Paaiškėjo paskutiniai „Eurovizijos“ finalo dalyviai“: sėkmė šypsojosi „The Roop“ ir „Queens of Roses“

„Queens of Roses“ ir „The Roop“ / Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr.
„Queens of Roses“ ir „The Roop“ / Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-02-10 20:56
AA

Šeštadienį įvyko paskutinė nacionalinės atrankos į šių metų „Eurovizijos“ dainų konkursą pusfinalio laida. Joje pasirodė dar 8 dalyviai, iš kurių tik dviem atiteko kelialapiai į didįjį „Eurovizijos“ atrankos finalą. Vakaro laimingieji – „The Roop“ ir „Queens of Roses“

Dėl dviejų likusių finalo vietų varžėsi šie dalyviai su savo dainomis: Emilija V „Trophy Wife“, Freya Alley „Serenade“, Kàro „Weightless“, Lina Štalytė „Perfect“, Petras „Run“, „Queens of Roses“ „Walk through fire“, „The Roop“ „Simple Joy“, April Frey „New Years“.

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus paaiškėjo, kad vakaro laimingieji „The Roop“ ir „Queens of Roses“.

„The Roop“ – „Simple Joy“

„Queens of Roses“ – „Walk through fire“

Komisijos balai

1. „The Roop“ – „Simple Joy“ 12

2. „Queens of Roses“ – „Walk through fire“ 10

3. April Frey – „New Years“ 8

4. Petras – „Run“ 7

5. Kàro – „Weightless“ 6

6. Lina Štalytė – „Perfect“ 5

7. Freya Alley – „Serenade“ 4

8. Emilija V – „Trophy Wife“ 3

Žiūrovų balsai

1. „The Roop“ – „Simple Joy“ 3691

2. Lina Štalytė – „Perfect“ 1730

3. Freya Alley – „Serenade“ 869

4. „Queens of Roses“ – „Walk through fire“ 840

5. April Frey – „New Years“ 391

6. Kàro – „Weightless“ 387

7. Petras – „Run“ 335

8. Emilija V – „Trophy Wife“ 130

Žiūrovų balai

1. „The Roop“ – „Simple Joy“ 12

2. Lina Štalytė – „Perfect“ 10

3. Freya Alley – „Serenade“ 8

4. „Queens of Roses“ – „Walk through fire“ 7

5. April Frey – „New Years“ 6

6. Kàro – „Weightless“ 5

7. Petras – „Run“ 4

8. Emilija V – „Trophy Wife“ 3

Bendri balai

1. „The Roop“ – „Simple Joy“ 12

2. „Queens of Roses“ – „Walk through fire“ 10

3. Lina Štalytė – „Perfect“ 8

4. April Frey – „New Years“ 7

5. Freya Alley – „Serenade“ 6

6. Petras – „Run“ 5

7. Kàro – „Weightless“ 4

8. Emilija V – „Trophy Wife“ 3

Ką šioje laidoje labiausiai palaikėte jūs? Išreikškite nuomonę apklausoje:

Kuri „Eurovizijos“ atrankos penktos laidos daina verčiausia patekti į finalą?

Kiekvienoje laidoje dalyvių pasirodymus stebėjo projekto komisija, sudaryta iš 5 muzikos profesionalų, kurios sudėtis keičiasi kiekvienoje laidoje. Paskutinėje pusfinalio laidoje dalyvių pasirodymus vertina atlikėjai Ieva Narkutė ir Tautvydas Gaudėšius, kompozitorius ir muzikos prodiuseris Vytautas Bikus, kompozitorius Jievaras Jasinskis ir populiariosios muzikos redaktorius Ramūnas Zilnys.

Fotogalerija:

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Eurovizija.lt“ penktosios laidos filmavimas (91 nuotr.)
+85

Atlikėja Freya Alley „Eurovizijos“ atrankoje pasirodė su romantišku kūriniu „Serenade“. Kaip teigia ji, kurdama mūzų nelaukia, o tiesiog daug dirba.

„Tai galioja visiems, ne tik menininkams. Laukiant niekas neateis. Reikia veikti, nes laukimas nėra produktyvus. Jeigu veikti neišeina, tuomet reikia ilsėtis ir būti ramybės būsenoje.

Tą patį galiu pasakyti ir apie „Euroviziją“. Laukiau kažko, galvojau, kad nesu pasiruošusi, kol galiausiai supratau, kad laikas bėga. Reikia eiti!“ – neatidėlioti savo planų ir nelaukti geresnio laiko ragino atlikėja.

Freya Alley – „Serenade“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Konkurso atrankoje pasirodė ir čia pirmą kartą dalyvaujanti dainininkė Kàro. Ji atliko svajingą dainą „Weightless“.

Kàro – „Weightless“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Šių metų nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje pirmą kartą dalyvavo Lietuvos klausytojams puikiai pažįstamas atlikėjas Petras Daunys su daina „Run“. Jis galutinį sprendimą dėl atrankos priėmė likus vos kelioms valandoms iki paraiškų pridavimo termino pabaigos.

„Daina tikrai atitinka „Eurovizijos“ formatą, šiuolaikinius „trendus“ kalbant apie skambesį, prodiusavimą, aranžuotę, stilių ir nuotaiką. Norėjau, kad daina būtų pulsuojanti, gyva ir turėtų savo energijos užtaisą. Visus šiuos kriterijus pavyko įgyvendinti ir tikiu, kad daina „Run“ verta skambėti finalinėje „Eurovizijos“ laidoje“, – teigė atlikėjas.

Petras Daunys – „Run“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Merginų grupė „Queens of Roses“ 2024 metus pradėjo su naujai užsibrėžtais tikslais, kurių pirmasis – stoti į kovą dėl teisės dalyvauti didžiausiame Europos dainų konkurse. Daina „Walk through fire“ – apie nenugalimą gamtos jėgą – moterį.

„Ši daina tarsi motyvuoja būti ryžtingomis, tokiomis, kurios nepaisant visų sunkumų, kliūčių ir išbandymų, per gyvenimą eina drąsiai, kovingai ir užtikrintai. Ir taip pat drąsiai, nenuleisdamos į šalį akių ir negalvodamos, ką pasakys kiti, sugeba pačios sau užsidėti po karūną – nes mes visos esam ypatingos ir stiprios – nuostabios mamos, draugės, žmonos, už tai, kas priklauso mums ir kas mums svarbu, kovojančios kaip tikros liūtės“, – dainos prasmę atskleidė grupės narė Akvilė.

„Queens of Roses“ – „Walk through fire“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Scenoje pasirodė ir dainininkė April Frey, kuri atliko romantišką baladę „New Years“.

April Frey – „New Years“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Emilija V „Eurovizijos“ atrankoje pasirodė su poproko dainą „Trophy Wife“. Pasirodymas nestokojo nei energijos, nei aistros.

Emilija V – „Trophy Wife“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Kartą „Eurovizijoje“ Lietuvai jau atstovavusi grupė „The Roop“ vėl stojo į kovą dėl teisės dalyvauti didžiausiame Europos dainų konkurse, šįsyk – su daina „Simple Joy“.

„Daina yra apie džiaugsmą kasdienybėje – momentus, kai mes jaučiamės pakankami ir užtektini sau. Ko mums reikia, kad save ir savo gyvenimą priimtume pilnai? Kiekvienoje dienoje yra ir šviesos, kuri praveda per sunkius etapus“, – pasakojo grupės vokalistas Vaidotas Valiukevičius.

Pasak jo, tam, kad vėl suprastų mažų dalykų prasmę, jam teko įveikti nelengvą gyvenimo etapą. Šie iššūkiai jį įkvėpė.

„Supratau, kad reikia dainuoti apie tai, kas rūpi, kuom gyvenu ir kas skauda. Buvo ilgas laikotarpis, kai sunkiai jutau džiaugsmą, kai atrodė, kad mano pasaulis sprogsta ir nieko nebelieka, – sakė jis. – Tačiau, tai man padėjo iš naujo atrasti džiaugsmą kavos puodelyje, saulės spindulyje, susitikime su artimaisiais. Maži džiaugsmai ir sudaro didžiausią gyvenimo dalį, tik reikia juos pastebėti.“

„The Roop“ – „Simple Joy“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Scenoje pasirodė ir Lina Štalytė su „Eurovizijai“ skirta daina „Perfect“. Paryžiuje gyvenanti ir kurianti neo-soulo ir džiazo dainininkė Lina Štalytė nešama „Eurovizijos“ bangos grįžo į Lietuvą.

Kaip teigė atlikėja, daina „Perfect“ gimė labai netikėtai ir lengvai: likus vos dviems savaitės iki paraiškų teikimo termino pabaigos dainininkei viskas stojosi į vietas.

„Parodžiau ją savo muzikos prodiuseriui Lefui Germenliui ir iš karto gavau paskatinimą dalyvauti atrankose, greitai viską įrašėme ir štai aš čia“, – istorija dalinasi Lina Štalytė.

Euroviziniu kūriniu „Perfect“ dainininkė kvietė visus įsiklausyti savo vidinio balso, išsilaisvinti nuo kritikos ir suvaržymų.

Lina Štalytė – „Perfect“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Komisijos balai šeštadienio vakarą sumuojami su tiesiogiai vykstančiais žiūrovų balsavimo rezultatais. Naujovė laukia didžiajame nacionalinės atrankos finale – galutinis sprendimas, kuris atlikėjas išvyks į Švediją atstovauti Lietuvai, bus priimtas žiūrovų. Pagal naujas taisykles, finale trys daugiausiai žiūrovų ir komisijos balų surinkę dalyviai pasirodys dar kartą, už juos balsuoti galės tik publika.

„Paskutinis, penktasis, pusfinalis padės žiūrovams pagaliau susidaryti pilną vaizdą apie šių metų atrankos dalyvius. Jokia paslaptis, jog daug dėmesio susilaukė vienais iš favoritų laikomų grupės „The Roop“ pasirodymas. Tačiau vien pavadinimas ar praeityje nuveikti darbai automatiškai nugalėtojo titulo negarantuoja.

Ankstesnės laidos parodė – didelė dalis dalyvių atsakingai žiūri į galimybę atstovauti mūsų šalį „Eurovizijoje“, todėl kruopščiai ruošiasi, kad žiūrovams pateiktų įdomius pasirodymus. Manau, kad mūsų visų laukia nenuspėjamas pusfinalis“, – teigė kompozitorius ir muzikos prodiuseris Vytautas Bikus.

Vytautas Bikus / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Visą atrankos balsavimo eigą prižiūri audito įmonė „Grant Thornton Baltic“, o iš žiūrovų balsavimo surinktų lėšų dalis, atitenkanti LRT, bus skirta nacionalinės atrankos nugalėtojo pasiruošimui atstovauti Lietuvai tarptautiniame „Eurovizijos“ dainų konkurse, vyksiančiame 2024 m. gegužės 7–11 d. Malmėje, Švedijoje. Tokią teisę Švedijai iškovojo Loreen, laimėjusi šį konkursą 2023 m.