„Drugelių karalienės“ A.Kuzmickaitės madų šou – būrys įžymybių: neslėpė susižavėjimo

Agnės Kuzmickaitės jubiliejinės kolekcijos svečiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Ketvirtadienio vakarą viena garsiausių šalies drabužių dizainerių Agnė Kuzmickaitė sostinės „Tech Park“ erdvėje, įsikūrusioje Sapiegų parke, pristatė jubiliejinę savo kolekciją. Madų šou nepraleido visas būrys garsenybių, norėjusių gyvai pamatyti, ką šiemet paruošė drugelių karaliene tituluojama kūrėja.

Viena žymiausių Lietuvos drabužų dizainerių Agnė Kuzmickaitė pristatė jubiliejinę, jau dešimtąją, asmeninę pret-a-porter kolekciją. Joje – ne tik rugsėjį oficialioje Londono mados savaitės programoje pristatyti modeliai ar dar niekur neregėtos naujienos, bet ir įspūdingiausi drabužiai iš ankstesnių kolekcijų.

A.Kuzmickaitė savo kūrybą kasmet pristato ne tik įspūdinguose šou, bet ir nuosekliai dalyvauja užsienio mados renginiuose – kurtus drabužius dizainerė yra pristačiusi mados renginiuose Milane, Paryžiuje, Kyjive, Berlyne, Rygoje ir, žinoma, Londone, kur per paskutinius ketverius metus gyvai ir video formatu Londono mados savaitės renginiuose kolekcijas pristatė net penkis kartus.

Agnės Kuzmickaitės jubiliejinės kolekcijos pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Man kiekvienas kolekcijos pristatymas yra ypatingas, man tai it didžiausia metų šventė. Tikriausiai todėl ir kuriu, kad tik galėčiau daryti pristatymus, nes tai man smagiausia mados pasaulio dalis, – prieš prasidedant pristatymui su portalu Žmonės.lt kalbėjo A.Kuzmickaitė ir pridūrė, kad renginio dieną apėmė dvilypiai jausmai. – Iš vienos pusės jausmas yra pakilus, iš kitos pusės, žinant pasaulinį kontekstą, nežinai, kada viskas gali pasikeisti. Dabar ypatingai norisi džiaugtis šia akimirka ir kūryba.“

A.Kuzmickaitės kolekcijos pristatymo nepraleido būrys žinomų žmonių. Tarp kviestinių svečių svečių – menininkė Monika Dirsytė, stilistė, nuomonės formuotoja Agnė Jagelavičiūtė, fotografas Lukas Gricius, Naglis Bierancas, dainininkė Monika Linkytė, Karolina Meschino, Simona Nainė, Oskaras Koršunovas su širdies drauge Egle ir kiti.

Agnės Kuzmickaitės kolekcijos svečiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Į renginį kartu su mylimuoju atvykusi menininkė Monika Dirsytė nestokojo gerų emocijų.

„Nuotaikos labai geros, o ir pirmas sniegas iškrito – geras ženklas. Seniai mačiau Agnės kūrybą gyvai, tai labai laukiu“, – su portalu Žmonės.lt kalbėjo ji.

M.Dirsytė neslėpė – ji tikra A.Kuzmickaitės talento gerbėja. Menininkės spintoje ne vienas šios dizainerės kurtas drabužis.

„Turiu tikrai daug Agnės kurtų bodžių, turiu kepurę, kurią mano dukra labai mėgsta... Tikrai turiu jos kūrybos“, – šypsojosi M.Dirsytė.

Agnės Kuzmickaitės kolekcijos svečiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Tiesa, Monika juokais pridūrė, kad jos namuose esti ne tik A.Kuzmickaitės kurtų drabužių. „Man apskritai labai miela namie turėti jos kūrybą, nes Agnę žinau kaip asmenybę. Turiu ne tik drabužių, bet ir jos doktorantūros knygą, kurią dabar skaitau“, – portalui Žmonės.lt atviravo ji.

M.Dirsytė sakė besižavinti A.Kuzmickaitės nuoseklumu. „Labai žaviuosi, kad Agnė eina nuosekliai savo keliu. O nuoseklumas, kaip matome, ir atneša sėkmę. Tai yra retas ir pagirtinas bruožas“, – gerų žodžių nestokojo mados šou apsilankiusi M.Dirsytė.

Į renginį išskirtinai pasipuošusi atžingsniavo dainininkė Monika Linkytė. Jos nuostabų kostiumą kūrė dizainerė Karina Panina, su kuria A.Kuzmickaitė ketvirtadienio vakarą ir pristatė savo kolekciją.

„Aš šiandien tiek komplimentų sulaukiau... Labai džiaugiuosi“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt šypsojosi M.Linkytė ir džiaugėsi prieš mėnesį užgimusia draugyste su Karina Panina. – Manau, kad tai ne pirmas ir ne paskutinis mūsų bendradarbiavimas.“

Į renginį atvykusi M.Linkytė šyptelėjo, kad iš A.Kuzmickaitės kaip visuomet tikisi kokybės ir puikaus reginio. „Aš esu jos fanė. Tai labai gera būti čia“, – portalui Žmonės.lt sakė M.Linkytė.

Agnės Kuzmickaitės kolekcijos svečiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Pasipuošusi A.Kuzmickaitės kurtu drabužiu į mados šou atvyko ir televizijos laidų vedėja Ugnė Siparė.

„Man atrodo, visi yra bent šiek tiek Agnės drugelių gerbėjai, nes tie drugeliai Lietuvoje skraido jau labai seniai. Tai yra Agnės išskirtinis bruožas. Labai smagu tokią gražią progą pasipuošti jos drugeliais“, – portalui Žmonės.lt sakė U.Siparė.

Ji neslėpė – Agnės kūrybą stebi jau ne vienerius metus ir jos mados šou lankosi ne pirmą kartą. „Stengiuosi apsilankyti jos pristatymuose. Seku Agnės kūrybą, nes ją savo laidose dažnai kalbinu reikšmingais įvykiais, tokiais kaip Londono mados savaitė. Visa tai man tikrai daro įspūdį“, – šypsojosi Ugnė ir pridūrė, kad nors savęs madiste nelaiko, stiliaus pasauliui ji nėra abejinga.

„Man smagu žiūrėti į gražiai pasipuošusius žmones, bet kalbant apie dizainerių kūrybą, aš į ją žiūriu kaip į meną. Man tikrai smagu visa tai stebėti“, – mintimis su portalu Žmonės.lt dalijosi U.Siparė.

Agnės Kuzmickaitės kolekcijos svečiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Į renginį atvykęs režisierius Oskaras Koršunovas džiaugėsi galimybe stebėti mados šou.

„Aš šiandien jaučiuosi kaip drugelis, skrendantis į šviesą“, – portalui Žmonės.lt sakė O.Koršunovas.

Režisierius gyrė A.Kuzmickaitės kūrybą. Anot jo, Agnė iš kitų dizainerių išsiskiria nuoseklumu, konceptualumu ir tikėjimu, kad jos drugeliai gali pasiekti visą pasaulį.

„Jos kūryba yra labai apmąstyta, labai konceptuali. Reikia tik pažiūrėti į jos pasiekimus pasaulyje... Tai yra tikriausiai daugiausiai pasiekianti dizainerė“, – gražių žodžių negailėjo O.Koršunovas.

Agnės Kuzmickaitės kolekcijos svečiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Socialinių tinklu žvaigždė, fotografas Naglis Bierancas A.Kuzmickaitės mados šou lankėsi ne pirmą kartą. „Be jokios abejonės, nuotaika puiki. Ne į laidotuves atvykome“, – kalbėdamas su portalu Žmonės.lt nusijuokė jis.

Nors A.Kuzmickaitės kurtų drabužių N.Bierancas neturi, teigė, esantis jos talento gerbėjas.

„Kad man patinkantys jos drabužiai labiau skirti moterims, tai ir neturu. Man labai patinka jos juodi ir balti bodžiai. Mano mėgstamiausia spalva juoda, aš visada pasiruošęs laidotuvėms, tai man labai patinka šių spalvų drabužiai“, – humoro nestokojo Naglis ir pridūrė besidžiaugiantis, kad ir naujoje A.Kuzmickaitės kolekcijoje nestinga jo taip mėgstamos spalvos.

Agnės Kuzmickaitės kolekcijos svečiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Įspūdingai pasipuošusi į renginį atvyko viena garsiausių šalies nuomonės formuotojų, stilistė, menininkė Agnė Jagelavičiūtė.

„Dizaineriai, kurie visada palaiko pulsą savo mados šou, jie yra patys gerbiamiausi. Agnė sistemingai kiekvienais metais rengia savo parodymus, o tai reikalauja labai daug pinigų, labai daug darbo. Ji nesako, ai, nėra pinigų ir nedarome. Ne, ji dirba sistemingai. Ji tikrai yra viena iš keleto dizainerių, kurie palaiko mados šou idėją“, – su portalu Žmonės.lt kalbėjo A.Jagelavičiūtė ir neslėpė, kad iš A.Kuzmickaitės įkvėpimo galėtų pasisemti daugelis.

„Agnė yra visokia, ją gali vadinti ir menininke, ir fyfa. Ji tikrai neįsižeis, jei aš ją taip pavadinsiu. Tuo labiau, kad ne tik kūryba, bet ir Agnės mokslinis kelias negali neįkvėpti. Ji tikrai gali padaryti viską, ką tik nori“.

Agnės Kuzmickaitės kolekcijos svečiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Mados šou nepraleido ir nuomonės formuotoja, drabužių kūrėja Simona Nainė. „Labai smagu čia būti, labai gražiai pasipuošę žmonės“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt neslėpė S.Nainė ir pridūrė visuomet besižavėjusi A.Kuzmickaitės kūryba.

„Agnės kūrybos pati neturiu, bet labai ja žaviuosi. Kaip tik su vyru kalbėjau šiandien, kad Agnė taip kruopščiai, taip gražiai viską padaro, kad man tiesiog didžiulė garbė čia būti ir viską stebėti. Agnė yra beprotiškai talentingas, labai charizmatiškas, paslaptingas žmogus, kurį norisi pažinti, bet, manau, kad ji puikiai save atskleidžia per kūrybą“, – portalui Žmonės.lt sakė S.Nainė.

Agnės Kuzmickaitės kolekcijos svečiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Paklausta, galbūt ir pati norėtų pristatyti savo kolekciją, drabužių kūrėja kukliai nusijuokė: „Aš nesu dizainerė, aš esu siuvėja. Galbūt kada nors. Labai greitai mano prekės ženklui bus dešimt metų, tai kodėl ne. Manau, kad galiu tai padaryti. Gal to kolekcijos pristatymu nevadinsiu, bet jaukų vakarą paorganizuoti galima“, – portalui Žmonės.lt sakė S.Nainė.

Svečių fotogalerija:

Agnės Kuzmickaitės jubiliejinės kolekcijos pristatymo svečiai (56 nuotr.)
+50

Kūrėja atvirauja, kad tiek prieš kiekvieną kolekcijos pristatymą, tiek po jo, ji nuolat sulaukia klausimų ar šie daug laiko ir investicijų pareikalaujantys renginiai atsiperka.

„Pirmiausia, man labai patinka rengti kolekcijų pristatymus ir žiūrovams parodyti, ką per pastaruosius metus sukūriau. Tai savotiška dovana tiems, kas domisi mada, mano kūrybos gerbėjams, rėmėjams ir, žinoma, sau pačiai. Kasmet renginio labai laukiu, man tai asmeninė kulminacija. Antra, tu niekada nežinai, kuris tavo veiksmas duos impulsą karjerai, žinomumui ar pardavimams. Apskritai, nei organizuodama savo pirmąjį pristatymą, nei dabar negalvoju apie tą apsimokėjimą, man svarbiausia yra susikurti sau sąlygas pristatyti savo kūrybą viešai“, – pasakoja dizainerė.

Visgi, pasauliniai įvykiai įprastam A.Kuzmickaitės „kūrybiniam“ kalendoriui turėjo įtakos.

„Visuomet kolekcijas pristatydavau pavasarį, tačiau dėl pandemijos šou jau antrus metus pasislenka. Nepaisant to, svarbiausia, kad renginys įvyksta. Praėjusiais metais žiūrovai renginį stebėjo su kaukėmis, bet tai nesutrukdė mėgautis kolekcija“, – pasakoja dizainerė.

Ji pridūrė, kad Ukrainoje vykstantis karas buvo sukėlęs abejonę, ar šiemet apskritai derėtų rengti šou, kai mados renginiai šiuo metu nėra prioritetas, tačiau nutarė jo neatsisakyti.

„Kita vertus, mados pasaulis nuolat kalba socialinių aktualijų temomis, o drabužių dizaineriai per kūrybą gali išreikšti savo poziciją. Galiausiai, nutariau, kad privalau rengti šou – kai viskas taip reliatyvu ir aplinkybės gali pasikeisti kone kiekvieną akimirką, kol yra galimybė, svarbiausia, nesustoti. Ypač kuomet sulauki palaikymo iš tomis pačiomis vertybėmis besivadovaujančių bendražygių – nuoširdžiai džiaugiuosi bendradarbiavimu su tvarumo kiekviename žingsnyje siekiančiais „DHL“.

Taip pat, mados dizaineriai yra savotiškai įpratę prie besikeičiančių situacijų. Madoje – tiek kūryba, tiek gamyba yra orientuoti į ateitį, tad bėgant laikui atrandi sistemą, geriausiai veikiančią schemą ir judi į priekį“, – šypsosi A.Kuzmickaitė.

Kolekcijos pristatymo fotogalerija:

Agnės Kuzmickaitės jubiliejinės kolekcijos pristatymas (84 nuotr.)
+78

Skaitykite daugiau