Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep kviečia moteris į nemokamą kiną

Dovilė Filmanavičiūtė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Dovilė Filmanavičiūtė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-03-02 16:38
AA

Nepaisant prieinamų prevencinių tyrimų, kuriais gali pasinaudoti kone kiekviena moteris, šiuo metu Lietuva vis dar pirmauja Europoje pagal gimdos kaklelio vėžio sergamumą ir mirštamumą. Siekiant atkreipti dėmesį į šią ligą, asociacija „Onkologija.lt“, kūrybininkė Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep ir kompanija „Roche Lietuva“ kviečia moteris į nemokamus filmo „Tavo mylimas žmogus: ŽPV epidemija“ seansus.

Pirmoji filmo premjera įvyks kovo 8 d. Vilniuje, kino teatre „Pasaka“.

„Normalios bobos Vilniuje eina out kovo 8 dieną ir susitinka kino teatre „Pasaka“, kur žiūrėsime dokumentinį filmą. Tai šviesiai papasakota, bet kartu ir sukrečianti penkių moterų istorija, jų išgyventa kova su liga, kurios turbūt galėjo ir nebūti. Su normaliomis bobomis out tą vakarą eis ir labai šauni Nacionalinio vėžio instituto gydytoja onkologė ginekologė Birutė Intaitė. Su ja diskutuosime ir ji pasakys visą tiesą apie gimdos kaklelio vėžį. Normalios bobos yra tik tada normalios, kai jos atjaučia viena kitą, palaiko, solidarizuojasi ypatingai jautriais klausimais, o galų gale – primena viena kitai, kad laikas pasirūpinti savo sveikata. Man ne vis vien mano draugių, kolegių, kaimynių sveikata. Man rūpi tiek emocinė, tiek fizinė jų būklė. Štai kodėl pradedu apie tai kalbėti ir darysiu tai garsiai“, – sako D. Filmanavičiūtė.

Kovo 21 d. kartu su Dovile žiūrėti filmo kviečiamos klaipėdietės, kurios susitiks „Kultūros fabriko“ kino salėje, o kovo 22 d. – kino centre „Romuva“ kviečiamos rinktis kaunietės. Klaipėdoje su moterimis diskutuos Klaipėdos universitetinės ligoninės Akušerijos-ginekologijos departamento Ginekologijos dienos chirurgijos skyriaus vedėja Irena Šlepavičienė, Kaune – LSMU Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Onkoginekologijos sektoriaus vadovė prof. dr. Daiva Vaitkienė. Visų renginių pradžia – 19 val., renginiai – nemokami.

Moterys visuomet lekia ir rūpinasi kitais, atrodo, kad niekas kitas to nepadarys.

Asociacijos „Onkologija.lt“ prezidentė Zita Zamžickienė sako, kad tokiu būdu siekiama įkvėpti Lietuvos moteris domėtis savo sveikata ir dažniau lankytis pas medikus. „Tai būtina tam, kad nepražiūrėtume savęs, kad vieną dieną nebūtų skaudžiai per vėlu. Moterys visuomet lekia ir rūpinasi kitais, atrodo, kad niekas kitas to nepadarys. Tuomet jos pamiršta pasirūpinti pačioms savimi, tam tiesiog nebelieka laiko. Tai nėra teisingas požiūris. Pirmiausia turime pasirūpinti savimi ir tai turime daryti tam, kad po to turėtume jėgų ir galėtume pasirūpinti kitais.“

Filmo plakatas

Lietuvoje gimdos kaklelio vėžiu kasmet suserga maždaug 500 moterų, o miršta – apie 200. Tai viena dažniausiai pasitaikančių onkologinių ligų, kuri neretai diagnozuojama jaunoms, 35–44 metų, moterims, tačiau pasitaiko ir itin jaunų merginų, kurios vos prieš kelerius metus atšventė dvidešimtmetį.