E. Jakilaitis – apie grasinimą, kurį prisimena iki šiol: „Man sakė, kad iš Klaipėdos neišvažiuosiu“

Edmundas Jakilaitis su žmona Rasa / Gretos Skaraitienės ir Martyno Stankaičio nuotr.
Edmundas Jakilaitis su žmona Rasa / Gretos Skaraitienės ir Martyno Stankaičio nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-09-14 12:13
AA

Didžiausia šio TV3 sezono naujiena, laida „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“, jau antrą savaitę darbo dienomis žiūrovus kviečia įsigilinti į svarbiausią dienos aktualiją. O šį trečiadienį, iškart po šios laidos, žiūrovai turės galimybę su E. Jakilaičiu praleisti ir dar daugiau laiko bei pamatyti visai kitą žurnalisto pusę linksmojoje „Gero vakaro šou“.

Vienas garsiausių šalies žurnalistų prie politinių aktualijų laidų televizijoje sugrįžo po 2 metų pertraukos. Jis neslepia – to buvo išties pasiilgęs.

„Mano manymu, žmonių kalbinimas nėra tiesiog duotas įgūdis, kurio išmoksti taip, tarsi važiuotum dviračiu. Tad ir dabar, praėjus šiokiam tokiam laikui, grįždamas čia jaučiu jaudulį“, – laidoje atviravo E.Jakilaitis.

Edmundas Jakilaitis / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Tačiau retas žiūrovas pastebėtų šį jaudulį, apie kurį kalba žurnalistas. Per ilgus savo karjeros metus, E.Jakilaitis yra kalbinęs tiek Lietuvos, tiek ir viso pasaulio ryškiausias asmenybes. Tiesa, jo atskleidžiamos istorijos ne visuomet būna malonios – štai kartą, prieš maždaug 20 metų, jis yra sulaukęs ir grasinimų.

„Sprogdinti nesprogdino, bet man yra pasakę, kad iš Klaipėdos miesto aš neišvažiuosiu. Kai ten dariau žurnalistinį tyrimą, man šį tekstą pasakė aukštas pareigas užimantis valstybės pareigūnas. Tai buvo istorija apie didelę įmonių grupę, kuri aukštam pareigūnui įrengė kavinę, ir ten veikė jo žmona. Iš tiesų tai buvo kyšis – tiesiog labai pigiai kavinei išnuomojo patalpas ir įrengė jas neatlygintinai“, – aplinkybes pasakojo E.Jakilaitis.

Tiesa, nors iš Klaipėdos žurnalistui išvažiuoti visgi pavyko, istorija čia dar nesibaigė: „Aš džiaugiausi išvažiavęs iš ten laimingai, o taip pat viską parodžiau televizijoje. Bet tuo metu, kai laida pasirodė eteryje, ta organizacija pasirūpino, kad Girulių retransliatoriaus bokštas būtų atjungtas ir Klaipėdos regiono žmonės tos laidos nepamatytų.“

Edmundas Jakilaitis ir Mindaugas Stasiulis / Stopkadro nuotr.

E.Jakilaitis ne veltui yra vadinamas interviu žanro specialistu – kai kurie jo pokalbiai įsiminė ne tik visuomenei, bet ir pačiam žurnalistui. Vienas iš tokių įvyko su tuometiniu JAV prezidentu, George‘u W.Bushu.

Kaip laidoje pasakojo žurnalistas, jų pokalbis, vykęs Baltuosiuose rūmuose, tetruko 7-8 minutes. Tiesa, tai buvo priežastis, dėl kurios E.Jakilaitis apskritai skrido į JAV – žurnalistas prezidentui pripažino, kad tokia galimybė jam yra ypatinga, vienąkart per gyvenimą pasitaikanti proga. Ką tai išgirdęs E.Jakilaičiui atsakė prezidentas, išgirsite jau šio trečiadienio laidoje. Anot E.Jakilaičio, prezidento pokštas jį kaip reikiant suglumino.

Edmundas Jakilaitis / BNS nuotr.

Kas nutiko, kad JAV prezidentas nesuprato pirmojo E.Jakilaičio jam užduoto klausimo? Ar E.Jakilaičiui yra tekę apsilankyti teisme? Atsakymai į šiuos klausimus – jau šio vakaro laidoje.

Taip pat žiūrovai šiandien išvys ir dar vieną laidos vedėjų išvyką. Šįkart Mindaugas Stasiulis, Justinas Jankevičius ir Dijora Petrikonytė išbandys vieną populiariausių profesijų Palangoje ir trumpam įsidirbins padavėjais. Ar jiems pavyks susitvarkyti su kilusiais iššūkiais?

Laida „Gero vakaro šou“ – trečiadieniais, 20 val. per TV3.

Rasa ir Edmundas Jakilaičiai (10 nuotr.)
+4