Daiktai, kuriuos turėtumėte nustoti pirkti jau šiandien

Išpardavimas / Vida Press nuotr.
Išpardavimas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-09-07 12:00
AA

Eidami į parduotuvę dažnai nesusimąstome, kad perkame tai, ko mums nereikia, nenaudinga ir nereikalinga. Perkama dažnai, nes tiesiog norime patenkinti savo vartotojiškus poreikius. Štai daiktai, kurių patariame nebepirkti.

Nesakome, kad reikia atsisakyti visko, tačiau kiekvienas, atidžiai peržvelgęs mėnesio pirkinius, ras tai, ko tikrai nereikėjo įsigyti.

Plintantis minimalistinis gyvenimo būdas ragina kitaip vertinti aplinką, žmones, nesidžiaugti vien tik laikinais malonumais. Toks gyvenimo būdas padeda išsilaisvinti iš pertekliaus, o materialumas žmogui suteikia tik laikiną pasitenkinimą, todėl gerokai svarbiau mokėti įvertinti, ko mums išties reikia, o kas tėra primesta visuomenės ir prekybininkų.

Nesakome, kad reikia atsisakyti visko, tačiau kiekvienas, atidžiai peržvelgęs mėnesio pirkinius, ras tai, ko tikrai nereikėjo įsigyti. Gyvenimo kokybei gerokai daugiau įtakos turi mūsų požiūris save ir pasaulį nei daiktai, kuriuos įsigyjame. Taigi, ko reikėtų kiekvienam atsisakyti?

Kai nesate tikri, kad tikrai reikia to daikto

Nepirkite daiktų, jei nesate tikri, kad jų norite, jums reikia ar jie tiesiog būtini. Jei svarstysite, ar daiktas pakankamai gražus, praktiškas, naudingas, geriau iškart nepirkite, bet leiskite sau šiek tiek pagalvoti. Būna, kad apie prekę visai pamirštate, būna, kas suprantate, jog jis jums visai nebūtinas ir nereikalingas. Labi gerai einant į parduotuvę turėti būtinų prekių sąrašą ir nuo jo nenukrypti, tai padeda laikytis nuoseklumo ir išlikti budriems. Todėl venkite neapgalvoto, emocijų sukelto pirkimo, nes dažniausiai tada nepasvarstoma, o perkama impulsyviai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar gražūs žmonės sukuria tvirtesnius santykius? Tyrimai tvirtina priešingai

Moteris renkasi šampūną / Vida Press nuotr.

Tai, ką jau turite

Daugelis žmonių perka dalykus, kuriuos jau turi. Pavyzdžiui, jūsų spintoje yra dešimt porų batų, iš kurių bent trys nenešiojamas, tačiau jūs perkate naujus? Tai nėra protingas sprendimas, o paprasčiausias išlaidavimas ir savo norų tenkinimas. Turite gražių žvakidžių, tačiau manote, kad į kolekciją tiktų dar viena? Gerai pagalvokite ir pamąstykite, ar išties reikia daiktų, kuriuos jau turite.

Tai, ką panaudosite tik kartą

Švarkelis, skirtas apsirengti tik vieną kartą šventėje. Saulės akiniai, kurių jums būtinai reikia prie turimos raudonos suknelės. Tikriausiai daiktų, kuriuos naudojate tik kartą turite ne vieną ir ne du. Kartais pirkdami net nepagalvojate, kad daiktas jus atsibos, nebepatiks ir jo nebenaudosite. Todėl auksinė taisyklė – grįžkite namo, gerai apgalvokite, ar to daikto norite, ir jei po dienos ar kelių vis dar apie jį galvosite ir žinosite, kaip pritaikyti bent keliais būdais, įsigykite.

Daiktai kurie dar nesibaigė

Suprantama, kad parduotuvėse skelbiamos akcijos „2 už 1 kainą“ yra labai patrauklios, tačiau visada įsitikinkite, ar ne per daug išlaidaujate ir ar neapsigausite. Tarkim, perkate maisto produktų, tačiau parsinešę namo suprantate, kad reikia sunaudoti greitai, nes turimų galiojimo laikas labai neilgas. Beje, kam pirkti naują šampūną, jie vonioje stovi trys buteliukai? Visada reikia elgtis racionaliai.

Trumpalaikės mados aksesuarai

Aišku, vaikštant po parduotuves ar naršant internete, akį traukia naujausios kolekcijos, nes visi nori būti stilingi bei madingi. Tačiau prieš perkant madingus drabužius ir aksesuarus svarbu pamąstyti apie tai, kad jie geriausiu atveju bus madingi keletą mėnesių. Mada taip greitai keičiasi, kad net nusipirkus tam tikrą daiktą, jis gali tapti nebemadingu po kelių savaičių. Kokia išeitis? Ogi pirkti klasikinius drabužius, aksesuarus, kurie kokybiški, tinka prie jūsų turimų drabužių bei stiliaus.

Nusipirkę paskutinio mados klyksmo daiktus galite prašauti pro šoną. Ypač tai galioja ne drabužiams, o interjero daiktams. Pavyzdžiui, įsigysite šiuo metu madingą fotelį su augalų dekoracijomis, o ką darysite po metų, kai žurnalai skelbs, jog tokie raštai – atgyvena ir seniena?

Tai, ką reikės greitai išmesite

Žmonės vis dar galvoja, kad gali su žeme elgtis, kaip jiems šauna į galvą. Jei taip negalvotų., nebūtų parduodami daiktai, kurie yra labai trumpo naudojimo ir mažai naudingi. Pavyzdžiui, plastikiniai maišeliai, vienkartiniai indai, popieriniai kavos puodeliai. Šiuos daiktus mes panaudojame labai trumpą laiką, o išleidžiame nemažai pinigų bei dar kenkiame gamtai. Kava labai skani ir iš daugkartinio termosinio puodelio, į gamtą galite pasiimti savo indų, o plastikinius maišelius keisti daugkartiniais medžiaginiais ar popieriniais. Jeigu jums svarbu, kiek išleidžiate, bei norite saugoti gamtą, galite susikurti ir savo sąrašą daiktų, kurie tarnauja labai trumpai, o naudos suteikia mažai.

Nemažai žmonių pamažu pradeda suvokti, kad jų laikas, pajamos ribotos, todėl nenori jų švaistyti nereikalingiems dalykams. Žmonės tampa sąmoningesni ir labiau pradeda vertinti esmines vertybes.

TAIP PAT SKAITYKITE: Savaitės iššūkis: išbandykite minimalistinį gyvenimo būdą

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!