Sanremo festivalis nustebino italus: konkurso lyderė – 73-ejų mėlynplaukė su šortais L.Bertè

Loredana Bertè / Scanpix nuotr.
Loredana Bertè / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-02-07 21:08
AA

Italijoje prasidėjo Sanremo muzikos festivalis, kuris trunka penkias dienas, o konkurso laimėtojas turės galimybę atstovauti šaliai šių metų Eurovizijoje. Iš viso programoje pasirodė 30 konkuruojančių dainininkų. O didžiausio dėmesio ir komisijos simpatijų sulaukė 73 metų mėlynplaukė Loredana Bertè. Scenoje pasirodžiusi trumpu sijonu, L.Bertè sužavėjo energingu pasirodymu ir vokalu.

Tarp šių metų Sanremo festivalio dalyvių buvo galima išvysti tokius populiarius Italijos dainininkus kaip Mahmood, Annalisa, Diodato, The Kolors, Ricchi e poveri, Fred de Palma ir kitus. Kaip svečias dalyvavo ir savo pasirodymą surengė Marco Mengoni, kuris praėjusiais metais su daina „Due Vite“ atstovavo Italiją Eurovizijoje.

Tačiau tarp visų garsių šalies atlikėjų daugiausia dėmesio festivalyje sulaukė L.Bertè. Ji atliko dainą „Pazza“, kurioje kalba apie meilę sau. Pasirodymas nestokoja energijos ir užsidegimo.

Loredana Bertè / Scanpix nuotr.

Dainininkės dalyvavimą festivalyje socialiniame tinkle „Facebook“ pakomentavo ir žinoma lietuvių gidė Aida Skorupskas, kuri jau daug metų gyvena ir dirba Italijoje. Ji įrašu sutiko pasidalinti ir su Žmonės.lt skaitytojais.

„Sanremo 2024

Kuo skiriasi Europa nuo rytų Europos?

Čia nėra jaunystės kulto.

Gal todėl ir vadiname Senoji Europa.

Europoje visada laimi tas, kas geriausias. Ir laimi tada, kai vertinamas tų, kurie supranta.

Pirmąjį vakarą vertino profesionalai: meno, soc.tinklų, spaudos, muzikos pasaulio profai.

Laimėjo ta, kuri aktuali, gerai dainuoja ir reprezentuoja.

Loredana Bertè. Ar dar prisimenate?

Gimusi 1950. Ir atitinkamai lyg ir jau veteranė.

Tik ne Italijoje. Loredana iš naujo žvaigždė.

Balsas juk nesensta!

Daina apie tai, kad man jau atsibodo verkti ir ….myliu save iki išprotėjimo. Ir tave tuo pačiu.

P.S. Kad turėtumėt tokias kojas, kaip ši senjora, reik kasdien sukt dviratį namuose. Loredanos Bertė receptas.

Kai trisdešimtmetė duktė pasakė „noriu mėlynų plaukų“, pagalvojau drąsi. O gal ir neblogai tie spalvoti plaukai…“, – rašė Italijoje dirbanti gidė.

Loredana Bertè – italų dainininkė, dainų autorė, aktorė ir buvusi šokėja. Nuo aštuntojo dešimtmečio ji buvo laikoma viena reprezentatyviausių italų popmuzikos atlikėjų. Ji gali pasigirti ilga muzikine karjera ir bendradarbiavimu su garsiausiais Italijos dainininkais ir prodiuseriais.

Loredana Bertè / Scanpix nuotr.

Italų žiūrovai apie jos pasirodymą šių metų Sanremo festivalyje kalba, kad tai yra ne tik graži daina, bet kartu ir atvira atlikėjos išpažintis. Tai tarsi laisvės, savo ribų pripažinimo ir drąsos su jomis susidurti bei nugalėti šauksmas. Dainoje jaučiama šiek tiek roko, bet tuo pat metu ji yra melodinga, drąsi ir švelni.

Daugelį nustebino ir atlikėjos įvaizdis. Pasirodymo metu ji drąsiai vilkėjo kojas apnuoginantį apdarą. Kaip teigia komentatoriai, jos kojos, nepaisant amžiaus, visada dailios formos.

Loredana Bertè / Loredana Bertè