Dėl sergančios žmonos vyras per 7 dienas įveikė 7 sunkiausius pasaulio maratonus
Didžiojoje Britanijoje gyvenantis Tedas Jacksonas (42 m.) – išties atsidavęs ir mylintis vyras. Tai savo žmonai Sophie (40 m.), sergančiai išsėtine skleroze, jis įrodė ryždamasis per septynias dienas įveikti septynis sunkiausius maratonus pasaulyje.
Britas šiam iššūkiui pasiryžo, siekdamas surinkti pinigų labdaros organizacijai „Įveikiant išsėtinę sklerozę“, kuri padeda šia liga sergantiems žmonėms susidoroti su kasdienėmis užduotimis.
Beveik 300 kilometrų nubėgęs Tedas Jacksonas labdaros organizacijai surinko išties nemažai – 160 tūkst. svarų sterlingų (217 tūkst. eurų), o bėgo jis iš viso 45 valandas.
„Aš užsibrėžiau sau tikslą bėgti visuose septyniuose maratonuose dėl savo vaikystės laikų meilės. Ji man yra visas pasaulis. Kai sužinojame, kad ji serga nepagydoma liga, buvome išties sugniuždyti.
Išsėtinė sklerozė yra siaubinga liga, nuo kurios kenčia milijonai žmonių. Esu dėkingas labdaros organizacijai „Įveikiant išsėtinę sklerozę“, nes dėl jos mūsų gyvenimas buvo daug lengvesnis, būtent dėl to ir norėjau surinkti jiems pinigų“, – pasakoja keturių vaikų tėvas Tedas Jacksonas.
Taip pat skaitykite: Šeimos pedagogas Albinas Pugevičius: „Vyrų išgyvenimo sąlyga – šeima ir laiminga moteris“
Britas pasakoja, kad sužinojus apie žmonos ligą, virš šeimos tarsi pakibo juodas debesis, atrodė, lyg tai mirties nuosprendis. Vis dėlto situaciją pakeitė minėta labdaros organizacija, padėjusi Sophie išmokti gyventi su šia diagnoze.
„Į maratonus užsirašiau pernelyg daug negalvodamas. Visiškai nesu atletiškas, bet būtent dėl to ir ryžausi šiam iššūkiui, norėjau įrodyti, kad jei tai galiu padaryti aš, tuomet gali ir visi kiti. Esu pakankamai užsispyręs, tad vidury kelio niekad nesitraukiu“, – apie save pasakoja britas.
Tedas Jacksonas ir kiti šiam iššūkiui pasiryžę bėgikai kiekvieną maratoną turėjo įveikti mažiau kaip per aštuonias valandas, tuomet išsimiegoti ir iškarto vykti į kitą šalį. Britui teko sudalyvauti Antarktidoje, Čilėje, Majamyje, Madride, Maroke, Dubajuje ir Sidnėjuje rengiamuose maratonuose.
„Maratonas Antarktidoje buvo bene pats įdomiausias. Jau vien nuvykti ten nėra taip paprasta, tai juk tokia atoki vietovė, negana to, dar reikėjo kęsti didelį šaltį. Kai galiausiai pasiekiau finišą, man ant barzdos jau buvo susiformavę ledo gabalėliai“, – apie savo įspūdžius pasakoja T. Jacksonas.
Taip pat skaitykite: Karti tiesa apie meilę
Visų maratonų pabaigą pažymėjo paskutinis bėgimas Sidnėjuje, kur prie finišo linijos T. Jacksono jau laukė labdaros organizacijos „Įveikiant išsėtinę sklerozę“ įkūrėjas George'as Jelinekas.
„Kai galiausiai pasiekiau finišą, man ant barzdos jau buvo susiformavę ledo gabalėliai“, – apie savo įspūdžius pasakoja T. Jacksonas.
Jo įkurta labdaros organizacija skatina šia liga sergančius asmenis vartoti kuo daugiau vitamino D ir laikytis specialaus mitybos režimo bei nevartoti mėsos.
Būtent šios rekomendacijos ir buvo itin naudingos T. Jacksono žmonai Sophie, kuriai išsėtinė sklerozė buvo diagnozuota 2010 metais.
„Kai sužinojau savo diagnozę, gydytojai man daug vilties nežadėjo. Tuomet galvojau, kad manęs laukia gyvenimas invalido vežimėlyje ir nuolatinis skausmas. Vis tik laikydamasi labdaros organizacijos rekomendacijų, aš tapau kur kas sveikesnė.
Nepaprastai didžiuojuosi ir savo vyru, kuris, net ir nebūdamas itin atletiškas, dėl manęs pasiryžo tokiam žygdarbiui“, – savo vyro atkaklumu džiaugiasi Sophie Jackson, kuri mylimąjį kartu su savo dukra Alabama (17 m.) palaikė Madride vykusiame maratone.
„Kai vyras pagaliau grįžo, jo pasveikinti susirinko būrys žmonių, bet labiausiai jo laukiau aš. Labdaros organizacija, kuriai bus skirti visi jo surinkti pinigai, pakeitė mano gyvenimą. Be galo džiaugiuosi, kad jis šitaip dėl manęs pasistengė ir jiems atsidėkojo. Tedas išties yra mano didvyris!“ – džiugesio neslėpė Sophie Jackson.