Draugystė su buvusiuoju: kokių pavojų kyla?

Pora / Vida Press nuotr.
Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-08-06 15:00
AA

Prakalbus apie draugystę su buvusiuoju nuomonės gali išsiskirti. Ir visai nekeista, nes argumentų gali turėti abi barikadų pusės. Tačiau šįkart kalbame apie tai, kokių pavojų kyla, jei nusprendėte likti draugais.

Mažiausiai trys mėnesiai – tiek turi praeiti laiko, kad galėtumėte bendrauti po skyrybų su buvusiuoju.

Psichologai šiuo klausimu gana tolerantiški: draugais galite likti, bet būtina nuoširdžiai atsakyti sau į klausimą, ko tokia draugyste siekiama. Be to, jie pabrėžia, kad negalima norėti tapti draugais iškart po skyrybų.

Psichoterapeutė Christine Webber nustato aiškų laiko tarpą, kiek laiko turi praeiti po skyrybų, kad galėtumėte vėl bendrauti. Mažiausiai trys mėnesiai – tai trumpiausias laikotarpis, per kurį jūs galite apmąstyti, kas įvyko, pradėti gyventi be žmogaus, kuris buvo šalia. Visgi jei nusprendėte likti draugais, turite žinoti, kuo rizikuojate.

Neišvengsite pokalbių apie jūsų santykius

Supraskite, kad susitikę tikriausiai neišvengsite pokalbių apie jūsų santykius: kodėl įvyko taip, kaip įvyko, kas galėjo būti kitaip, kas dėl visko kaltas. Ypač kalba tokiomis temomis gali pasisukti, kai liksite vieni: draugai kalbėsis nuošaly, o jūs liksite akis į akį vienas su kitu. Norite draugiškai bendrauti? Geriau vengti tokių pokalbių, nes neretai jie gali baigtis ašaromis, konfliktu, nes pravėrus dar neužgijusias žaizdas jūs galite paprasčiausiai vis dar jaustis įskaudinti. Jei santykių iki galo nesate išsiaiškinę, tikriausiai protinga būtų tai padaryti ramiai susėdus, o jei išsiaiškinote, bet skausmas vis dar nėra atslūgęs, geriausia išvis kurį laiką vengti bendravimo.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 sėkmingos meilės receptai

Susitaikymas / Vida Press nuotr.

Galite būti įskaudinti

Jūs nusprendėte, kad jūs išsiskyrėte draugiškai ir likote draugais: galite kalbėtis, juoktis, eiti į bendrus vakarėlius? Puiku, tada įsivaizduokite, kaip jausitės, kai vieno vakarėlio metu jūsų buvusysis ateis su kita moterimi. Ar galėsite lygiai taip pat linksmai šnekučiuotis? Nesunkiai galima numanyti, kad ne, nes jums sukils pavydas, bus sutrypta jūsų savimeilė ir... galimybė susigrąžinti buvusią meilę. Jei po šio vaizduotės žaidimo supratote, kad visgi yra situacijų, kai į buvusįjį negalite žiūrėti kaip į paprastą draugą, tada gal tokiais likti dar per anksti?

Manote, kad galite likti draugais? Puiku, tada įsivaizduokite, kaip jausitės, kai jūsų buvusysis ateis su kita moterimi. Ar galėsite draugiškai bendrauti?

Galite pridaryti klaidų

Jei išsiskyrusi pora „draugiškai“ bendrauja nepraėjus daugiau laiko po skyrybų, jie rizikuoja dar labiau vienas kitą įskaudinti ir padaryti klaidų, kurių vėliau gailėsis.

Pradėjus kalbėtis atgyja prisiminimai, bendravimas atrodo toks artimas, paprastas, galite net pradėti mąstyti, kodėl išsiskyrėte, jei jums taip gera kartu. Tokie pokalbiai ir pojūčiai galim privesti ir prie sekso. Ar tai gerai, ar blogai, diskutuotinas dalykas. Tačiau atminkite, kad nusiraminimas gali būti labai laikinas, o skausmas, kuris grįš, savigrauža, kaltės jausmas ir abejonės gali nepaleisti dar keletą mėnesių.

Jei toliau bendrausite, kartkartėmis susitiksite, praleisite vakarą, nebus aišku, kas jūs vienas kitam esate. Ar mylite vienas kitą? O gal bandyti iš naujo? Dvejonės gali jus priversti daryti sprendimus, kurių paskui gailėsitės.

Užkertate kelią naujiems santykiams

Tik tada, kai iš jūsų gyvenimo kas nors išeina, yra vietos atsirasti kažkam kitam. Tai galioja daugeliui gyvenimo sferų, net ir santykiams. Jei vis dar bendraujate su buvusiu vaikinu ar mergina, slapta puoselėjate viltis būti kartu, bet tuo pačiu metu ieškote ir kitos antrosios pusės, nieko gero neišeis.

Pagalvokite, kaip kitas žmogus gali norėti kurti su jumis rimtus santykius, jei jūsų viduje vyrauja chaosas, jūs nesate apsisprendęs, ko norite ir siekiate. Net jei naujai sutiktai simpatijai aiškinsite, kad su buvusiuoju jūsų santykiai tik draugiški, pagalvokite, kaip juokinga tai skamba. Pirmiausiai nutraukite senus saitus ir leiskite į gyvenimą ateiti naujai laimei.

Atsakykite į klausimą, kodėl bendraujate?

Svarbu suprasti, kad po skyrybų reikia laiko, kad galėtumėte suvokti situaciją, su ja susitaikyti. O jei nusprendėte bendrauti ir po skyrybų, turėtumėte atsakyti į klausimą, kokių tikslų turite: ar norite atnaujinti romantiškus santykius, ar jums tiesiog trūksta draugijos, ar norite atkeršyti, o gal siekiate išsaugoti draugystę dėl vaikų arba užtikrinti draugišką atmosferą darbe, o gal jums tiesiog per sunku būti vienai ir pan. Kai atsakysite sau, kodėl taip elgiatės, bus kur kas aiškiau ir galėsite suprasti, ar elgiatės gerai, ar blogai.

Gali būti, kad turi ir slaptų savanaudiškų paskatų, pavyzdžiui, siekiate finansinės naudos, nes išsiskyrus kur kas sunkiau išsilaikyti vienai. Atminkite, kad tai nėra sąžininga draugystė, o kito žmogaus išnaudojimas. Jam supratus slaptus kėslus bendravimas gali visiškai nutrūkti. Jei abu išties norite bendrauti, tai turi būti nuoširdus noras palaikyti vienas kitam draugiją ir nesiekti nieko, tik draugystės.

TAIP PAT SKAITYKITE: VYRAI ATVIRAI IR DRĄSIAI. Merūnas Vitulskis: „Dėl šeimos nedvejodamas atsisakyčiau karjeros“

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!​​​​​​