Retas drabužis gali kelti audringų diskusijų, ir dar tokių, kad nesiliautų keletą šimtmečių. Į galvą ateina tik vienas pavyzdys – KORSETAS. Jis visada kliuvo kaip kvailas mados kaprizas, nelabai reikalingas ir pavojingas daiktas.
Korseto priešininkai buvo kaip filmų blogi ir geri policininkai. Pirmieji piktinosi, kad korsetas rodo nuodėmingą moters prigimtį, jos tuštybę, norą aukotis dėl grožio ir gundyti vyrus (tai, kad suveržta talija ir platūs klubai yra geriau už palaidus lašinukus, buvo aišku dar iki atsirandant žodžiui „seksualumas“). O gerieji korseto kritikai bandė gelbėti žmoniją: protino moteris, kad suspausti šonkauliai – tiesus kelias į mirtį, kad tai gresia sveikatos ir psichikos sutrikimais.
Mūsų amžininkė Cathie Jung pasiekė Guinnesso rekordą kaip turinti laibiausią pasaulyje taliją: jos apimtis – vos trisdešimt aštuoni centimetrai. Ponia mūvi tikrą korsetą, kurio virbai trina odą, konstrukcija trukdo kvėpuoti, riboja galimybes pasisukti, pasilenkti. Jung sako, kad nesibaimina dėl sveikatos, nes vakarais, kai nusimeta drabužius, deformuoti organai grįžta į vietas. Kurgi ne! Kadaise amerikietės figūra buvo standartinė, o šiurpoki kūno vingiai atsirado kaip tik dėl to, kad ji net naktį nesiskiria su korsetu.
Negirdėti faktai, tikri nutikimai bei atsakymas, kada ir kodėl korsetą imta sieti su seksu – tik Žmonės.lt prenumeratoriams
Kita vertus, 1937-ųjų gimimo Jung vis dar gyva. Tik net pozuodama fotografams nesugeba nuslėpti skausmingos veido išraiškos.
Mūsų amžininkė Cathie Jung pasiekė Guinnesso rekordą kaip turinti laibiausią pasaulyje taliją: jos apimtis