Druska sumažins sąnarių ir gerklės skausmą

Pabirusi druska / Fotolia nuotr.
Pabirusi druska / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-11-10 10:46
AA

Druską naudoti galite ne tik maistui gardinti, bet ir savo sveikatai, mat ji itin efektyviai padeda nuo gerklės, dantenų skausmų, taip pat mažina slogą ir deginimo jausmą burnoje suvalgius aštraus maisto.

Palengvins gerklės skausmą

Jei peršalus pradėjo kiek perštėti gerklę, neskubėkite į vaistinę pirkti pastilių, visų pirma išbandykite gydomąjį druskos poveikį. Į puodelį šilto vandens įberkite arbatinį šaukštelį druskos ir gerai išmaišę, vandeniu keletą kartų per dieną praskalaukite gerklę (pasistenkite vandenį ne nuryti, o išspjauti). Jei gerklės skausmas per tris dienas nepraeis, kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Sumažins slogą

Jei vargina bėganti ar užsikimšusi nosis, pasigaminkite natūralių vaistų slogai mažinti. Ištirpdykite pusę arbatinio šaukštelio druskos puodelyje šilto vandens ir supilkite jį į specialų buteliuką su antgaliu. Jei turite, galite naudoti ir seną vaistų nuo slogos buteliuką. Vandenį su druska į nosį purškitės keletą kartų, kol kamuojanti sloga praeis.

Mažina sąnarių skausmus

Šaltuoju sezonu ne vienas pradeda skųstis sąnarių skausmais, o jei dar oras būna nepakeliamai drėgnas... Galite išbandyti kelis variantus: suberkite druską į drobinius maišelius, vos pašildykite orkaitėje ir dėkite ant skaudamų vietų. O štai traškantiems sąnariams padeda druska, sumaišyta su medumi. Išbandykite! Gauta mase reikia įtrinti skausmingas vietas.

Padės suvalgius aštraus maisto

Jei suvalgėte labai aštraus maisto ir manote, kad visa burna tuoj pat išdegs arba pradėsite spjaudytis ugnimi lyg drakonas, vėlgi prisiminkite druską. Puodelyje šilto vandens ištirpdykite pusę arbatinio šaukštelio druskos ir vandeniu burną skalaukite maždaug kas valandą, kol deginimo jausmas praeis.

Sumažins dantų ir dantenų skausmus

Druska ne tik malšina dantenų skausmą, bet ir efektyviai jas stiprina, padeda žaizdelėms užgyti ir jas dezinfekuoja. Tad, jei skundžiatės jautriomis dantenomis, stenkitės kuo dažniau burną skalauti vandeniu su druska.

Pusėje puodelio šilto vandens ištirpdykite vieną arbatinį šaukštelį druskos. Jei ant dantenų atsirado pūlinių, druska efektyviai padės sumažinti infekciją, tačiau jei jie greitai neišnyks, kreipkitės į stomatologą.

Taip pat skaitykite: Grožio stebuklai iš jūsų... virtuvės

Jei pradėjo skaudėti dantį, o vizitas pas stomatologą dar tik po kelių dienų, skausmą sau palengvinsite pasiruošę tokį mišinį: į pusę puodelio šilto vandens įberkite vieną arbatinį šaukštelį druskos ir įpilkite du arbatinius šaukštus alyvuogių aliejaus. Šiuo mišiniu burną skalaukite kuo dažniau. Stiklinėje šilto vandens išmaišę du arbatinius šaukštelius druskos, skalaukite po išrauto danties likusią žaizdą.

Druska naudinga ir vasarą

Jau minėjome, kad druska itin naudinga šaltuoju metų sezonu – ji efektyviai mažina slogą ir lengvina gerklės skausmus, tačiau jos nauda tuo nesibaigia. Šios baltosios granulės itin vertingos ir vasarą, ypač, jei mėgstate iškylauti gamtoje, mat druska itin efektyviai mažina skausmą ir niežulį po uodo ar bitės įgėlimo.

Sumaišykite druską lygiomis dalimis su soda ir užberkite ant skaudamos odos vietos, tai turėtų sumažinti niežulį ir skausmą. Jei sodos neturite, tuomet druską ištirpdykite šiltame vandenyje ir vatos tamponėliu pasitepkite įgėlimo vietą.

Taip pat skaitykite: Vakaro SPA malonumai namie


Šaltinis – healthdigezt.com.