Džiaukimės, nepaisant nieko!

Gėlės / Vida Press nuotr.
Gėlės / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Kai užgriūna nemalonumai ir prispaudžia bėdos, atrodo, kad liūdesys ir nerimas niekada mūsų nepaliks, kas kad lauke žydi pavasaris. Asmenybės ugdymo konsultantė Martha Bodyfelt siūlo paprastus būdus, kaip susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą.

Po skyrybų, netekčių, darbo praradimo ir daugybės kitų bėdų mes dažnai nustojame savimi rūpintis ir džiaugtis gyvenimu – o būtent tada mums to labiausiai ir trūksta. Viskas, ko reikia, – tai pasikeisti, pradėti naują gyvenimo etapą ir nuspręsti, koks jis bus, ko labiausiai tikimės ir norime. Lengva pasakyti, ar ne? Dažniausiai tam neturime jėgų. Ir net nenorime pagalvoti, kad ateityje mūsų laukia daug gero ir gražaus.

Kartais esame taip išvargintos streso ir emociškai nestabilios, kad visiškai nustojame pastebėti pozityvius dalykus. Tačiau kai jus slegia sunkūs išgyvenimai, geriausia, ką galima padaryti, – vėl išmokti džiaugtis. Nors atrodo, kad tai labai sunku, iš tikrųjų yra paprasčiau, nei manote. Tereikia savęs paklausti paprasto dalyko: ar mano gyvenime yra ko nors gražaus, ko nepastebiu?

Daugelis mano, kad džiaugtis ir švęsti gyvenimą reikia ypatingos progos ar svarbaus įvykio. Bet kodėl mes pamirštame mažas pergales, kurių rastume kiekvienoje savo dienoje?

Mes nepakankamai vertiname savo pasiekimus. Kiekviena diena, kai puikiai suplanuojame savo darbus, meistriškai padalijame savo laiką darbui, šeimai ir šiek tiek laisvalaikiui, kai tampame nors kiek stipresnės, išmokstame bent kruopelytę naujų dalykų ir įgauname bent kiek daugiau pasitikėjimo – kiekviena tokia diena jau yra pretekstas džiaugtis.

Kuo galime pasidžiaugti? Pagalvokime apie savo gyvenimą. Martha Bodyfelt duoda pavyzdžių iš savojo:

  • aš džiaugiuosi, kad toksiški santykiai jau liko praeityje;
  • aš džiaugiuosi, kad esu stipri: jei jau galėjau visa tai išgyventi, daugiau nieko gyvenime nebebijau.

Norint išsigydyti žaizdas ir eiti pirmyn, svarbu išmokti džiaugtis – tai pats paprasčiausias ir svarbiausias žingsnis, norint atsitiesti. Kas vakarą paklauskite savęs: ko niekas šiandien iš manęs negali atimti?

Atsakydama į šį klausimą, jūs suprasite, dėl ko kasdien galite pasidžiaugti. O atsakymai labai paprasti. Pačios Marthos keletas iš variantų tokie:

  • puikaus pavasarinio oro;
  • gaiviai kvepiančios patalynės;
  • putų vonios su aromatingomis druskomis prieš miegą;
  • mano šuns, kuris mėgsta šėlti;
  • namie kepto pyrago po vakarienės.

Pabandykite mintyse sudaryti panašų sąrašą jau šį vakarą. Prieš miegą galvodama apie tai, kas jus džiugina, tarsi paliksite už nugaros visas bėdas ir liūdesį, galėsite pasidžiaugti tuo, kas nutiko šiandien.

Galite palengvinti užduotį. Prie lovos visada laikykite bloknotą ir rašiklį. Kai ruošitės miegoti, akys savaime užklius už jų. Kiekvieną vakarą surašykite, kas jus šiandien pradžiugino, už ką esate dėkinga, ką gražaus pastebėjote. Galite rinktis paprastą užrašų knygelę, o gal ta proga nusipirkste pačią gražiausią, kokią tik pastebėsite, nes jos reikės ne vienam kartui.

Šis paprastas įprotis gali apversti jūsų gyvenimą, jei rašysite reguliariai. Sakoma, kad norint suformuoti tvirtą įprotį, reikia tam tikrą veiksmą atlikti 21 dieną, tačiau jau po trijų dienų pastebėsite, kad kinta jūsų požiūris į pasaulį.

Gal pastebėsite tam tikrus dėsningumus – bus dalykų, kurie kartosis labai dažnai. Ir tai ne atsitiktinumas – šie gyvenimo aspektai jums atneša tikrą džiaugsmą, tad į juos atkreipkite ypatingą dėmesį. Kai pykstate, liūdite, jaučiatės vieniša ir nesuprasta, jie gali grąžinti pusiausvyrą ir priminti, kad jūs pati kontroliuojate savo gyvenimą, nepaisant visko, ką teko išgyventi. Jūs galite susigrąžinti visavertį gyvenimą ir laimę, patikėkite.