dieną nuo rusų okupantų žūsta ukrainiečiai?“ – klausė aktorė Elžbieta Latėnatė.

Jai pritarė ir aktorė Severija Janušauskaitė. 

„Niekas neįtikins, jog penkių dienų periode nuo karo pradžios buvo niekaip neįmanoma sugromuluoti bent vieno sakinio viešai, išreiškiant poziciją. Antra vertus, laikas dėkingas krentančioms kaukėms“, – teigė ji.

A.Cholinos įrašas „Facebook“: