Dizaineris Liutauras Salasevičius buvo priverstas katėms paaukoti brangų kūrinį

Dizainerio Liutauro Salasevičiaus katės - kūrybos įkvėpėjos / Asmeninio albumo nuotr.
Dizainerio Liutauro Salasevičiaus katės - kūrybos įkvėpėjos / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-05-04 11:01
AA

Šį šeštadienį Lietuvos geležinkelių muziejaus lauko ekspozicijoje į naujausią dizainerio Liutauro Salasevičiaus kolekcijos pristatymą rinksis jo kūrybos gerbėjai, klientės ir draugai.

Visi jie puikiai žino, kad mados namų įkūrėjas yra neabejingas ne tik kūrybai, bet yra ir atsidavęs gyvūnų mylėtojas. Jo stiliaus namuose „Madam pareis vėliau...“ šeimininkauja dvi Oriental veislės katės, o namuose šeimininko po darbo dienos laukia porelė šunų.

„Kas pažįsta mane, gerai žino ir mano „šeimyną". Be jos nežinau, ar galėčiau kurti, dirbti ir atsipalaiduoti“, – prisipažįsta Liutauras.

Dizainerio Liutauro Salasevičiaus katės - kūrybos įkvėpėjos / Asmeninio albumo nuotr.

Dizaineris taip pat priduria, kad savo katėms ir šunims leidžia tikrai daug. Mados namuose šeiminkaujančios katinų poreles išdaigoms vargu, ar kas gali prilygti. Apie jas klientės pasakoja įvairias smagias istorijas ir stebisi šių gyvūnų išmone ir energija.

Orientalai Charlie ir Chantal yra brolis ir sesuo. Jie visada pasitinka klientes prie durų. Jei prisėdote laukiamajame ant minkštasuolio, ši porelė būtinai susiraitys jums ant kelių, nepriklausomai nuo to mėgstate kates ar ne. Svečių rankinių turinys taip pat būna patikrintas, o tada tiesiog dantyse atnešamas žaislas tam, kad su jais pažaistumėte“, – pasakoja L. Salasevičius.

Tai tik viešoji ir parodomoji kačių programa dieną. Visiškai kitaip jos elgiasi naktį, likusios vienos ištuštėjusiuose mados namuose.

„Patikėkite, šie mieli padarėliai man jau kainavo ne vieną tūkstantį eurų“, – juokiasi dizaineris.

Liutauras pasakoja, kad pagrindinis šios porelės taikinys tapo ilga blizgi suknelė iš pirmųjų kolekcijų. O tiksliau, ją puošiančios plunksnos ir aksesuarai.

„Supratau iš karto, kad vardan šventos ramybės, šį apdarą teks paaukot ikatėms. Tam, kad neliestų kitų drabužių, joms leidžiama aukštyn – žemyn laipioti sena suknele ir žaisti su ją puošiančiomis detalėmis. Nakties metu ten vyksta didesnis veiksmas, nei dieną“, – juokiasi „Madam pareis vėliau...“ mados namų įkūrėjas.

Paklaustas, kokia išdaiga kainavo daugiausia, dizaineris gūžteli pečiais ir atsidūsta, kad nuostolių jis neskaičiuoja, tačiau plaukų tiesinimo žnyplių arba džiovinimo aparatų laidai būna sugraužti vos pradėjus juos naudoti. Išdykėlės katės ypatingai mėgsta klienčių dėmesį ir gerai jaučia savo misiją.

„Jos puikiai žino, kad visos nuodėmės bus atleistos. Tai “Madam pareis vėliau...„ namų stiliaus dalis, simbolis ir dvasia. Be jų Madam labai liūdėtų ir greičiau pasentų. Charlie ir Chantal – mūsų visų gyvastis ir energija“, – šypsosi kūrėjas.

Šeštadienį „Lietuvos geležinkelių“ muziejaus lauko ekspozicijoje Liutauras Salasevičius pristatys savo naujausią „Madam pareis vėliau... 2017“ kolekciją.

„Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai. Naujai kolekcijai mane įkvėpė kadaise pamiršta ir visai neseniai iš naujo atrasta kelionė traukiniu“, – pristatydamas renginio vietą kalbėjo dizaineris.

Kelionė traukiniu šiandien atgimsta iš naujo, prikeldama prisiminimus ir istoriją apie laisvę, prabangą ir ištaigingas puotas garsiajame Rytų eksprese, pro kurio langus žvelgė Anglijos karalienė Elizabeth II, Monako princesė Grace, rašytojasHonore de Balzacas ir kitos istorinės asmenybės. Savo naujus kūrinius pristatysiantis dizaineris teigia, kad būtent traukinio bildesys ir laisvės pojūtis jame pažadino naujas kūrybines mintis ir idėjas.

Renginio vieta unikali. Kolekcijos pristatymo podiumu taps romantika dvelkiantis stoties peronas, o pati suknelių demonstracija vyks istorinio garvežio pašonėje. Ant podiumo šiemet atsiskleisiantys Liutauro Salasevičiaus kurtų drabužių deriniai išsiskirs ne tik elegancija ir prabangiais audiniais, bet ir turės dalelę istorijos tų dienų, kai žmonės niekur neskubėjo ir mėgavosi gyvenimo malonumais.

Tai bus devintąs kolekcijos pristatymas. Iškilmingo renginio metu bus pristatyta beveik pusė šimto originalių rankų darbo prabangių vakarinių suknelių modelių, kuriuos demonstruos ne viena įžymi Lietuvos moteris, gerbianti ir mėgstanti dizainerio kūrybą.

Dizainerio Liutauro Salasevičiaus katės - kūrybos įkvėpėjos (7 nuotr.)
+1