Dėl „Eurovizijos“ šeimininko titulo Britanijoje – įtempta kova: varžosi du miestai

Samas Ryderis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Samas Ryderis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: 15min
2022-09-27 19:28
AA

Europos transliuotojų sąjungai (EBU) paskelbus, kad kitais metais „Eurovizija“ nebus rengiama Ukrainoje, nuspręsta, kad dainų konkursas įvyks Didžiojoje Britanijoje. Iki šiol nebuvo aišku, kuriame mieste jis bus organizuojamas, tačiau dabar išryškėjo du lyderiai.

BBC pateikė atnaujintą informaciją apie 67-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso paraiškų teikimo procesą ir patvirtino, kad dėl 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso šeimininko titulo vis dar varžosi du miestai – Glazgas ir Liverpulis.

Rugpjūčio mėnėsį buvo paskelbta, kad septyni miestai (Birmingemas, Glazgas, Lidsas, Liverpulis, Mančesteris, Niukaslas ir Šefildas) pateko į kandidatų į sąrašą.

Atlikus išsamų vertinimą, iš šių septynių miestų liko du. Dabar vyks tolimesnės diskusijos su Glazgo ir Liverpulio vadovais, o galutinis sprendimas bus priimtas per kelias savaites.

Galutinį sprendimą dėl 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkursą surengsiančio miesto priims BBC kartu su Europos transliuotojų sąjunga.

Apie Glazgą ir Liverpulį

2008 m. Glazgas buvo paskelbtas pirmuoju Jungtinės Karalystės UNESCO muzikos miestu dėl savo paveldo ir šiuolaikinės gyvybingos bei įvairialypės muzikos scenos, kurioje kiekvieną savaitę vyksta beveik 130 renginių – daugiau nei bet kuriame kitame Škotijos mieste. Nepamirškime, kad miesto arena „OVO Hydro“ įmažinta „Netflix“ filme „The Story of Fire Saga“

Tiesa, ties čia „Eurovizijos“ sąsajos nesibaigia! 1969 m. iš Glazgo kilusi atlikėja Lulu laimėjo konkursą su daina „Boom Bang-a-Bang“.

O štai Liverpulio muzikinis paveldas siekia šimtus metų, nes miestas vystėsi kaip vienas svarbiausių pasaulio uostų. Ne veltui jis įtrauktas į UNESCO Muzikos miestų sąrašą, o jo indėlis į popmuzikos pasaulį yra įspūdingas.

Iš Liverpulio kilę tokios grupės, kaip „Frankie Goes To Hollywood“, „Gerry and the Pacemakers“, „Orchestral Manoeuvres in The Dark“, „The Mighty WAH!“, „Echo & The Bunnymen“, „Dead or Alive“, „The Lightning Seeds“, „Space“, Mel C, „Atomic Kitten“ ir, žinoma, 1993 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso antrosios vietos laimėtoja Sonia.

Primename, kad nors šiais metais „Eurovizijoje“ pergalę išplėšė ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“, Ukrainoje kitąmet konkursas neįvyks. Nors įprasta, kad ateinančiais metais konkursą rengia nugalėtoja šalis, 2023-ieji dėl karo Ukrainoje tai taps išimtimi.