Dukrą Meilę į pirmą klasę suruošusi Eglė Skrolytė: „Bijau apsiverkti“

Eglė Skrolytė su vaikais / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Eglė Skrolytė su vaikais / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-09-01 11:00
AA

Televizijos laidų vedėjos Eglės Skrolytės dukra Meilė pirmąkart peržengė mokyklos slenkstį: pirmą klasę lankyti ji pradėjo Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinėje. Žinoma mama neslepia – gyvenimo pokyčiai ją jaudina. E.Skrolytė labai bijo, kad tik į mokyklą nuvedusi dukrą pajėgtų sutramdyti ašaras.

Į Rugsėjo 1-osios šventę E.Skrolytė išsiruošė ankstyvą rytą. Nors jos veidą puošė šypsena, televizijos laidų vedėja Žmonės.lt prisipžino, kad jaudinasi labai.  

„Nebaisu – o ko gi ten bijoti? Juk nevedi vaiko kažkur, kur jam gali kas bloga nutikti. Į mokyklą vaikus vedame su viltimi, kad jie augs, pažins pasaulį, tas pasaulis bus įdomus, žinios – naudingos. Tačiau jaudinuosi net labai. Galbūt dėl to, kad negalėsiu visko kontroliuoti? Juk mamai norisi nuolat turėti vaiką prie savęs, matyti, kas vyksta. O dabar – savotiškas atsiskyrimas. Be to, neramu, kaip dukrai seksis pagrindinės pirmųjų metų užduotys: ne tai, kaip ji išmoks skaičiuoti, bet kaip priims naują sistemą... Pati turėsiu išmokti perskaityti tarp eilučių, ar reikia padėti, kaip sekasi... Stengsiuos būti tikra atrama, kurios jai – labai reikės“, – Žmonės.lt sakė E.Skrolytė. 

Eglė Skrolytė į Rugsėjo 1-osios šventę lydėjo dukrą Meilę (9 nuotr.)
+3

Ji nusiteikusi pasinerti į naują rutiną – juk dabar žinomos moters pečius užgrius nauji rūpesčiai: „Ir nuvešiu, ir parsivešiu ją iš mokyklos. Tik labai bijau nuvežus apsiverkti išleisdama tą savo mažylę... Šimtu procentu neabejoju, kad mokyklai ji – pasiruošusi, bet net ir tai matant man dreba lūpa. Bet pati dukra jaučiasi rami, atsipalaidavusi – vis klausia, kada gi į tą mokyklą reikės eiti.“

Į naują gyvenimo etapą E.Skrolytė pažvelgė labai atsakingai. „Norėjau, kad vaikas nepatektų į labai didelę „mašiną“ – norėjau, kad eitų į pradinę mokyklą, kur yra mažesnė bendruomenė. Taip pat man svarbus mokyklos požiūris ir atvirumas naujovėms, bendravimui su tėvais. Manau, kad vaiko sėkmę mokykloje smarkiai lemia tėvų įsitraukimas į veiklą. Juk galime tik numesti vaikus į mokyklą ir sakyti, kad mokytojai turi juos auklėti, bet aš manau, kad pagrindinės vertybės ateina iš šeimos, o mokytojai – tik vedliai žinių pasaulyje. Jei mokytojai ir tėvai bendradarbiauja, vaikui sekasi daug geriau“, – svarsto. 

Eglė Skrolytė su vaikais / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Kaip gi šeima atšvęs Rugsėjo 1-ąją pasibaigus šventei mokykloje? E.Skrolytė prisimena, kaip pati dar būdama mokyklinukė švęsdavo – nueidavo kur su šeima, jaukiai pasėdėdavo, pasidalindavo įspūdžiais. Taip ir su savo vaikais padaryti nori. Tik šiek tiek paimprovizavo. „Vaikai turės spėlioti mįsles, o atspėję bus nuvesti į kažkokią vietą, kur kažką veiks arba kažką gaus“, – paslaptį išlaikyti norėjo ji. 

Šią Rugsėjo 1-ąją mokslo metai prasidėjo ne vieno žinomo žmogaus atžalai, tarp jų – Elenos Puidokaitės-Atlantos, Kristupo Krivicko, Vitos Jakutienės dukroms.

Elena Puidokaitė-Atlanta i Rugsėjo 1-osios šventę atlydėjo dukrą Saulę (6 nuotr.)
Kristupas ir Jurgita Krivickai į mokyklą išlydėjo dukras Atėnę ir Eladą (5 nuotr.)
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
+2
Vita ir Justas Jakučiai į Rugsėjo 1-osios šventę atlydėjo dukrą Nikoletą (7 nuotr.)
+1