D.Nausėdienė atidarė jubiliejinę Kalėdų mugę Rotušės aikštėje: žinutę perdavė ir A.Adamkienė

Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės atidarymas / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Lietuvos respublikos prezidento kanceliarija ir mugės organizatoriai
AA

Šeštadienį Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija maloniai kviečia kalėdinio laikotarpio pradžią jaukiai paminėti Vilniaus Rotušėje. Čia įvyko iškilmingas jubiliejinės 20-osios Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės atidarymas.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė šeštadienį Vilniaus rotušėje atidarė Tarptautinę kalėdinę labdaros mugę.

Renginio atidarymo ceremonijoje svečius pasveikino ir mugę atidarė pirmoji šalies ponia ir Tarpautinės Kalėdų labdaros mugės globėja Diana Nausėdienė, verslininkė Gunilla Possenius, Amerikos lietuvė Birutė Vizgirdienė, Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos pirmininkė Erin Gainer-Grigaliūnė, verslininkė Mercedes Sprouse ir daugelis kitų garbių svečių.

Šiemet prie mugės organizavimo aktyviai prisidėjo žinomos šalies moterys, tapusios renginio geros valios ambasadorėmis – kulinarinių laidų vedėja ir knygų autorė, verslininkė Beata Nicholson, Gvatemalos garbės konsulė, verslininkė Asta Meschino ir dainininkė Erica Jennings.

Mugę, kuri vyksta jau 20 kartą, organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija kartu su keliasdešimčia Lietuvoje reziduojančių diplomatų. Pirmosios ponios žodžiais, tai graži ir prasminga tradicija, be kurios jau būtų sunku įsivaizduoti advento laikotarpį sostinėje.

Vilniaus Rotušėje iškilmingas jubiliejinės 20-osios Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės atidarymas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

D.Nausėdienė yra šios labdaringos iniciatyvos globėja, perėmusi tradiciją iš ponios Almos Adamkienės.

„Tai, kad susirenkame būtent advento pradžioje, siunčia nedviprasmišką vertybinę žinią – kvietimą padėti stokojančiam, atjausti kenčiantį, paguosti liūdintį. Rankdarbiai, suvenyrai ir šventiniai skanėstai iš viso pasaulio atspindi mūsų pasirengimą dalintis gerumu bei šiluma.

Per pastaruosius metus, ypač Rusijai pradėjus žiaurų karą alinant Ukrainą ir siekiant palaužti ukrainiečių dvasios stiprybę, turėjome daug progų įsitikinti, kokia stipri ir susitelkusi yra Lietuvos visuomenė. Pamatėme, kiek daug visi kartu galime padaryti dėl kenčiančio artimo. Šiandien tam turime dar vieną progą“, – sakė D.Nausėdienė.

Vilniaus Rotušėje iškilmingas jubiliejinės 20-osios Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės atidarymas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Pirmoji ponia pabrėžė, jog Kalėdų mugėje surinktos lėšos atiteks tiems, kam jų labiausiai reikia, – nevyriausybinėms organizacijoms ir mokykloms, kurios rūpinasi vaikais, jaunimu, žmonėmis su negalia, pažeidžiamais asmenimis. Todėl, pasak D.Nausėdienės, kiekviena šiandienos auka yra papildoma mažytė investicija į gražesnę Lietuvos ateitį ir žmonių gerovę.

D.Nausėdienė akcentavo, kad šiandieniniame pasaulyje ypač svarbu tęsti ir puoselėti gilias socialinės atsakomybės tradicijas. Pirmoji ponia padėkojo Tarptautinei Vilniaus moterų asociacijai, Lietuvoje reziduojantiems ambasadoriams ir diplomatinių atstovybių darbuotojams už ilgametes pastangas rūpinantis pažeidžiamiausiais visuomenės nariais, taip pat tarptautiniams partneriams, aukojantiems ir kitaip remiantiems kalėdinę labdaros mugę.

Mugės metu surinktos lėšos bus paskirstytos organizacijoms, padedančioms žmonėms su negalia bei jų šeimoms, senjorams, sergantiems ir socialiai pažeidžiamiems vaikams.

Mugės atidarymo akimirkos – fotogalerijoje:

Vilniaus Rotušėje iškilmingas jubiliejinės 20-osios Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės atidarymas (36 nuotr.)
+30

Jaukią žinutę perdavė ir Alma Adamkienė

Mugės organizatoriams ir svečiams jaukią žinutę perdavė ir viena iš iniciatyvos globėjų ponia Alma Adamkienė.

„Gerbiamieji kalėdinės mugės rengėjai ir dalyviai, mieli maži ir dideli mugės lankytojai. Nuoširdžiai sveikinu visą kalėdinės labdaros mugės bendruomenę, ir kiekvieną jos žmogų, prisidedantį prie didžiųjų švenčių dvasios kūrimo. Sveikinu visus, kurie neskaičiuoja šiai mugei skiriamo laiko, netaupo gerumo ir širdies, kurie ne tik laukia svarbiausios krikščioniškojo pasaulio šventės, bet ir patys ją kuria. Tad tebūnie kalėdinė labdaros mugė būna ne tik prekybos vieta, kurioje renkamos lėšos labiausiai laukiantiems pagalbos. Tebūnie tai ir Tikėjimo, Meilės, ir Vilties kupina erdvė, įtraukianti kuo daugiau žmonių. Dėkoju Jums visiems ir nuoširdžiai linkiu kalėdinės ramybės, šviesos širdyse ir jaukumo namuose bei gerų ateinančiųjų metų“, – sveikino A.Adamkienė.

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos organizuojama ir pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės bei ponios Almos Adamkienės globojama Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė skirta įkvėpti visuomenę geriems darbams, padėti sunkumus patiriantiems žmonėms ir remti organizacijas, kurios savo didelėmis pastangomis siekia užtikrinti jų gerovę.

Tarp jų šiemet – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras, Vilniaus socialinis klubas, Nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos baleto skyrius, VŠĮ Gravitas Schola, Kupiškio miesto neįgaliųjų draugija, Traksėdžių Šilojų mokykla.

Vilniečiams ir miesto svečiams mugės metu įrengta daugiau nei 30 stendų, kuriuose savo šalių tradicijas pristato ambasados, dalyvauja tarptautinės mokyklos ir kitos įvairios organizacijos. Mugėje galima įsigyti įvairiausių šalių tradicinių produktų, dovanų ar kitų mielų smulkmenų. Rotušėje galima susitikti ne tik su pačiu Kalėdų Seneliu, bet ir jo žmona, ponia Claus. Be to, įrengta ir žaidimų aikštelė vaikams. Lauke lankytojų laukia scena, kurioje popietę suplanuoti muzikiniai pasirodymai. Scenoje – viena žymiausių Lietuvoje dainininkių Erica Jennings ir daug kitų atlikėjų, vakare laukia DJ pasirodymai.

Skaitykite daugiau