E.Daniūtės-Gozzoli Kalėdos Italijoje: „stebuklingas“ patiekalas ir dovana, kurios vis negauna

Edita Daniūtė-Gozzoli su šeima / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Gražiausias metų šventes Editos Daniūtės-Gozzoli šeima jau kuris laikas pasitinka Italijoje. Šiemet su vyru Mirko Gozzoli ir vaikais Evita bei Romeo išsiruošusi į Trentino kalnus Edita planuoja Kalėdas paminėti „ant slidžių“. „Tikimės, kad tai taps nauja mūsų šeimos tradicija“, – portalui Žmonės.lt pasakoja sportinių šokių trenerė.

Prieš pat Kalėdas Edita Daniūtė-Gozzoli jau antrus metus iš eilės trauks į Italijos Trentino kalnus, kur su šeima ir draugų kompanija pasitiks didžiąsias metų šventes.

„Tikimės, kad tai taps mūsų tradicija. Vaikai jau išmoko slidinėti, tad dega noru greičiau vykti į kalnus“, – portalui Žmonės.lt pasakojo sportinių šokių trenerė ir juokėsi, kad kol kas iš visų šeimos narių slidinėti jai sekasi prasčiausiai.

Edita Daniūtė-Gozzoli su vaikais / Asmeninio albumo nuotr.

„Mažiausiasis Romeo vaikiškose trasose jaučiasi gerai ir jam pradžioje netgi labiau sekėsi, nei Evitai. Anksčiau Evita labai bijojo lipti ant slidžių, sakė, kad šiam sportui yra „per aukšta“, tačiau dabar ji jau įgudo. Mirko – jis ir taip profas, nesuprantu, iš kur tokia koordinacija. Na, o aš dar turiu daug baimių. Nors iš tiesų slidinėjime yra panašių judesių, kaip ir šokyje, tačiau šią techniką man dar reikia prisijaukinti“, – šypsojosi Edita.

Kalėdas kalnuose minėsianti šokių trenerė užsiminė, kad italai Kūčių nešvenčia, tad natūraliai šią tradiciją sunkiau tapo išsaugoti ir jai. Edita pripažįsta, kad pirmaisiais gyvenimo metais Italijoje ruošdavo Kūčių stalą, tačiau galiausiai prie jo tekdavo vaišintis vienai, o maisto taip niekas ir nesuvalgydavo.

Visgi, nors Kūčių ir nemini, per Kalėdas Edita niekada neatsisako silkės, kurios, deja, jos namiškiai nepripažįsta.

„Nei vyras, nei vaikai nesupranta šio patiekalo ir jo nemėgsta. Kadangi Italijos parduotuvėse silkė nelabai populiari, turiu ją pirmiausia rasti, nusipirkti ir tada pati paruošti. Mano mėgstamiausias silkė – su grybais ir morkoms. Pasidarau tokį kibiriuką ir paskui visą suvalgau viena“, – juokėsi E.Daniūtė-Gozzoli.

„Man tai stebuklingas skonis, tik nežinau, kodėl jis ne toks stebuklingas mano šeimai“, – pridūrė šokių trenerė.

Edita Daniūtė-Gozzoli su šeima / Asmeninio albumo nuotr.

Edita pasakojo, kad anksčiau namuose Italijoje pati gamindavo ir kūčiukus, tačiau dabar juos iš Lietuvos atsiunčia giminės. „Kūčiukų nebegaminu dėl tos pačios priežasties – valandų valandas tenka praleisti virtuvėje ir galiausiai visą tai valgyti vienai“.

Paklausus, ar nepasiilgo švenčių Lietuvoje, Edita sako, kad artimuosius aplankys prieš pat Kalėdas, tačiau per daug keliauti iš vietos į vietą ji nenori dėl svarbios priežasties.

„Mano tėveliai yra vyresnio amžiaus žmonės, todėl stengiuosi juos saugoti. Jei kažkas nutiktų, negalėčiau sau atleisti. Prieš tai kelerius metus siautėjo kovidas, bet jis nedingo ir dabar. Todėl kai galiu tėvus aplankau, kartu su visa šeima į Lietuvą atvyksime ir prieš pat Kalėdas, tačiau per visą didįjį švenčių maratoną nusprendėme pasilikti Italijoje“, – kalbėjo Žmonės.lt pašnekovė.

Edita Daniūtė-Gozzoli su sūnumi / Asmeninio albumo nuotr.

Besiruošdama šventėms E.Daniūtė-Gozzoli kaip tikra Kalėdų senelio padėjėja išklauso visų namiškių norų. Visgi vienas noras metai iš metų nesikeičia – mažylis Romeo vis prašo Toy veislės pudelio, apie kurį pradėjo svajoti ir pati Edita.

„Sunkiausia įtikinti vyrą, jis vis atsisako jį įsigyti. Tiesa, dabar ne tik Romeo, bet ir aš labai noriu šuniuko. Tačiau mano pedantas vyras vis iškelia klausimą, tai kurgi mes jį dėsime kai keliausime, kas prižiūrės, kur rasime šunų viešbučius ir t.t. Bet aš tikiu, kad mes jį dar įtikinsim!“, – vylėsi pašnekovė.

Edita Daniūtė su dukra Evita ir sūnumi Romeo bei vyru Mirko / Gaia Gregori Photography nuotr.

O ar šuniuko trokšta ir paauglė Evita? Visgi jos norai jau kiek kitokie, ir, tiesa, su kaupu išpildyti dar visai neseniai – per jos 15-ąjį gimtadienį spalio mėnesį.

„Italijoje nuo 15-kos metų galima vairuoti automobilį, kuris maksimaliai važiuoja 60 km/h greičiu. Taigi per gimtadienį Evitai padovanojome tokią mašinytę. Ji labai jos norėjo“, – prasitarė Edita.

Galiausiai paklausta, ko pati norėtų dovanų, E.Daniūtė-Gozzoli šyptelėjo. „Dabar dukra mamytei turėtų suorganizuoti geriausia dovaną – parnešti namo gerus pažymius!“.

Fotogalerija:

Edita Daniūtė su šeima (24 nuotr.)
+18
Skaitykite daugiau