Dėl kokių priežasčių vyras gali palikti mylimą moterį?

Santykiai / „Shuterstock“ nuotr.
Santykiai / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Vyrams mylėti moterį, jai atsiverti yra sunkiau. Todėl dažniau tai būna ne nėrimas stačia galva, bet ėjimas pamažu meilės link. Ir kartais nutinka taip, kad net mylėdamas vyras moterį palieka. Kodėl? Gali būti kelios priežastys.

Moteris stengiasi vyrą pakeisti

„Kai vyrai veda moteris, jie tikisi, kad moterys niekada nepasikes. Moterys teka už vyrų tikėdamos, kad jie pasikeis. Abi pusės lieka nusivylusios“, – šiuos Alberto Einsteino žodžius tikriausiai žino visi. Nors laikai keičiasi, gyvenimo principai, meilės dėsniai – ne. Ir šie žodžiai paaiškina, kodėl santykiai kartais tiesiog nesusiklosto.

Tiesa yra ta, kad vyrai nesikeičia, nebent gyvenimo aplinkybės juos priverstų tai padaryti. Ir kai vyras pradeda jausti, kad nėra pakankamai geras moteriai ar tiesiog yra ne toks, kokio ji norėtų, kad moteriai užkliūva jo įpročiai, išvaizda, žodžiai, kaip ir kad jis negali būti savimi, nes iškart yra teisiamas, vyras pradeda ieškoti, kaip iš šios situacijos pasišalinti.

Moteris paprastai turi vyro idealo projekciją ir pagal ją bando iš turimo vyro sulipdyti tai, ko trokšta. Nors iš tiesų moteriai tiesiog reikėtų pasistengti padėti vyrui atrasti save ir skatinti jo geriausias savybes. Asmenybės augimas vyksta tuomet, kai jaučiamas palaikymas.

Trūksta intymumo

Tiek moterims, tiek vyrams reikia intymumo – tiek kalbant apie lytinius santykius, tiek apie bučinius, glamones, emocinį artumą ir t. t. Santykių pradžioje paprastai to nori abi pusės ir labai stipriai, tačiau į santykius įsiveržus rutinai, viena pusė pradeda to nebenorėti. Nors pasitaiko visko, bet dažniau intymumo trūksta vyrams. Ir jei vyras pajaučia, kad jau kurį laiką turi maldauti ar reikalauti to, jis pradeda rimtai svarstyti apie galimybę intymumo gauti iš kitos moters.

Fiziškai sveikas vyras poroje negali būti labai ilgai be lytinių santykių, be bučinių. Jeigu jis nesijaučia geidžiamas, savivertė sumenksta ir santykiai nutraukiami. Retas kuris nori tik platoniškos meilės.

Pora
Pora / „Shuterstock“ nuotr.

Moteris jaučiasi priklausoma nuo vyro

Vyrams, ypač introvertams, reikia savos erdvės. Jie nori jaustis laisvi ir turėti galimybę pabūti vieni. Jokiam vyrui nepatinka jaustis savinamam, kontroliuojamam. Vyrai taip pat nesinori jaustis privalą prižiūrėti savo moteris. Reikia įsisąmoninti, kad vyras – tai ne tėvas ir ne sūnus. Kartais santykiuose pradedami painioti šie vaidmenys.

Vyrui reikia draugų, pramogų, ir jei moteris nenori, kad jis praleistų nors kažkiek laiko be jos, vyras gali pasijusti įkalintas, neištverti ir atsitraukti. Santykiuose abi pusės turi turėti savo pomėgių, savo draugų ir laiko, kurį leidžia atskirai. Emocinė priklausomybė, kurią dažniau jaučia moterys, gesina aistrą.

Taip jau yra – vyrai bijo prarasti nepriklausomybę, nors ir labai myli moteris ir be jų negali.

Moteris lygina vyrą su buvusiaisiais

Jeigu ankstesni santykiai jus tenkino labiau, kodėl tuomet apie juos kalbame būtuoju laiku?

Jūs tikriausiai nieko nenorite girdėti apie savo mylimo vyro buvusiąsias. Nenuostabu, kad ir jis apie ankstesnius jūsų vyrus nelabai norėtų girdėti, kartą papasakojote – ir gana. O juo labiau – būti lyginamas. Jei taip pradedate elgtis, nenustebkite, kad vieną dieną vyras pradės ieškoti tokios moters, kuriai jis nebus prastenis už jos eks.

Vyras nori būti svarbus. Juk, jeigu ankstesni santykiai jus tenkino labiau, kodėl tuomet apie juos kalbame būtuoju laiku?

Moteris pastoviai kabinėjasi

„Tu negražiai rengiesi“, „Tu ir vėl neišplovei lėkščių“, „Baik kasytis nugarą“, „Tu nieko nesugebi atlikti iki galo“ – ar šios frazės dažnai skamba iš jūsų lūpų? Į mazochizmą nelinkęs vyras ilgai to netvers arba atsilygins tuo pačiu. Tuomet jūsų skundai virs abiejų ginčais. Arba... jus pradės ignoruoti. Kai moteris pasijaučia ignoruojama, ji pyksta ir kabinėjasi dar labiau. Tokia moteris nėra įdomi, patraukli, su ja nesinori būti.

Na o jei skundžiatės ne veltui ir tikrai vyras elgiasi netinkamai, galbūt metas ne skųstis, o pačiai imtis veiksmų? Blogiausiu atveju galite tiesiog atsitraukti.

Pora
Pora / „Shuterstock“ nuotr.

Ir dar – atminkite, kad dėl skyrybų nebūna 100 proc. kalta tik viena pusė. Svarbu, kaip abu poros nariai elgiasi vienas su kitu ir kaip jie vertina tą elgesį. Išsiskirti galima ir dėl to, kad vieno iš poros narių kažkas netenkina, bet žmogus nesugeba to išsakyti ir dėl to kyla nesusipratimų. Taigi patarimas visoms poroms – daugiau kalbėtis. Ne tik kai gera, bet ir kai bloga.