Davido Bowie gedi jo gerbėjai Lietuvoje: „Tai įtakingiausia roko muzikos asmenybė“

Davidas Bowie / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Davidas Bowie / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-01-11 10:39
AA

Muzikos pasaulis išgyvena didžiulę netektį. Vos sulaukęs 69-ojo gimtadienio, sekmadienio vakarą mirė legendinis dainininkas Davidas Bowie. Jo gedi gerbėjai visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje.

Saulius Urbonavičius-Samas: „Jis buvo labai rafinuota asmenybė, scenos karalius“

Saulius Urbonavičius-Samas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Paskutiniu metu labai daug tų netekčių. Vos priešų kelias savaites netekome ir „Motorhead“ lyderio Lemmy, dabar Davido Bowie. Tik vienas buvo laukinio roko, o kitas – rafinuotos scenos atstovas.

Bowie padarė labai didelę įtaką visiems ir parodė, kad scenoje galima keletą kartų iš esmės pakeisti savo įvaizdį. Kai turi rimtas ir geras idėjas – jos pasiteina. Pavyzdžiui, Bon Jovi visada pamatysi su tais pačiais suplyšusiais džinsais, kitus – taip pat savame stiliuje.

O Bowie buvo iškili rafinuota asmenybė. Toks scenos karalius, kuris galėjo sau leisti keletą kartų pakeisti save. Jo muzika buvo labai skoninga ir labai prasminga. Labai prasmingas ir paskutinis albumas „Blackstar“. Pačiame jo balse yra užkoduota labai daug gyvenimo“, – sakė Žmonės.lt „Bix“ lyderis.

Jurga Šeduikytė: „Jis turėjo išskirtinį balso tembrą ir nebuvo prisitaikėlis“

„Bowie visada buvo žingsneliu priekyje. Ir kaip asmenybė, ir muzikiniu požiūriu. Man visuomet kyla klausimas: jei tavo muzika gali būti populiari daugybę metų, kiek tu savęs turi į ją įdėti? O dar juk reikia pataikyti į tai, kuo gyvena žmonės. Nors jis nebuvo prisitaikėlis, tai jau tikrai ne.

Saulius Urbonavičius-Samas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Mano gyvenime buvo etapas, kai Bowie kasetę visą laiką klausydavau pakeliui į universitetą. Jo balso tembras – išskirtinis. Žmogus sensta, oda raukšlėjasi, o balsas lieka tas pats. Tai buvo asmenybė, vienas tų žmonių, kurie mane įkvėpdavo. 

Galvodama apie tai, kad tokie ryškūs žmonės mus palieka, noriu visiems palinkėti mokėti pastebėti jų darbus tol, kol šie dar gyvi. Nebijoti pagirti. Nes kartais kūrėjui atrodo, kad jis kažką daro ne taip, ir jis dažniausiai pats nesupranta, kad yra genijus“, – Žmonės.lt sakė Jurga.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mirė Davidas Bowie: legendinį atlikėją pasiglemžė vėžys 

Prieš pat mirtį įvyko naujausio Davido Bowie vaizdo klipo „Lazarus“ premjera

Darius Užkuraitis: „Tai yra įtakingiausia roko muzikos asmenybė“

„Reikėtų pradėti nuo to, kad Davidas Bowie – įtakingiausia roko muzikos asmenybė. 2000-aisias buvo daroma tokia apklausa tarp jaunimo muzikantų, buvo klausiama, kas jiems padarė didžiausią įtaką. Tuomet daugelis galvojo, kad tai bus „The Beatles“, tačiau pirmoje vietoje buvo Davidas Bowie.

Saulius Urbonavičius-Samas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Jis didžiulę įtaką padarė ir visai šiuolaikinei muzikai. Tai muzikantas ir menininkas iš didžiosios raidės. Tai žmogus-chameleonas. Jis kaitaliojo muzikos stilius, ėjo koja į koją su epocha. Jeigu kai kurie vyresnės kartos atstovai jaunesniems muzikantams atrodė juokingai, Bowie niekada taip neatrodė. Jis – ir puikus aktorius, įvairialypė asmenybė. Todėl labai gaila, kad jo netekome.

Dar visai neseniai jis išleido albumą. Kai tai įvyksta, rodos, žmogus turėtų būti sveikas gyvas, rodos, turėtų turėti jėgų, o, pasirodo, 18 mėnesių sirgo vėžiu.

Per savo karjerą jis išleido daug tiesiog nuostabių albumų, jo muzika žavi tiek jaunesnius, tiek vyresnius – tai gali ne kiekvienas.“

Davido Bowie, mados, muzikos ir kultūros ikonos, sceninių kostiumų paroda Londone (23 nuotr.)
+17
Saulius Urbonavičius-Samas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Česlovas Gabalis: „Bowie niekada nebuvo vienodas, jo net akys buvo skirtingų spalvų“

„Tai tikrai didelė netektis. Liūdna, tačiau visi mes ateiname ir išeiname. Jo muzika turėjo didelę įtaką. Bowie mokėjo keistis, jis niekada nebuvo vienodas – tuo jis ir buvo išskirtinis.

Jis buvo naujų idėjų nešėjas. Matėsi, kad jis neeilinė asmenybė, jo net akys buvo skirtingų spalvų“.

Giedrė Kilčiauskienė: „Davido Bowie mirtis man asocijuojasi su tuo, kad baigiasi TA karta“

Saulius Urbonavičius-Samas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Tai yra žmogus, padaręs didžiulę įtaką muzikos istorijoje. Man jis yra pavyzdys dainininko, kuris iki pat galo yra muzikoje, ypač šiuo laikmečiu, kuriame akcentuojamas amžius. Bowie yra pavyzdys, kad daryti ir kurti reikia visą gyvenimą.

Kai išgirdau šią žinią, kelias sekundes pagalvojau – ar iš šios kartos bus tiek daug neeilinių asmenybių? Žmogus šiais laikais yra nuvertinamas ir labiau suvartojamas.

Išeis Tina Turner, išeis Mickas Jaggeris ir kas tada? Davido Bowie mirtis man asocijuojasi su tuo, kad baigiasi TA karta“, – Žmonės.lt sakė Giedrė.

Mirė Davidas Bowie (76 nuotr.)
+70

Agnė Zuokienė: „Išgirdę, kad kažkas susirgo vėžiu, klauskite, koks tai vėžys, kokia stadija“

„David Bowie visiems išliks atminty. Jį, kaip ir daugybę kitų, iš šio pasaulio išsivedė vėžys. Kai skaitome pranešimus apie vėžio diagnozę, baisimės. Aš prisijaukinau vėžį, bandau jį perprasti ir ... galite toliau neskaityti. Mat, milijonams žmonių, vos išgirdus žodį vėžys – prasideda atmetimo reakcija.

Saulius Urbonavičius-Samas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Praėjusią savaitę mūsų spaudoje buvo daugybė pranešimų apie mirtis nuo vėžio, kaip ir šiandieninė David Bowie mirtis. Neįvardijama, koks ta buvo vėžys (nors užsienio šaltiniai rašo, kad D.Bowie sirgo plaučių vėžiu). Yra šimtas vėžio rūšių, todėl ir kalbėti reiktų apie 100 skirtingų ligų. Juk jei žmogus susirgo prostatos, sėklidžių, skydliaukės vėžiu, melanoma, tikimybė, kad jis išgyvens daugiau nei 20 metų nuo ligos pradžios (tai yra pasveiks) – 80-90 proc., tuo tarpu, vos 10 proc. išgyvens kelerius metus iš susirgusių kasos, kepenų, stemplės, plaučių vėžiu ar daugine melanoma.

Dar svarbi ligos stadija. Ir dar daugybė dalykų. Nustokime mistifikuoti vėžį. Išmokime vėžio abėcėlę – ji nėra labai sudėtinga ir vertinkime realiai. Yra lokalizacijų, kurioms yra gydymas, tačiau didesnė dalis, kurių net didžiausieji pasaulio protai neišnarpliojo. Susirgai skydliaukės vėžiu, išgysi (vos keli procentai miršta ir dažniausiai, ne nuo ligos, o nuo savęs gailesčio), bet susirgai kasos vėžiu – būk tu Steve Jobs ar Luciano Pavarotti – kuriems buvo atviros visos pasaulio klinikos ir medikamentai – sprendimo nėra.

Farmacijos pramonei ir sveikatos politikams naudinga, kai žmonės pasimetę ir nieko nežino... Bet juk XXI amžius, internetas (tiesa, dažnai klaidindamas) suteikia daug žinių. Todėl labai prašau, skirkite laiko išmokti vėžio sandaros, istorijos, gydymo minimalią abėcėlę. Nekurkime baubų, kur jų neverta kurti, išmokime būti atsakingi už savo likimą. Ir visad išgirdę, kad kažkas susirgo vėžiu, klauskite, koks tai vėžys, kokia stadija. Tai esminiai klausimai, pasakantys situacija balta ar juoda. Ir tebus aplink tik šviesu. a.a.David Bowie“, – feisbuko paskyroje rašė Agnė Zuokienė.