Dėl ko neverta pyktis su antrąja puse?

Ginčas / „Fotolia“ nuotr.
Ginčas / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Visi puikiai žinome, kad jokie santykiai neįmanomi be ginčų. Tačiau kad ir kaip nervintų kai kurie dalykai, kartais dėl jų neverta švaistyti savo energijos ir gadinti nuotaikos kitam žmogui. Kada neverta pradėti „mūšio“?

Anot psichologų, dažniausiai su mylimaisiais susipykstame ne todėl, kad jie kažką padarė, bet todėl, kad jie yra arčiausia ir ant jų patogu išsilieti. Sunki diena darbe, nėra nuotaikos ar skauda galvą, o kaip tyčia prieš akis ne vietoje padėti drabužiai. Lengviausia būtų viduje susikaupusią neigiamą energiją tuoj pat išsklaidyti apšaukiant partnerį už tą „siaubingą akibrokštą“, tačiau jei norite su šiuo žmogumi puoselėti gražius santykius, tokie riksmai tikrai neišeis į naudą. Kaip ir pyktis dėl visai nereikšmingų dalykų. Nors tą sekundę nepasitenkinimo lygis pasiekia aukščiausią ribą, pagalvokite, kiek svarbi ši problema atrodys po kelių dienų ar net valandų, ir susitvardykite. Štai keli dalykai, dėl kurių tikrai nereikia mylimajam skelbti Trečiojo pasaulinio karo.

Susitarkite – tam, kuris išneša šiukšles, tą dieną nereikia plauti indų ar džiauti skalbinių.

Neišneštos šiukšlės

Suprantama, tai vienas nemaloniausių buities darbų ir jį reikia atlikti kasdien. Dažnuose namuose pagal nerašytas taisykles šis darbas tenka vyrui. Tačiau nieko blogo nenutiks, jei kartais šiukšles išneš ir moteris. Užuot stumdę nemalonią pareigą vienas kitam, susėskite ir susitarkite – tam, kuris išneša šiukšles, tą dieną nereikia plauti indų ar džiauti skalbinių. Jei norite, kad šiukšlės taptų vieno iš jūsų kasdiene pareiga, kitas turite taip pat turite prisiimti visą atsakomybę už vieną buities darbą.

Jūsų neįtraukė į planus

Ši problema dažnesnė neseniai pradėjusiems santykius, kol dar negyvena kartu. Jūs nieko neplanuojate ar net atsisakote susitikti su draugais, nes galvojate, kad vakarą leisite kartu, tačiau paaiškėja, kad mylimasis jau susitaręs su bičiuliais arba vyksta aplankyti šeimos. Galimi du scenarijai, kaip išspręsti šią situaciją. Pirmasis – iškelti sceną „tu niekada apie mane nepagalvoji ir nenori su manimi būti“ bei susipykti kelioms dienoms. Antrasis – susitarti, kad nuo šiol apie planus vienas kitam pranešite ir pasitarsite, kuris laikas abiem tinkamesnis pabūti karti ir pabūti su kitais brangiais žmonėmis.

TAIP PAT SKAITYKITE 5 skirtingos meilės kalbos: ar su mylimuoju šnekate ta pačia?

Kas tvarkys skalbinius?

Dėl to pykstasi daugiau porų, nei galite įsivaizduoti. Dažniau drabužius skalbia, džiauna ir lanksto moterys, nes vyrai sugalvoja įvairiausių dingsčių, kodėl negali atlikti šio darbo – „nežinau, kokį skalbiklį naudoti“, „neįsivaizduoju, koks režimas tinka“, „kur dėti sulankstytus drabužius“ ir t. t. Žinoma, galima pamokyti partnerį neišskalbus jokių marškinių ir manyti, kad jis susivoks pats. Tačiau ar verta susikivirčyti pirmadienio rytą? Jei mylimajam tvarkyti skalbinius yra „misija neįmanoma“, pabrėžkite, kad tada jam teks atlikti kitą darbą – išnešti šiukšles, suplauti indus ar kt. Neprivalote visų buities darbų užsikrauti sau ant pečių. Beje, net prisiėmę atsakomybę visuomet rūpintis skalbiniais, pabrėžkite, kad švarūs ir sulankstyti bus tik tie drabužiai, kuriuos rasite skalbinių krepšyje, o ne rankiosite iš palovės.

Pora žiovauja.
Pora žiovauja. / Fotolia nuotr.

Dėl antklodžių

Visi puikiai žinome, kad kokybiškas miegas yra geros sveikatos, puikios savijautos ir grožio garantas. Tačiau, kaip išsimiegoti, kai naktį kelis kartus tenka nubusti sušalus ir atsikovoti antklodę. Visgi dėl to pradėję priekaištauti partneriui, galite sulaukti netikėto atsakymo – tai jūs sumetėte visas antklodes jam ant nugaros ir buvo per karšta miegoti. Jei namuose neturite įrengtos vaizdo kameros, kuri fiksuotų jus miegančius, šio ginčo niekaip neišspręsite. Išmintingiausia – kiekvienam miegoti po atskira antklode.

Dėl netvarkos

Jei vienas netvarkingas, o kitas pedantas, poroje gali užvirti tikras mūšis. Tačiau iš tiesų kariauti nėra dėl ko. Paaiškinkite partneriui, kad rinkdami daiktus jaučiatės kaip mama, o ne mylimoji. Paprašykite pakeisti savo įpročius ir kurį laiką pakentėkite. Jei situacija nesitaiso ir jums tenka viską dėlioti į vietas, teks gerai pamąstyti, ar jūsų meilė stipresnė už norą turėti tvarkingus namus. Atminkite, suaugę žmonės ne visuomet geba pakeisti įpročius ir dėl to nevalia gadinti nei savo, nei to žmogaus nervų, belieka tolerancijos ir kantrybės klausimas.

Pas ką sutiksime šventes?

Tiek jums, tiek mylimajam svarbu per šventes ar atostogas aplankyti savo artimuosius. Nors diskusijų, pas ką vykti pirmiau, o pas kuriuos likti nakvynės, gali kilti, pyktis dėl to tikrai neverta. Po lygiai dalykite laiką, o jei tos pačios šventės metu aplankyti abiejų šeimų nepavyksta dėl atstumo, pas vienus sutikite šv. Kalėdas, o pas kitus šv. Velykas. Kitąmet sukeiskite – taip visi liks patenkinti.