Dalia Teišerskytė prabilo apie užklupusią klastingą ligą: ši vasara buvo viena sunkiausių gyvenime

Dalia Teišerskytė / Teodoro Biliūno BNS nuotr.
Dalia Teišerskytė / Teodoro Biliūno BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-09-26 14:46
AA

Dalia Teišerskytė šiandien jaučiasi gerai, poetė jau pilna energijos, tačiau ši vasara jai buvo viena sunkiausių gyvenime. Buvusiai Seimo narei buvo diagnozuota klastinga liga. Apie diagnozę žinojo tik artimiausi žmonės.

Vasarą Daliai Teišerskytei buvo atlikta ir operacija, paskirtas sudėtingas gydymas. Nuo operacijos praėjo jau keli mėnesiai. Atrodo, liga atsitraukė, tačiau ją vis dar prižiūri medikai.

„Kenčiu, kai niekas nemato. Niekas neturi kentėti kartu su tavim. Nebent tavo patys pačiausi, vaikai, anūkės. Jie man labai padeda sunkiu metu. Kur reikia, nuveža, kai reikia, parveža, kai reikia perriša, kai reikia, paglosto, kai reikia, paverkia kartu. Bet kuo čia dėti kiti žmonės? Kodėl aš juos turiu užkrėsti savo niūrumu, ligomis, problemomis?“ – apie savo ligą nenoriai kalbėjo Dalia Teišerskytė, duodama interviu laidai KK2.

Užklupusi liga privertė apmąstyti įvykius, kurie kažkada sukrėtė Dalios gyvenimą. Į įvykusias skyrybas dabar ji žiūri visiškai kitaip. Kai liga grasina atimti brangiausią – gyvenimą – žmonės išmoksta džiaugtis kiekviena akimirka. Dalia susigalvojo naują ritualą – kasryt basa braidžioja po rasą.

„Iš ryto, kai atsikeliu, apeinu viską basa, per rasotą žolę, ar lietus, ar saulė, Ar dabar jau šalta, bet vis tiek einu. Ką aš žinau, kodėl. Taip norisi“.

Dalia savo rankomis užsodino visą penkių arų sklypelį – visur gėlės, vaiskrūmiai, dekoratyviniai augalai. Sodo darbai padeda užsimiršti.

Vienišumas, liga kartais Dalią priverčia susimąstyti, kad ateina finišo tiesioji. Bet tokioms mintims poetė stengiasi nepasiduoti.

„Kai ką nors skauda. Arba nuotaiką kas nors pagadina. Ai, galvoji, kiek čia man liko, nebesinervinsiu. Viskas gerai. Duok Dieve, jeigu viskas bus gerai. Dar aš turiu išleisti dvi knygas, dabar taip greitai negaliu pabaigti su savo gyvenimu“.

Visa Dalios Teišerskytės istorija – šį pirmadienio vakarą, 19.30 val., laidoje KK2 per LNK.

Dalios Teišerskytės poezijos rinkinio „Paskutinių lapų išleistuvės“ pristatymas (24 nuotr.)
+18