„Danske Bank“ Vilniaus maratonas – gražus reginys ne tik sportuojantiems
13 tūkstančių – tiek maždaug bėgimo entuziastų rugsėjo 10 d. susitvenkė sostinės centre, kur vyko „Danske Bank“ Vilniaus maratonas.
Šventės dvasia tokia stipri, kad privilioja ja pasigrožėti ir tuos žmones, kurie sportu nesidomi. Treniruoti kūnai, graži apranga, papildyta vienu kita žaisminga stiliaus detale - akį maratone yra kur paganyti. Be to, jis toks didelis, kad dažnas turi čia, už ką sirgti ir ką palaikyti.
Vilniaus maratono istorija
Pirmasis maratonas Vilniuje įvyko dar 1990 m. Vyko ne kasmet, su pertraukomis sulaukė lemtingų 2001 m., kai Lietuvos lengvosios atletikos federacija surengė masinį bėgimą „MAXIMA taurė”, tapusį šios gražios miesto ir bėgimo šventės pirmtaku.
2004 m. „MAXIMA taurė“ išaugo į naują bėgimo šventę – Tarptautinį Vilniaus maratoną. Renginys buvo labai palankiai sutiktas sostinės savivaldybės, siekiant paremti bei paskatinti sveiką gyvenimo būdą, suorganizuoti tarptautinę bėgimo šventę ir įrašyti Vilnių į garbingą maratoną organizuojančių pasaulio miestų sąrašą.
2004 m. rugsėjo 11 d. 42 kilometrai 195 metrai Vilniaus gatvėmis atvertė dar vieną puslapį miesto istorijoje.
Pirmojo tarptautinio Vilniaus maratono trasą įveikė daugiau kaip 200 bėgimo profesionalų ir mėgėjų iš 10 pasaulio šalių. Nuo 2006 m. renginio organizatoriai į renginio programą įtraukė pusės maratono bėgimo rungtį.
2007-aisiais į ketvirtą kartą surengtą šventę atvyko du profesionalūs bėgikai iš Kenijos. Vienas jų, Richard Rotich, nugalėjo, maratono distanciją įveikęs per 2 val. 21 min. 15 sek. ir taip pagerinęs Vilniaus Tarptautinio maratono aukščiausią rezultatą.
2008-aisiais Diana Maciušonytė Lobačevskė pagerino trasos moterų pasiekimus, nubėgusi maratoną per 2 val. 45 min. 31 sek.
2012 m. Tarptautinis Vilniaus maratonas tapo Danske Bank Vilniaus maratonu.
2014 m. Lietuvos bėgikė Vaida Žūsinaitė pagerino Tarptautinio Vilniaus maratono trasos geriausią rezultatą, įveikdama 42,195 km per 2 val. 43 min. 13 sek.