D.Nausėdienė išreiškė palaikymą Ukrainai: O.Zelenska padėkojo ir įvardijo esminius pagalbos būdus

Volodymyras ir Olena Zelenskiai bei Gitanas ir Diana Nausėdos / Pauliaus Peleckio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Pirmoji Ukrainos ponia Olena Zelenska, nors ir nestovi karo lauke, už Ukrainą kovoja kitais būdais: ji aktyviai komunikuoja socialiniuose tinkluose, pasakoja apie rusų veiksmų žiaurumą ir pabrėžia, kuo galėtume padėti jų valstybei. Naujausiame savo įraše ji ne tik įvardijo, kaip galima paremti Ukrainą, bet ir padėkojo Lietuvos prezidento žmonai Dianai Nausėdienei už palaikymą.

Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos žmona Diana Nausėdiene kartu su Latvijos prezidento Egilo Levito žmona Andra Ukrainai išsakė palaikymo žodžius. D.Nausėdienė, kreipdamasi į kiekvieną lietuvį, išreiškė dėkingumą už aktyvią paramą ir skatino tai daryti toliau.

„Kreipiuosi į visų tautų Lietuvos žmones, į lietuvių bendruomenę visame pasaulyje. Lietuvos valstybė visada rėmėsi įvairių kultūrų glaudaus sugyvenimo tradicija, tad šiandien širdingai dėkoju Jums visiems, kurie vieningai stojate į pagalbos Ukrainos žmonėms sąjūdį.

Kad ir kurioje Lietuvos bendruomenėje, gyvenvietėje, regione ar pasaulio kampelyje būtumėte, Jūsų parama labai svarbi. Dėkoju visiems, kurie aktyviai plėtojate pilietines iniciatyvas.

Telkimės vietose, telkimės savivaldybėse, stiprinkime pilietines organizacijas visokeriopu palaikymu. Savalaikės, konkrečios humanitarinės pagalbos Ukrainai dabar labai reikia“, – sakė pirmoji Lietuvos ponia.

Olena Zelenska ir Diana Nausėdienė / Pauliaus Peleckio nuotr.

Trečiadienį O.Zelenska atsiliepė į Dianos Nausėdienės palaikymo žodžius, kuriuos ji išsakė specialiame vaizdo įraše. Ukrainos prezidento žmona padėkojo už paramą ir įvardijo, kuo galime prisidėti, kad Rusijos agresija liautųsi.

„Pirmosios ponios šiomis dienomis manęs klausia, kaip jos gali padėti Ukrainai. Mano atsakymas yra – sakyk tiesą pasauliui!

Kalbėk! Tai, kas vyksta Ukrainoje, yra ne „speciali karinė operacija“, kaip sako Putinas, o plataus masto karas, kur agresorė yra Rusijos Federacija.

Kalbėk! Ukrainos vaikai dabar priversti gyventi ir mokytis slėptuvėse nuo bombų, o ligoninės turi gydyti savo pacientus rūsiuose.

Nepaisant Rusijos propagandistų patikinimų ir Kremliaus ruporų, Ukrainoje jau yra dešimtys civilių aukų.

Agresorius tai slepia, tačiau Rusijos kariuomenė jau prarado tūkstančius gyvybių.

Pasakykite Rusijos motinoms, kad jų sūnūs nedalyvauja karinėse pratybose – jie miršta bandydami užgrobti Ukrainą.

Volodymyras ir Olena Zelenskiai bei Ukrainos kadrai iš vaizdo įrašo

Kvieskite rusus protestuoti! Jie bijo savo lyderio. Tačiau jie turi suvokti, kad šis karas jiems taip pat yra pabaigos pradžia. Ir tai ne tik apie ekonomiką.

Ukraina nori taikos. Bet Ukraina ginsis ir niekada nepasiduos.

Ukrainos gelbėti nereikia. Tačiau mums reikia pasaulio paramos mūsų armijai ir civiliams. Ne tik žodžiais.

Skatinkite tautiečius padėti ukrainietėms ir organizuoti medicininę pagalbą. Leiskite visam pasauliui žinoti – tai ne karas „kažkur ten“. Tai karas Europoje ir prie ES sienų. Ukraina ginasi nuo jėgos, kuri rytoj gali įsiveržti į jūsų taikius miestus ir miestelius.

Netylėkite! Pasakykite jiems, kad Putinas grasina pradėti branduolinį karą, o jei jis tai padarys, saugios vietos pasaulyje nebebus. Jei galite suteikti humanitarinę pagalbą, praneškite man ir mes suderinsime savo pastangas.

Mieli draugai, kartu Kijeve pradėjome unikalią bendradarbiavimo platformą – pirmųjų ponių ir ponų susitikimą. Jau tada kalbėjome apie savo balso galią ir įtaką. Šiandien prašau jūsų naudoti šį balsą, kad kalbėtumėte tiesą.

Negana to, šiandien Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė ir Latvijos pirmoji ponia Andra Levite ragino paremti Ukrainą, už ką esu be galo dėkinga.

Kviečiame prisijungti prie jų pastangų“, – ragino ji.

Žmonės.lt primena, kad Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio žmona Olena Zelenska taip pat pasižymi itin tvirta laikysena Rusijos pradėto karo akivaizdoje. Jos socialinio tinklo „Instagram“ paskyra tapo tiesos ir įkvėpimo sklaidos kanalu. Pirmoji ponia dalijasi vaizdais, atspindinčiais tikrąjį Rusijos karo prieš Ukrainą veidą ir pasakoja, kaip galima padėti kenčiančiai tautai.

Skaitykite daugiau