„Diner en Blanc“ vakarienė surengta Katedros aikštėje, po atviru dangumi

Pikniko Vilniaus centre „Diner en Blanc“  akimirka / Vinco Alesiaus nuotr.
Pikniko Vilniaus centre „Diner en Blanc“ akimirka / Vinco Alesiaus nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-08-25 20:14
AA

Penktadienio vakarą Vilniuje buvo surengta jau ketvirtoji „Diner en Blanc“, arba kitaip – „Vakarienė baltai“.

„Diner en Blanc“ – tai įspūdingas piknikas mieste, jau daugiau nei 28 metus vykstantis visame pasaulyje: nuo Paryžiaus iki Niujorko, nuo Los Andželo iki Singapūro. Išskirtinio Prancūzijoje gimusio renginio kodas – balta spalva, elegancija ir geras skonis. Jo metu šimtai baltai pasipuošusių žmonių gražiausioje miesto vietoje mėgaujasi puikiu maistu, gyva muzika ir rinktine kompanija. Pavydžiui, ketvirtadienį vakare baltai pasipuošė net keturi pasaulio miestai: Čikaga, Vankuveris, Edmunstonas ir Bukareštas. Penktadienį atėjo Vilniaus eilė.

„Baltosios vakarienės“ organizatorės Lietuvoje – Valda Lukošiūtė ir Dovilė Butkienė, džiaugėsi, kad dalyviai ateina į šventę su gera nuotaika, pasipuošę ir įspūdingai dekoruoja savo stalus. „Smagu, jog „Le Diner en Blanc“, keliaudama po pasaulį ir puošdama didžiuosius jo miestus, puošia ir Vilnių“, – sakė Dovilė Butkienė.

Pikniko Vilniaus centre „Diner en Blanc“ akimirka

„Maisto rinkinius renginiui paruošė prancūziškas restoranas „Astorija Brasserie“. „Vakarienė baltai“ surengta Katedros aikštėje, po atviru dangumi. Apie šventės lokaciją svečiai sužinojo paskutinę minutę. Jie nepabūgo tą pačią dieną sostinėje praūžusio lietaus ir vėjo.

Vakaro metu svečiai klausėsi vasariškų ir romantiškų grupės „Saulės kliošas“ dainų. Išskirtine instrumentine programa džiugino multiinstrumentalistas Saulius Petreikis. Kartu su grupe „World Orchestra“ klausytojus jis kvietė leistis į įspūdžių kupiną kelionę po pasaulio muziką (angl. world music).

„Tai muzika, kurios galima klausyti užsimerkus, ji nukelia į įvairiausius pasaulio kraštus: kviečia pasinerti į airiškus šokius, patirti jausmingą Prancūzijos pasaulį, aplankyti temperamentingas Balkanų šalis. Šio vakaro muzika atspindėjo įvairiausių kultūrų skonius, kvapus, emocijas“, – pasakojo muzikantas.

Pikniko Vilniaus centre „Diner en Blanc“ akimirka / Vinco Alesiaus nuotr.

Renginyje dalyvavo apie tūkstantis svečių. Tarp jų buvo ir gerai pažįstamų gurmanų, šou verslo atstovų – Beata Nicholson, Justė Starinskaitė, Žilvinas Grigaitis, Živilė Diawara, Sigitas Praspaliauskas ir kt.

„Diner en Blanc“ Katedros aikštėje (50 nuotr.)
+44

„Le Diner en Blanc“ į Vilnių atkeliavo iš Paryžiaus. Pirmą kartą vakarienę kartu su bičiulių būriu surengė prancūzas François Pasquier 1988-aisiais Paryžiuje, o šiuo metu „Diner en Blanc“ kiekvienais metais dalyvauja jau apie 15 000 žmonių. Vakarienė vyko prestižinėse Prancūzijos sostinės vietose: ant Menų tilto (Ponts des Arts), prie Eifelio bokšto, prie Luvro piramidės, prestižinėse Trokadero ir Vandomo aikštėse, Versalio rūmuose, Dievo Motinos katedros (Notre-Dame) aikštėje, aplink Triumfo arką, Eliziejaus laukuose, o praėjusiais metais – ir Santarvės aikštėje (Place de la Concorde).