Džeimso Bondo filme „Spektras“ kaskadinius triukus atliko Martynas Ivanovas: dubliavo Dave'ą Bautistą

Martynas Ivanovas ir Dave'as Bautista / Asmeninio albumo ir „Spektro“ kūrėjų nuotr.
Martynas Ivanovas ir Dave'as Bautista / Asmeninio albumo ir „Spektro“ kūrėjų nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-11-26 12:29
AA

Kaskadininkas Martynas Ivanovas (38), pasakodamas apie savo darbą naujausiame filme apie Džeimsą Bondą „Spektras“, visai nelinkęs girtis. Bet jį verta pagirti: M.Ivanovas – vienintelis kaskadininkas iš Lietuvos, vietoj kino žvaigždžių filmavimo aikštelėje atlikęs sudėtingiausius ir ekstremaliausius triukus. Ir tai – jau trečias filmas apie Bondą M.Ivanovo gyvenimo aprašyme.

Naujojo filmo apie Džeimsą Bondą „Spektras“ premjera Lietuvoje įvyko lapkričio 4-ąją. Susidomėjimas kultine juosta neblėsta – žiūrovų susirenka pilnos kino salės. 

Itin maloni aplinkybė, kad prie filmo, kuriame vaidina didžiausios kino pasaulio žvaigždės, kūrimo prisidėjo ir lietuviai.

Kaip žinia, „Spektre“ blogiuko vaidmenį sukūrė Didžiojoje Britanijoje gyvenantis aktorius Gediminas Adomaitis

Žmonės.lt taip pat praneša, kad naujoje bondiados juostoje ekstremalius triukus atliko pasaulyje įvertintas kaskadininkas Martynas Ivanovas. Beje, Martynas ir Gediminas – buvę bendraklasiai.

Žmonės.lt M.Ivanovas davė išskirtinį interviu, kurio metu papasakojo apie kultinės juostos kūrimo užkulisius.

Tiesa, tai, ką matė ir patyrė, M.Ivanovas galėjo papasakoti tik žodžiu – dalintis nuotraukomis iš „Spektro“ filmavimo aikštelės kūrybinei grupei draudžiama, taigi tekstas iliustruotas ankstesnių M.Ivanovo nuotykių filmavimo aikštelėse akimirkomis.

Kaskadininko Martyno Ivanovo ekstremalūs triukai (64 nuotr.)
+58

Ekstremalios automobilių gaudynės

Filme „Spektras“ M.Ivanovas dalyvavo dviejų ekstremalių ir rizikingų epizodų filmavimuose – dirbo Austrijoje ir Italijoje. Abu kartus kaskadininkas sėdo prie prabangaus automobilio vairo. 

„Austrijoje filmavome automobilių gaudynių sceną. Mes buvome blogiečiai, kurie bėgo nuo Bondo, o jis mus vijosi lėktuvu. Vėliau, aišku, Bondas su mumis visais „susitvarkė“. Pradžioje turėjau vairuoti „Range Rover“ automobilį – vežti  Dave'ą Bautista. Bet vėliau mane pakeitė – vairavau kitą. Tiesiog mano išvaizda nepakankamai „blogiukiška“. Viską filmavome kalnuose, ant sniego ir ledo“, – pasakojo M.Ivanovas. 

Tokios scenos filmavimo darbai Austrijoje užtruko apie pusantro mėnesio, o prieš tai dar dvi savaites čia vyko kaskadininkų treniruotės, bandymai. 

Dubliavau D.Bautista. Kadangi jis buvęs imtynininkas, raumeningas, aukštas vyrukas, turėjau vilkėti specialių kostiumą iš porolono, taip pat kaukę su jo veidu.

Vėliau kone mėnesiui filmavimo grupė persikraustė į Italiją, Romą. Čia M.Ivanovas filmavosi antrajame ekstremaliame epizode. 

„Filmavome naktimis, viskas vyko pagrindinėse miesto vietose – prie koliziejaus, prie Vatikano. Bondas toje scenoje su „Aston Martin“ bėgo nuo Dave'o Bautistos herojaus. Šis vijosi su „Jaguar“. Tokio „Jaguar“ dar net negamina – jis yra tik filme... Vairavau tą „Jaguar“ – dubliavau D.Bautistą. Kadangi jis – buvęs amerikiečių imtynininkas, labai raumeningas, aukštas vyrukas, turėjau vilkėti specialių kostiumą iš porolono, taip pat kaukę su jo veidu“, – techninę pusę atskleidė kaskadininkas. 

Dave'as Bautista / Filmo kūrėjų nuotr.

Su Džeimsu Bondu nesusitiko

Nors daugelis galėtų pagalvoti, kad dirbdamas „Spektro“ filmavimo aikštelėje M.Ivanovas turėjo progą susipažinti su visais filme vaidinusiais aktoriais, taip nėra. Pasirodo, kaskadininkai ir aktoriai beveik nesusitinka!

„Kai filmuojame tokias gaudynių scenas, dirba atskira filmavimo grupė – ta, kuri filmuoja kaskadininkus ir visokius triukus. Kita, pagrindinė, filmavimo grupė aktorius filmuoja atskirai. Labai retai kada dirbame kartu su aktoriais... Mūsų stengiasi „nemaišyti“, nes labai sulėtėja veiksmas. Per visą filmavimo laiką su aktoriais kartu dirbame daugiausia tris pamainas“, – pasakojo jis.

Taigi ir Džeimsą Bondą vaidinusio Danielio Craigo M.Ivanovas gyvai nematė: „Filmavimo aikštelėje dirba gal 200 žmonių. Net ir būnant vienoje vietoje būtų sunku susitikti... Vis tiek jis ten savo draugus turi. Ir norėdamas nespėtų su visais pakalbėti, pabendrauti.“

Nesusitiko Martynas ir su aktoriumi Gediminu Adomaičiu. 

Mums kasdien išdalindavo tokius lapus, kuriuose būdavo surašyti kitos dienos planai. Kartą pamačiau ten Gedimino vardą.

Atrodytų, neįtikėtina, kad prieš daugelį metų M.Ivanovas ir G.Adomaitis lankė tą pačią mokyklą ir net buvo klasės draugai. Jų bičiulystė nenutrūkusi iki šiol, tačiau apie tai, kad abu dirba „Spektro“ filmavimo aikštelėje, jiedu išsiaiškino visai netyčia. 

„Gediminas dirbo su pirmąja – pagrindine – filmavimo grupe, o aš su antra, todėl ir nesimatėme. Bet mums kasdien išdalindavo tokius lapus, kuriuose būdavo surašyti kitos dienos planai. Kartą pamačiau ten Gedimino vardą. Tada paskambinau jam, jis pasakė, kad filmavosi Romoje“, – pasakojo M.Ivanovas.

Kaskadininkas Martynas Ivanovas (22 nuotr.)
+16

Kine – kaip eilinis žiūrovas

Nors kitam galimybė dirbti su tokiu kultiniu filmu kaip juosta apie Džeimsą Bondą atrodytų tiesiog svaiginanti, M.Ivanovas nei didžiuotis, nei girtis neskuba. 

„Toks mano darbas. Žinoma, ten jau visiškai kitas lygis nei Rusijoje... Lietuvoje dirbęs nesu, todėl palyginti negaliu. Visgi kai pakviečia dirbti su tokiais filmais, džiaugiuosi. Taip ir įdomias šalis, vietas pamatai“, – kukliai vertina. 

Filmą „Spektras“ jis žiūrėjo beveik taip pat, kaip eilinis žiūrovas – nežinojo, kokia istorija filme bus papasakota. 

Dave'as Bautista / Filmo kūrėjų nuotr.

„Filme pasakojamos istorijos, scenarijaus aš nežinojau. Mums tik tų epizodų, kur patys dirbdavome, scenarijus atskleisdavo. Be to, per tuos gaudynių filmavimus mes nufilmuojame daug daugiau, nei po to parodoma filme. Režisieriai „iškarpo“, – šypsojosi.  

Filme pasakojamos istorijos, scenarijaus aš nežinojau. Mums tik tų epizodų, kur patys dirbdavome, scenarijus atskleisdavo.

Sąskaitoje – trys filmai apie Bondą

Tai nėra pirmas kartas, kada lietuvis prisidėjo prie filmų apie Džeimsą Bondą kūrimo. 

„Dirbau su paskutiniais trimis filmais – „Paguodos kvantu“, „Operacija „Skyfall“ ir šiuo, – vardija M.Ivanovas. – Tik filme „Operacija „Skyfall“ man daug darbo nebuvo – vyko gaudynės su motociklais, o aš važinėjau su paprastais automobiliais: buvau antrame plane, vadinamas „background driver“. Nes kiekvienas automobilis, matomas tokiose scenose, yra ne paprastas, o su kaskadininku. Nesvarbu, dalyvauja jos gaudynėse ar ne. Tada su motociklais visaip šokinėjo „Red Bull“ vyrukai.“

Baigęs darbus „Spektre“ lietuvis pradeda naujus: „Su ta pačia komanda, kuri kuria filmus apie Džeimsą Bondą, filmuojame naują, penktą, filmą apie Džeisoną Borną, kuriame vaidina Mattas Damonas. Jau pradėjome darbus, dabar maža pertrauka, o gruodį vėl tęsime.“ 

Dvidešimt ketvirtas bondiados filmas „Spectre“ (22 nuotr.)
+16