„Cirque du Soleil“ spektaklis „Varekai“ atkeliavo į Vilnių

„Cirque du Soleil“ spektaklio „Varekai“ artistų viešnagės Vilniuje akimirkos / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
„Cirque du Soleil“ spektaklio „Varekai“ artistų viešnagės Vilniuje akimirkos / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Virš 20 sunkvežimių ir autobusų – tiek reikia transporto priemonių, norint Lietuvos žiūrovams parodyti elitinio pasaulio cirko „Cirque du Soleil“ spektaklį „Varekai“. Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio daugiau kaip 50-ties aktorių ir muzikantų trupė Vilniaus „Siemens“ arenoje surengs septynis pasirodymus.

Trečiadienio vakarą artistai praleido bendraudami su vilniečiais ir miesto širdyje demonstruodami triukus. Visa komanda surengė trumpą pasirodymą Rotušės aikštėje.

Nuo 2002 m. Monrealyje įvykusios pirmosios premjeros, „Varekai“ buvo parodytas per 5000 kartų, jį matė daugiau nei 10 mln. žiūrovų visame pasaulyje. „Cirque du Soleil“ viešnagė itin domina ir lietuvius – jau išpirkti trys iš septynių „Varekai“ seansų. Tikimasi, kad šou Vilniuje pamatys apie 18 tūkstančių žiūrovų.

„Varekai“ yra alternatyvi graikų mito apie Ikarą versija. Spektaklis prasideda nuo to, kad jaunuolis ne žūsta jūroje, o nukrenta į stebuklingą mišką, kuriame prasideda magijos kupina kelionė.

Spektaklio atlikėjų drabužinėje – virš 600 vienetų specialiai sukurtų kostiumų, batų, perukų ir aksesuarų. Anksčiau su teatru, kinu ir opera dirbusiai dizainerei Eiko Ishiokan darbas su cirko spektakliu buvo naujas iššūkis. Sukurti ir pasiūti „Varekai“ kostiumus prireikė 33 tūkstančių darbo valandų, turo metu visą garderobą prižiūri šešių žmonių komanda. Kostiumai yra itin svarbi spektaklio dalis – ryškios spalvos bei netikėtos formos pabrėžia artistų judesių grožį ir grakštumą.

Neatskiriama atlikėjų kostiumo dalis – veido ir kūno grimas. Kiekvienas spektaklio artistas prieš pasirodymą grimuojasi pats, o tai padaryti užtrunka nuo 45 minučių iki pusantros valandos.

Pasirodymo muziką kūrusi italė Violaine Corradi įkvėpimo sėmėsi iš viso pasaulio muzikos lobynų. Kiekviename kūrinyje pinasi įvairios kultūros – havajietiškų ritualų garsai, XI amžiaus trubadūrų dainos iš Prancūzijos, tradicinės armėnų melodijos, gospelas ir daugelis kitų. Spektaklio metu muzika skamba net iš 142 kolonėlių.

Scenarijų, kostiumus ir muziką į harmoningą visumą sujungia Stephanie Roy kurta scenografija. Menininkė „Varekai“ pasaulį sukūrė iš keturių pagrindinių dalių: „miško“, scenos, podiumo ir pakylos aikštelės. Miškas – tai 300 stulpų, kurių viršūnės siektų ketvirto aukšto langus. Šalia įkurta erdvi scena – pagrindinė akrobatų pasirodymo vieta. Didžiulis, 30 metrų ilgio, paukščio stuburą primenantis podiumas leidžia „Varekai“ pasaulio gyventojams pasiekti dangų, o su išoriniu pasauliu juos jungia scenografijos ašis – virš žiūrovų sumontuota platforma.

Spektaklio metu naudojama virš šimto judančių šviesų, o vienam seansui reikia tiek elektros energijos galios, kiek užtektų 14-ai privačių namų.

Pasaulio klajūnų romų kalba „varekai“ reiškia „bet kur“. Parašytas ir režisuotas Dominico Champagne, šis „Cirque du Soleil“ spektaklis yra duoklė ramybės neturinčiai sielai, taip pat cirko menui ir tradicijoms. Pamatyti „Varekai“ Vilniuje bus galima vieną iš paskutinių kartų: jau 15 metų rodomas ir vienu iš mylimiausių „Cirque du Soleil“ spektaklių laikomas „Varekai“ metų pabaigoje surengs paskutinį šou.