Du advokatus pasisamdęs Andrius Kandelis drabužių vagystės byloje tapo įtariamuoju: teismas ar atgaila?
Ne vieną tarptautinį Lotynų Amerikos šokių čempionatą laimėjęs, TV projekto „Šok su manimi“ žiūrovų simpatijų siekęs Andrius Kandelis (33) ryžosi dideliam iššūkiui – įrodyti, kad net už rankos su įkalčiais pagautas žmogus nebūtinai yra vagis. Tai daryti šokėjui padeda samdoma teisininkų komanda. Nemalonumų su teisėsauga vilnietis turi po įvykių sostinės prekybos ir laisvalaikio centre „Ozas“.
Minėtame centre liepos 2-osios vakarą buvo užfiksuotas bandymas iš parduotuvės „Peek & Cloppenburg“ pavogti drabužių, kurių vertė per 300 eurų.
„Piliečiui Andriui Kandeliui, dalyvaujant dviem jo advokatams, buvo pareikšti įtarimai“, – portalui Žmonės.lt sakė tyrimą atliekančio Vilniaus miesto 1-ojo policijos komisariato viršininkas Gintaras Barzdukas.
Savo ruožtu bylai vadovaujanti Vilniaus apylinkės prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorė Miglė Suchankienė penktadienį Žmonės.lt minėjo, kad tyrimas vyksta sklandžiai ir reikiami procesiniai veiksmai dar tęsiami.
Kaltina pagal du BK straipsnius
Įtarimai A.Kandeliui pareikšti pagal du Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnius.
178-ojo str. 1-oji dalis numato, kad tas, kas pagrobė svetimą turtą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
Tuo tarpu pagal 187-ojo str. 1-ą dalį, asmuo gali būti nubaustas dėl turto sugadinimo – už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.
Apsunkino policijai tyrimą
Prokurorė M.Suchankienė minėjo, kad iki šios dienos įtariamasis savo pozicijos nepakeitė – teigia tuo metu buvęs Palangoje ir už jokias vagystes sostinės „Ozo“ parduotuvėje neatsakingas.
Įtariamasis savo pozicijos nepakeitė – teigia tuo metu buvęs Palangoje.
Teisėsaugos pareigūnai turi ne vieną būdą nustatyti, kur tam tikru metu buvo asmuo, patikrinti, ar neišgalvotas yra jo deklaruojamas alibi.
„Kai asmuo geranoriškai prisipažįsta padaręs nusikalstamą veiką, mes džiaugiamės, kad nereikia eikvoti valstybės lėšų tokiems dalykams“, – pastebėjo komisaras G.Barzdukas.
Domino kelnės, kojinės, marškinėliai
„Peek & Cloppenburg“ atstovai pareiškime policijai yra nurodę, kad patyrė 322,88 euro materialinę žalą – tokios vertės prekių buvo bandoma pavogti. Prekių buvo keliolika – tai kelnės, kojinės, marškinėliai.
Teigiama, kad ilgapirštis bandė ramiai nesusimokėjęs išeiti iš parduotuvės, nes sugebėjo išimti elektroninius prekių apsaugos elementus.
Kol buvo laukiama policijos, įtariamasis nuvertė ant apsaugininko drabužių kabyklą ir spruko per avarines duris.
Vyras laikėsi savitos taktikos: sumokėjo už vienus jam patikusius marškinėlius (ir galbūt sąmoningai neėmė kasos čekio), paprašė didesnio, nei vienam drabužiui reikia, maišelio.
Tada vėl grįžo į persirengimo kabiną, kad dar šį bei tą pasimatuotų. Iš jos išėjo nešinas kur kas pilnesniu maišeliu, nei užėjo.
Tačiau apsaugininkams šis „pirkėjas“ jau buvo kritęs į akį ir darbuotojai vilnietį su įkalčiais sulaikė. Tiesa, kol buvo laukiama policijos, įtariamasis nuvertė ant apsaugininko drabužių kabyklą ir paspruko per avarines duris.
Gresia bauda
Pareigūnai turėtų nutraukti A.Kandeliui iškeltą bylą, jei nesurinktų jo kaltę patvirtinančių įrodymų. Priešingu atveju galimi du šios skandalingos istorijos teisiniai tęsiniai.
Jei įtariamasis vis dėlto nutaria pripažinti kaltę, atgailauti dėl padarytų nusikaltimų ir atlyginti turtinę žalą – byla gali būti greituoju būdu užbaigta baudžiamuoju įsakymu.
Tuo tarpu kai prokuratūrai ir nukentėjusiesiems tenka viską įrodinėti piktuoju, baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu perduodama teismui, kur vyksta klasikinis paprastai ilgai trunkantis jos nagrinėjimas.