D.Vaitiekūnas švenčia svarbią sukaktį: „Iš manęs pavogė feisbuko paskyrą, bet entuziazmo – ne“

Dominykas Vaitiekūnas / Asmeninio albumo ir Akvilės Dulinskaitės nuotr.
Dominykas Vaitiekūnas / Asmeninio albumo ir Akvilės Dulinskaitės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-11-03 11:11
AA

Menininkas Dominykas Vaitekūnas šį rudenį ilgai prisimins ne tik dėl pasirodymų visoje Lietuvoje gausos, bet ir dėl nemalonaus nusikaltimo. Prieš pat paskelbiant apie koncertus, skirtus paminėti penkiolika metų scenoje, buvo pavogta D.Vaitiekūno socialinių tinklų paskyra. Nors tai apsunkina bendravimą su klausytojais, atlikėjas planų neatsisako ir skelbia apie nostalgišką koncertinę programą.

Scenos menų atlikėjo „Facebook“ paskyra užgrobta jam ypač darbingą savaitę. „Per keturias dienas turėjau 6 spektaklius, 7 diena be išeiginių, ruošiamės spektakliui, gaunu žinutę, kad mano paskyra masiškai raportuota“, – pasakoja D.Vaitiekūnas. Tuo metu atlikėjas nesuprato, kad jam rašo sukčiai ir patvirtino tapatybę per jų atsiųstą nuorodą.

Nulipęs nuo scenos jis suprato, kad prarado vieną pagrindinių būdų pasiekti savo klausytojus – asmeninę socialinio tinklo paskyrą.

„Ji man buvo ypatingai svarbi darbo priemonė, informuojant apie artėjančius pasirodymus. Iš karto tai skaudžiai pajutau. Tačiau, nepaisant to, kad iš manęs pavogė feisbuko paskyrą kartu su daugybę metų megztais kontaktais bei sekėjas, niekas nepavogė entuziazmo lipti į sceną“, – pažymi muzikantas.

Netrukus po vagystės jis paskelbė pasirodymus „Dominykas: koncertas su bernais“, kuriuos surengs lapkritį ir gruodžio pradžioje. „Greitai susikūriau naują anketą, pavyko atgauti savo valdomus puslapius ir puoliau skelbti koncertų“, – pasakoja atlikėjas, viešai papasakojęs vagystės istoriją.

„Įdomu ir tuo pačiu juokinga, kaip pasikeičiau“

Specialiais koncertais Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje D.Vaitiekūnas paminės lygiai 15 metų nuo tol, kai įžengė į autorinės muzikos sceną. Šią įsimintiną datą jis ryškiai prisiminė, kai buvo pakviestas pasirodyti Šv. Kotrynos bažnyčioje vykusiame festivalio „Tai – aš“, koncerte kur ir pradėjo savo karjerą kartu su grupe „Liūdni slibinai“ 2008 m.

„Buvo labai keistas, bet magiškas jausmas. Grįžo visi prisiminimai, jausmai, kuriuos jutau prieš penkiolika metų. Nulipęs nuo scenos nusprendžiau, kad noriu surengti koncertą apie nostalgiją – mintis ir dalykus, prie kurių prisirišame arbe ne“, – pasakoja scenos menų atlikėjas.

Apimtas nostalgiškių prisiminimų, D.Vaitiekūnas net susirado nuotrauką, kurioje užfiksuota, kaip atrodė pirmą kartą lipdamas į sceną ir ją sulygino su dabartimi.

Debiutinis koncertas, 2008 m. / Asmeninio archyvo nuotr.

Menininkas atviras – plika akimi matomi pokyčiai ryškūs, bet slepia ir kur kas gilesnius vidinius virmus: „Įdomu ir tuo pačiu juokinga matyti, kaip pasikeičiau. Šie 15 metų buvo labai labai spalvingi. Žinau, kad esu visiškai pasikeitęs ir nenorėčiau grįžti į tuos laikus – tik gražiai prisiminti. Nes dabar mano gyvenimas kupinas kitų dalykų, kuriais norisi dalintis ir džiaugtis.“

Dominyko Vaitiekūno karjeros akimirkos (14 nuotr.)
+8

15 metų sukakties proga scenoje sukurs 90-ųjų atmosferą

Pasirodymuose „Dominykas: koncertas su bernais“ menininkas apjungs visus savo kūrybinius etapus: devynerius metus jis koncertavo su grupe „Liūdni slibinai“, vėliau pasinėrė į kūrybos vienatvę ir sukūrė savo alter ego Vitalijų Špokaitį, o dabar rengia koncertines programas „100 Aš“ ir muzikinį spektaklį „Slabodkės vyšnelė“.

Pastaruoju metu D. Vaitiekūnas scenoje pasirodo su muzikantais, kurie ir šįkart padės sukurti ypatingą atmosferą: klavišiniais ir sintezatoriais gros Kazimieras Krulikovskis, elektrine gitara – Kęstutis Vaitkevičius, o būgnų mašinomis – Nikita Kiriūchinas.

„Labai labai laukiu tos fiestos su bernais. Ta proga apsivilksim tėvelių laikų striukes ir mano penkiolikos metų kūrybai suteiksim specialaus skambesio bei dar daugiau spalvų, kurios nukels į 1990-uosius bei ankstyvus 2000-uosius metus. Pajuokausim apie dalykus, kuriuos reikia paleisti. Padūsausim ir pasigraudinsim dėl to, ką paleisti sunku“, – pasakoja menininkas.

Muzikantai su tėvelių striukėm / Asmeninio archyvo nuotr.

D.Vaitiekūnas su grupe savo kūrybos sukaktį lapkričio 15 d. atšvęs gimtajame Panevėžyje, lapkričio 29 d. Vilniuje, o gruodžio 2 d. Kaune.