Dainininkė Neringa Šiaudikytė susirūpino savo sveikata: „Yra visokių man netikėtų naujienų“
„Niekuomet nebūčiau patikėjusi, kad vizitas pas odontologą pakryps tokia linkme“, - nuostabos po apsilankymo odontologijos klinikoje neslėpė dainininkė Neringa Šiaudikytė.
Ji įsitikinusi – informacija, kuri jai buvo pateikta, būtina dalintis su aplinkiniais.
„Reguliariai lankausi pas odontologus, tik juos renkuosi atsižvelgdama į patikimas rekomendacijas. Burnos higiena, dantų balinimas – man įprastos procedūros, tačiau technologijos nuolat tobulėja, todėl stengiuosi išmėginti naujausius mokslininkų pasiekimus“, – pasakojo žinoma atlikėja.
Konsultacijų su gydytoja odontologe Sandra Butkiene metu N. Šiaudikytė sulaukė netikėto pasiūlymo – prieš darant jos norimas procedūras atlikti kelis tyrimus: išsiaiškinti seilių pH, pašalinti maistinių mikromedžiagų trūkumą fulvo mineralų koncentratu bei išlyginti kūno asimetrijas biomoduliatoriumi.
Dainininkė šypsosi – viskas skambėjo kiek neįprastai, kol specialistė jai nepriminė bei nepaaiškino kelių svarbių dalykų. Pavyzdžiui, to, kad žmogaus organizmo ląstelės funkcionuoja labai panašiai, kaip jos asmeninis kompiuteris ar mobilusis telefonas. Kad kompiuteris gerai veiktų, jis turi būti pagamintas iš kokybiškų medžiagų (žmogaus ląstelei tai mitybinės medžiagos. Jų reikia apie 100 skirtingų!), reikia pakrauti kompiuterio bateriją (žmogaus ląstelių viduje sukauptą energijos kiekį atspindi seilių pH). Trečiasis elementas – gera programinė įranga.
Po pokalbio su specialiste N. Šiaudikytė įsitikinusi – trūkstant bent vienos iš šių trijų sąlygų – sveiki nebūsite. Dar kompiuteriui reikia išvengti išorinių pažeidimų, o žmogui – toksinų, tokių kaip dantų infekcijos, fluoras, chloras, dirbtiniai saldikliai, konservantai, pesticidai, neatsakingai vartojami vaistai ir kitų žalingų elementų, esančių maiste, gėrimuose, dantų pastose, kosmetikoje...
„Burnos sveikata neįmanoma be bendros organizmo sveikatos. Dantų ėduonis yra toks pats sisteminio pobūdžio organizmo susirgimas, kaip cukrinis diabetas, aterosklerozė ar vėžys“, – patikino klinikos „Aukštėja“ gydytoja odontologė S. Butkienė.
Anot pašnekovės, profesorius Dr. Ralph R.Steinman iš Loma Linda universiteto kartu su fiziologijos, biofizikos ir endokrinologijos profesoriumi Dr. John Leonora paskyrė 40 metų moksliniams tyrimams, kad ištirtų burnos ertmės, dantų ir viso organizmo metabolizmo sąveiką ir įrodė, kad sveikas dantis geba pats atsispirti nepalankiai burnos aplinkai. Egzistuoja savaiminis danties valymasis dėl skysčio tėkmės iš danties vidaus į išorę. Atsiradęs ėduonis reiškia, kad dentino kanalėlių skysčio srautas dantyje sustojo arba vyko priešinga kryptimi, o tai susilpnino natūralius danties gynybinius mechanizmus. Danties pažeidžiamumą ir ėduonies eigą pirmiausia lemia galvos smegenų dalies, vadinamos pagumburiu, veikla ir dentino kanalėlių skysčio srautas, jo pH ir turtingumas mikroelementais.
Nustatyta, jog ilgesnį laiką patiriant stresą ir esant maistinių mikromedžiagų trūkumui, įvyksta vadinamoji simpatinės nervų sistemos blokada, sutrinka pagumburio veikla, atsiranda nefiziologinės asimetrijos. Organizmas tuomet yra nuolatinėje kovos, o ne sveikimo, poilsio būsenoje. Esant tokiai situacijai, kai kurių odontologinių procedūrų nerekomenduojama daryti, nes tai gali turėti neigiamų pasekmių. Tam, kad situacija pakistų, asimetriją būtina išlyginti biomoduliatoriumi. Procedūra, pasak ją išmėginusios N. Šiaudikytės, trunka apie valandą laiko ir yra maloni bei relaksuojanti. Tuo tarpu nustatyti organizmo pH pakanka vos kelių akimirkų – užtenka specialią juostelę palaikyti po liežuviu arba seilėmis suvilgyti elektroninį pH matuoklį. Esant rūgščiam organizmo pH jo šarminimą reikėtų pradėti nuo vandens ir maistinių mikromedžiagų trūkumo atstatymo fulvo mineralų koncentratu, organizmo detoksikacijos, mitybos ir fizinio aktyvumo korekcijų.
„Organizmo ląstelės sukurtos funkcionuoti silpnai šarminėje aplinkoje (pH 7,35–7,45), tuomet baltymai gali atlikti savo funkcijas ir ląstelės pastoviai atsinaujina. Mineralai (jie yra šarminiai) reikalingi rūgščių neutralizacijai ir sveikam, šarminiam organizmo pH balansui. Normali ląstelių medžiagų apykaita, kaip galutinius produktus gamina rūgštis. Taip pat mes vartojame organizmą rūgštinančius produktus, tokius, kaip saldūs gazuoti gėrimai, ar patiriame psicho – emocinį stresą, kas taip pat yra rūgščių šaltiniai. Jei maisto racione trūksta fulvo mineralų ir kitų maistinių mikromedžiagų, mūsų organizmų terpės tampa rūgštinėmis, audiniai – uždegiminiais, ląstelės – pažeidžiamos, atsiranda didžiuliai kiekiai laisvųjų radikalų, kas sukelia vadinamą oksidacinį stresą, dabar pripažįstamą daugelio ligų priežastimi. Šiuo metu nustatyta, kad ne tik dantų ėduonis, bet daugiau nei 157 lėtinės degeracinės ligos: vėžys, diabetas, širdies ligos, Alzheimerio liga, reumatoidinis artritas, astma, išsėtinė sklerozė, osteoporozė, Parkinsono liga yra sąlygotos oksidacinio streso t.y. rūgštinio pH“, – paaiškino gydytoja S. Butkienė.
Dainininkė N. Šiaudikytė patikino – jai išgirsta informacija buvo įdomi ir intriguojanti. Juolab, kad gydymo filosofija nukreipta pašalinti ne tik ligų pasekmes, bet ir priežastis. Tiesa, ji neslėpė, jog tiek netikėtų žinių išgirdus per vieną vizitą, iškart sunku viską suvokti, o išankstinės nuostatos kaip kas yra tarsi sugriūna kaip į trapų popierinį namelį papūtus vėjui.
„Kai mokslininkai iškelia klausimą, kodėl iš visų gyvų kramtančių būtybių žmogų labiausiai vargina dantų ėduonis ir jis vienintelis dantis valo, natūraliai pritari mokslininkų teorijai, jog norint, kad dantys būtų sveiki, vien juos valytis nepakanka“, – mintimis dalinosi atlikėja.