Dažnos etiketo klaidos, kurias nežinojote, kad darote

Nuobodus vakarėlis / Vida Press nuotr.
Nuobodus vakarėlis / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Jeigu nedažnai pasitaiko dalyvauti pobūviuose, priėmimuose, organizuoti renginių ar neturite verslo susitikimų, gali būti, kad nežinote, kaip elgtis tam tikrose situacijose. O jų aplinkybės ir pats gyvenimas pažeria.

Etiketo ekspertė Mika Meier „Elleuk.com“ atskleidė keletą itin dažnų etiketo klaidų, kurias ištaisyti labai paprasta.

1. Susipažindami nespauskite žmogui rankos sėdėdami. Jeigu kas nors prieina prie jūsų stalo susipažinti, atsistokite ir tik tuomet paspauskite ranką. Tai taikoma ir moterims.

2. Pasisveikinimo bučinys į žandą: Europoje, priklausomai nuo šalies, kurioje sveikinatės, arba žmogaus tautybės, priimtina tai daryti du arba tris kartus. Amerikoje – kartą – prisiglaudžiama dešiniu žandu.

3. Garbės svečias visuomet turi sėdėti pokylio / vakarienės šeimininko ar šeimininkės dešinėje.

4. Kaip teigia M. Meier, prancūzai prieš pradėdami valgyti nesako „Bon appétit“ („Gero apetito“), todėl ir mes neturėtume to daryti! Verčiau pasiūlyti pasimėgauti maistu ar tiesiog pasakyti „Skanaus“. Minėta frazė Prancūzijoje turi labai aiškią fizinę konotaciją: ji reiškia „tikėkimės, viską gerai suvirškinsite“. Taigi...

5. Nesvarbu, vandenį ar vyną geriate, jei taurė turi kojelę, už jos ir reikia laikyti, o ne apglėbti ranka taurę.

6. Kai siunčiate kvietimą svečiams, nerašykite „prašom / prašau RSVP“. RSVP yra „répondez s'il vous plaît“ trumpinys, tai reiškia „prašom atsakyti“, taigi dukart prašyti tikrai nereikia. Jei tai darote, parodote, kad nežinote RSVP reikšmės.