Annos German istorija: dieviškas balsas, siaubinga tragedija, geležinių strypų laikomas kūnas ir meilės stebuklas

Dramatiška lenkų dainininkės Annos German istorija / Vida Press nuotr.
Dramatiška lenkų dainininkės Annos German istorija / Vida Press nuotr.
Eglė Černiauskaitė
2024-09-08 03:36
AA

Miesto apsuptose Varšuvos evangelikų reformatų kapinėse galima sutikti gerbėjų, ieškančių Annos GERMAN, pagal vyrą – TUCHOLSKOS (1936–1982), poilsio vietos. Pirmoji už geležinės uždangos prasimušusi dieviško balso lenkų dainininkė iki šiol prisimenama.

Dramatiška Annos German istorija buvo publikuota žurnale „Legendos“. Skaitykite:

  • Apie Annos German galingą išskirtinio tembro balsą,
  • jos gyvenimo meilę Tucholskį,
  • tragedija pasibaigusį triumfo vakarą Milane,
  • geležinių strypų laikomą kūną,
  • gimdymą 39-erių, nepaisant gydytojų tikinimo, kad sužalotas kūnas neatlaikys nėštumo
  • ir lemtingą diagnozę, kuri skambėjo kaip nuosprendis.

Be vardo ir pavardės, visiškai kuklią plokštę puošia tik 23-iosios psalmės eilutė „Viešpats yra mano Ganytojas“ ir natos. Viena didžiausių praėjusio amžiaus katalikiškos šalies žvaigždžių priklausė Pastarųjų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus bažnyčiai. Ir buvo gimusi Pietų Uzbekistane.

Į tuometinę Uzbekiją iš derlingosios Kubanės buvo ištremta jos šeima –vokiečiai, tiksliau – olandai menonitai, dar XVIII amžiuje imperatorienės Jekaterinos II kvietimu atsikėlę į Rusijos imperiją. Mergytė buvo vos dvejų, kai tėvą, buhalterį ir pastoriaus sūnų, NKVD apkaltino šnipinėjimu ir nuteisė dešimt metų kalėti be teisės susirašinėti – jam tai reiškė sušaudymą. Senelis mirė Urgenčo kalėjime. Dėdės ir tetos – sušaudyti, žuvo lageriuose.

Nežinia kaip išgyvenusias šeimos moteris: Anną, jos motiną Irmą Martens (pagal vyrą – Hörmann, lenkiška maniera – German) ir senelę – istorija blaškė tais pačiais iš mūsų tremtinių pasakojimų pažįstamais kančių keliais: Sibiras, Taškentas, Kirgizija, Kazachija.