Lietuva išsirinko – „Euroviziją“ Malmėje šokdins Silvester Belt su „Luktelk“

Lietuvos „Eurovizijos“ atrankoje laimėjo Silvester Belt su „Luktelk“ / Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr.
Lietuvos „Eurovizijos“ atrankoje laimėjo Silvester Belt su „Luktelk“ / Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-02-17 20:52
AA

Klaipėdos „Švyturio arenoje“ šeštadienio vakaras buvo įtemptas – į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankų finale į muzikinę kovą stojo 10 dalyvių. Po ilgos kovos paaiškėjo, kad Lietuvos vėliavą į Švediją veš Silvester Belt su daina „Luktelk“.

Šeštadienį vykusiame nacionalinės atrankos finale dėl galimybės atstovauti Lietuvai dainų konkurse Švedijoje, Malmėje, varžėsi 10 dalyvių su dainomis: Aistè „We Will Rule The World“, „Il Senso“ „Time“, Monika Marija „Unlove You Starting Tomorrow“, „Pluie de Comètes“ „Be careful“, „Queens of Roses“ „Walk through fire“, „Shower“ „Impossible“, Silvester Belt „Luktelk“, „The Roop“ „Simple Joy“, „VB gang“ „KABOOM!!!“, „Žalvarinis“ „Gaudė Vėjai“.

Į atrankos superfinalo etapą pateko trys dalyviai. Tai – „Shower“, „The Roop“ ir Silvester Belt. Susumavus rezultatus paaiškėjo ryškus žiūrovų favoritas – 16688 balsų surinko ir nugalėtoju tapo Silvester Belt. Jis su lietuviška daina „Luktelk“ gegužę atstovaus mūsų šaliai didžiajame „Eurovizijos“ konkurse Malmėje.

Nugalėtojo Silvester Belt spaudos konferencija:

Finalinį „Eurovizija.lt“ renginį arenoje vedė Gabrielė Martirosian ir Nombeko Augustė. Kaip ir pusfinalio laidose, po gyvai atliktų pasirodymų atlikėjus kalbino Nerijus Trilikauskas-x.Khen.

Portalas Žmonės.lt kviečia dalyvauti apklausoje ir išsakyti nuomonę, kas turėtų tapti Lietuvos atstovu didžiojoje „Eurovizijoje“?

Kas laimės 2024-ųjų Lietuvos „Eurovizijos“ atrankos finale?
Aistè - „We Will Rule The World“
1% | balsų: 180
1% | balsų: 180
„Il Senso“ - „Time“
2% | balsų: 367
2% | balsų: 367
Monika Marija - „Unlove You Starting Tomorrow“
4% | balsų: 665
4% | balsų: 665
„Pluie de Comètes“ - „Be careful“
0% | balsų: 33
0% | balsų: 33
„Queens of Roses“ - „Walk through fire“
1% | balsų: 135
1% | balsų: 135
„Shower“ - „Impossible“
10% | balsų: 1540
10% | balsų: 1540
Silvester Belt - „Luktelk“
49% | balsų: 7745
49% | balsų: 7745
„The Roop“ - „Simple Joy“
22% | balsų: 3515
22% | balsų: 3515
„VB gang“ - „KABOOM!”
5% | balsų: 794
5% | balsų: 794
„Žalvarinis“ - „Gaudė Vėjai“
4% | balsų: 686
4% | balsų: 686
Rezultatai | Viso balsavo: 15660

Tiesioginėje finalo transliacijoje netrūko ir svečių – praėjusių metų Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Monika Linkytė atliko pernai per visą Europą nuskambėjusią dainą „Stay“. O kol bus skaičiuojami komisijos ir žiūrovų balsai, arenoje pasirodė visiems gerai žinoma klaipėdiečių grupė „Mango“ su jau legendiniais kūriniais tapusiomis dainomis.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas Klaipėdoje (183 nuotr.)
+177

„Nacionalinės atrankos finalui šiemet pagaliau sugrįžus į areną, 10 žiūrovų ir komisijos išrinktų finalo atlikėjų laukia ne tik nemenkas išbandymas prieš tūkstantinę minią, bet ir repeticija prieš stojant ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos. Tikimės, kad šis finalas taps ne tik proga padėti į didįjį konkursą kiekvienam išrinkti savo favoritą, bet ir bus puikus koncertas tiek susirinkusiems gyvai, tiek jo klausantiems LRT kanalais“, – teigė LRT vyriausias prodiuseris Audrius Giržadas.

Pirmoji į „Eurovizijos“ atrankos finalo sceną žengė atlikėja Aistè su daina „We Will Rule The World“. Ji sakė, kad muzika yra tikrasis jos pašaukimas, todėl džiaugiasi galėdama kurti ir pasirodyti šioje atrankoje.

„Man asmeniškai muzika yra pašaukimas. Kitiems tai gal net durų atsidarymas į kitą pasaulį. „Our hearts will never grow old“ yra mano megstamiausia eilutė dainoje, nes suprantu gyvenimo laikinumą, tačiau tikiu, kad žmogaus dvasia yra amžinai. Dainos žinutė labai tinkanti lietuviams, nes ji didesnė nei pats gyvenimas. Šiandien laimingas žmogus automatiškai išsiskiria iš bendro konteksto“, – prieš savo pasirodymą sakė Aistè.

Aistè / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

O po pasirodymo Aistè džiaugėsi savo pasirodymu ir sakė laukianti gerbėjų palaikymo.

„Tikiuosi, kad pajausiu „Eurovizijos“ gerbėjų meilę. Balsuokite už numerį vieną!“, – viltingai skandavo atlikėja Aistè.

Aistè / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Grupė „Žalvarinis“ į sceną lipo antruoju numeriu su daina „Gaudė Vėjai“. Prieš pasirodymą reportaže grupės nariai neslėpė, kad „Eurovizija“ – jų svajonė.

„Norime ištransliuoti vienybės idėją, kai mes susivienijame – esame stipriausi“, – sakė grupės nariai.

Grupė „Žalvarinis“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Po pasirodymo „Švyturio“ arenoje „Žalvarinis“ dėkojo savo komandai ir neslėpė pakilių emocijų.

„Eurovizija“ kelia tik geras emocijas, turim daug bičiulių, kolegų, mes čia smagiai leidžiame laiką“, – sakė grupės gitaristas.

Grupė „Žalvarinis“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Trečiasis „Švyturio“ arenoje pasirodęs kolektyvas „Pluie de Comètes“ atliko dainą „Be Careful“.

„Muzika mane lydi jau nuo mažų dienų, ji mane gydo, įkvepia ir šildo. Sunku net apibūdinti, kiek visko man telpa į žodį muzika. Atstovauti šalį „Eurovizijoje“ būtų didelė garbė ir atsakomybė, bet mes pasiruošę“, – sakė grupės lyderė Justė Kraujalytė.

Grupė „Pluie de Comètes“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

„Jaučiu, kad mūsų pasirodymas labai vientisas ir turi stiprią žinutę, kuri yra apie svajones. Apie gebėjimą iš savo praeities sukurti savo ateitį ir manau, kad tai supras dauguma žiūrovų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“, – prieš pasirodymą kalbėjo „Pluie de Comètes“.

O po savo pasirodymo „Pluie de Comètes“ sakė, kad jaučiasi itin gerai. Nors buvo jaudulio, tačiau jie savo darbu liko patenkinti.

„Pajautėm euforijos skonį“, – emocijų neslėpė grupės nariai.

Grupė „Pluie de Comètes“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Su ovacijomis į sceną ketvirtuoju numeriu žengė Silvester Belt su daina „Luktelk“. Jo kūrinį, regis, skandavo visa Klaipėdos arena.

„Man muzika yra visas gyvenimas – nuo ryto iki vakaro. Ji suvienija, nepaisant kažkokių įsitikinimų. Jaučiu, kad Lietuva yra pasiruošus tokiam pasirodymui. Finale stoviu tvirta koja“, – prieš pasirodymą kalbėjo Silvester Belt.

Silvester Belt / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

„Esu pats laimingiausias, koks tik galėčiau būti. Mano vidinis vaikas įgyvendino svajonę stovėti čia. Esu dėkingas žiūrovams, kad jie leidžia pildyti šią svajonę“, – po pasirodymo kalbėjo atlikėjas.

„Toks palaikymas man buvo netikėtas“, – pridūrė jis, negalėdamas atsigauti po arenos palaikymo šūksnių.

Silvester Belt / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Po keturių pasirodymų žodį tarė komisijos nariai, kurie negailėjo gerų žodžių visiems šį vakarą jau pasirodžiusiems dalyviams.

„Man atrodo, kad šitas finalas yra bene stipriausias iš visų, kuriuos turėjome Lietuvoje. Manau, kad komisijai šį vardą teko labai sunkus darbas“, – Ieva Zasimauskaitė.

Viltingai buvo nusiteikęs ir muzikos kritikas Ramūnas Zilnys.

„Bet kuris iš šių keturių paskutinių pasirodymų galėtų atstovauti Lietuvai“, – džiaugsmo neslėpė R.Žilnys.

O pernai „Eurovizijoje“ atstovavusi Monika Linkytė sakė, kad džiaugiasi, jog visi dalyviai taip puikiai susitvarkė su jauduliu. Pasirodymais džiaugėsi ir prodiuseris L.Somovas.

„Visada mėgstu kai pasirodymas išlaikytas ir su mintimi. Visi pasirodymai yra labai skirtingi, bet manau, kad startas yra labai stiprus“, – komentavo L.Somovas.

Penktuoju numeriu į „Eurovizijos“ atrankos finalo sceną įžengė Vidas Bareikis su „VB Gang“. „Švyturio“ areną kolektyvas užkūrė su daina „KABOOM!“.

„Mes kviečiam žmones kartu šėlti ir atsipalaiduoti, atrasti tai, ko anksčiau nesugebėjo. Mūsų daina apie džiaugsmą, apie vakarėlį. Tai geros nuotaikos, spalvų ir nesusivaržymo manifestas. Reikia nebijoti parodyti, koks crazy esi“, – sakė grupės „VB Gang“ nariai.

„VB gang“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Po pasirodymo grupės „VB Gang“ nariai džiaugėsi savo pasirodymu ir sakė, kad jaučiasi tiesiog nuostabiai.

„Nuo pat šio proceso pradžios mastome ne apie dėmesį, o apie kiekvieną žingsnelį, kuri galime žengti tikslo link. Nenorime dabar jokių kitų minčių kišti į galvą“, – kalbėjo grupės lyderis Vidas Bareikis.

„VB gang“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

„Il Senso“ į „Eurovizijos“ finalo sceną su daina „Time“ lipo septintieji.

„Jei reikėtų vienu sakiniu įvardinti, „Il Senso“ muzika yra prasmė. Iš dainos „Time“ kiekvienas gali pasiimti tai, kas yra svarbiausia. Mes dar turime laiko pakeisti pasaulį, kadangi jis yra ant pavojingos ribos“, – sakė grupės nariai prieš pasirodymą.

Grupė „Il Senso“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Septintieji „Eurovizijos“ atrankoje pasirodė atradimu vadinami „Shower“ vyrai, kurie atliko savo dainą „Impossible“.

„Ar toks man gyvenimas skirtas? Tokia eilutė kartojasi pas mus ir mums ji stipriai imponuoja. Atranka parodė, kad mūsų muzika gali liesti žmones ir palietė, o tai ir buvo mūsų tikslas. Norėtume atstovauti savo šalį. Stengtumėmės tai daryti kaip įmanoma solidžiau“, – dar prieš pasirodymą sakė „Shower“.

Grupė „Shower“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Monika Marija su daina „Unlove You Starting Tomorrow“ pasirodė aštuntuoju numeriu. Prieš pasirodymą ji prabilo apie jausmingą savo kūrinio žinutę.

„Kartais atrodo, kad tiek daug svetimų pamokų matome, bet darome tas pačias. Vienintelis dalykas, ką gali daryti teisingai, tai klausyti savo širdies. Man svarbiausia gydanti, įkvepianti muzika, ta, kuri atliekama gyvai. Noriu įkvėpti žmones, dalintis su jais klaidomis, patirtimis, apkabinti ir parodyti, kad juos suprantu“, – reportaže kalbėjo atlikėja.

Monika Marija / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

„Viduje palengvėjo, dar kartą išgyvenau savo istoriją. Bet tokia yra muzikos galia – išgyveni ir paleidi“, – po pasirodymo sakė Monika Marija.

Priešpaskutinės atrankoje pasirodė „Queens of Roses“ su daina „Walk Through Fire“. Dar prieš savo pasirodymą jos atskleidė, kad susidūrė su keblumais dėl vienos iš narių ligos.

Grupė „Queens of Roses“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

„Turime daug iššūkiu su finalu, o dar mūsų Monika yra su temperatūra ir neprašneka, na, bet šiandien taip yra. Tikimės, kad iki finalo stovėsime trise“, – kelias dienas iki finalo filmuotame reportaže sakė grupės merginos.

Jos išdavė, kad jų daina ragina nepasiduoti ir palaikyti moteris.

„Galite mėtyti į mus akmenis, bet mes iškėlusios galvas einame tik į priekį. Tokia yra mūsų pagrindinė dainos mintis“, – atskleidė „Queens of Roses“.

Visgi „Švyturio“ arenoje susirinkę žmonės scenoje išvydo pilną grupės sudėtį.

„Po tokio pasirodymo visos mano ligos dingo, viskas dabar gerai“, – sakė sirgusi Monika.

Grupė „Queens of Roses“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Paskutinieji dešimtu numeriu į sceną žengė grupė „The Roop“ su daina „Simple Joy“. „Per muziką išreiškiame save“, – prieš pasirodymą sakė grupės nariai.

Pasirodymo metu grupės lyderis Vaidotas Valiukevičius publiką žavėjo savo šokių judesiais – jam judant kartu šėlo ir visa Klaipėdos arena.

„Jaučiamės atsipalaidavę, nusiraminę, jaučiame gyvenimo džiaugsmą ir norime to palinkėti kitiems“, – po pasirodymo žiūrovams linkėjo „The Roop“.

Grupė „The Roop“ / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Po šių pasirodymų į laidos eterį sugrįžo komisija. Giedrė Kiltinavičienė sakė, kad pirmą vietą ji skirs atlikėjui, nuo kurio dainos per rankas nueina šiurpas. Ji išdavė, kad tokia daina šį vakara tikrai buvo.

„Noriu išskirti Silvester Belt, nes jo daina gerai atidirbta ir įsimintina. Taip pat noriu paminėti „Shower“, nes ši grupė suvirpdė mano širdį. Bet visas finalas tikrai stiprus“, – mintis dėstė K.Naraškevičius.

Ieva Narkutė sakė, kad šis finalas jai labai smagus. Ji patikino, kad jos mėgstamiausia daina „Impossible“, kurią atliko „Shower“. O V.Bikui labiausiai įsiminė gera nuotaika arenoje. Jis patikino, kad publika tikrai padarė įtaka jo balsavimui.

Man-Go / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Po pertraukos, kurios metu dainavo grupė „Man-go“, buvo paskelbti žiūrovų ir komisijos narių balsai. Paaiškėjo, kad į atrankos super finalo etapą pateko trys dalyviai. Tai – „Shower“, „The Roop“ ir Silvester Belt. Tiesa, organizatoriai dar neatskleidė, kokia eilės tvarka susiklostė balsavimas. Į kitą etapą patekusius dalyvius lentelėje jie išdėstė abėcėlės tvarka.

Pirmojo „Eurovizijos“ etapo rezultatų lentelė / Stop kadras
Pirmojo „Eurovizijos“ etapo rezultatų lentelė / Stop kadras
Pirmojo „Eurovizijos“ etapo rezultatų lentelė / Stop kadras

Pirmieji po finalinio trejetuko paskelbimo pasirodė rokeriai „Shower“ su daina „Impossible“. Vėliau į sceną žengė Silvester Belt su „Luktelk“, o lietuviškos „Eurovizijos“ atranką užbaigė grupė „The Roop“ su „Simple Joy“.

Šiuos pasirodymus vertino tik žiūrovai, kurių balsai lėmė, kad į didžiąją „Euroviziją“ važiuos ir Lietuvai atstovaus Silvester Belt su lietuviška daina „Luktelk“. Antroje vietoje liko „Shower“ su daina „Impossible“, o tretieji – grupės „The Roop“ nariai su „Simple Joy“.

Silvester Belt / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

„Aš esu be galo laimingas, aš tiesiog išskridau kažkur. Wow, jūs išpildėt mano svajonę“, – po pergalės sakė Silvester Belt.

Silvester Belt / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

„Eurovovizija.lt“ didžiajame finale dalyvių pasirodymus vertino komisija, kurią sudarė: Ramūnas Zilnys, Vytautas Bikus, Ieva Narkutė, Kristupas Naraškevičius, Monika Linkytė, Leonas Somovas, Jurijus Veklendo, Mindaugas Bendžius, Ieva Zasimauskaitė, Giedrė Kilčiauskienė ir Olga Filatova-Kontrimienė.

Visą atrankos balsavimo eigą prižiūrėjo audito įmonė „Grant Thornton Baltic“, o iš žiūrovų balsavimo surinktų lėšų dalis, atitenkanti LRT, skirta nacionalinės atrankos nugalėtojo pasiruošimui atstovauti Lietuvai tarptautiniame „Eurovizijos“ dainų konkurse, vyksiančiame 2024 m. gegužės 7–11 d. Malmėje, Švedijoje. Tokią teisę Švedijai iškovojo Loreen, laimėjusi šį konkursą 2023 m.