Edita Mildažytė: „Gyvenimą aš ir toliau kabinu pilnu šaukštu“

20-metį švenčiančio žurnalo „Žmonės“ viršelyje – Edita Mildažytė / Tomo Kaunecko nuotr., montažas
Šaltinis: Žmonės
AA

„Ta Edita prieš keliasdešimt metų nelabai daug skiriasi nuo dabartinės – išvaizda tik pasikeitė. Vertybės – ne, charakteris – nedaug. Tiesa, tapau blogesnė. Tikrai tikrai! Nebeliko jaunatviško atsidavimo, idealizmo, galvojimo, kad visi žmonės yra nuostabūs...“ – interviu žurnalui „Žmonės“ prisipažino 54-erių Edita Mildažytė.

20-ąjį gimtadienį švenčiantis žurnalas „Žmonės“ tęsia nostalgiškus ketvirtadienius, kuriuose kalbina herojus, išlaikiusius populiarumo egzaminą.

Šios savaitės viršelio istorijos herojė – televizijos laidų vedėja, vieno garsiausių televizijos istorijoje projektų „Bėdų turgus“ įkūrėja Edita Mildažytė, kurią žurnalas „Žmonės“ netradicinėje fotosesijoje fotografo Tomo Kaunecko studijoje pakvietė susitikti... su savimi iš praeities.

Dutūkstantieji, prisimena Edita, jai buvo lūžio metai. Maždaug tuo metu apsisprendė išeiti iš LNK televizijos ir pradėti kitokį projektą. „Yra geras brolių pranciškonų pasakymas: „Geriau uždegti degtuką, negu skųstis tamsa.“ Pabandžiau uždegti tą degtuką ir jis degė daugiau kaip šešiolika metų – televizijos laidos ir pagalbos fondo „Bėdų turgus“ pavidalu.“

Ar žino paslaptį, kaip dešimtmečius likti televizijos laidų vedėja? „Visur reikia nuoseklaus alinančio darbo, sąžiningumo, išradingumo, talento ir sėkmės bangos, kuri tave pakelia ir nuneša reikiama kryptimi“, – sėkmės ir populiarumo receptą atskleidžia Edita. Tačiau neslepia, kad ne kartą norėjo keisti profesiją. Būta įvairiausių lūžių, nusivylimų...

Edita Mildažytė / Tomo Kaunecko nuotrauka ir montažas

Paklausta, kodėl jos nėra nei feisbuke, nei instagrame, Edita sako, kad socialiniai tinklai – paralelinis pasaulis. „Man šimtą kartų įdomiau bendrauti su varginga kaimo moterimi ar išties garsia, daug nuveikusia mokslininke, nei stebėti kvaišą papudruota nosyte, nupieštais antakiais ir neseniai išgydyta akne, kuri apie tai viešai triūbija. Ar tai keičia pasaulį? Ar atneša į jį ką nors naujo, vertingo, gero? Neatrodo.“

Nesiskundžia Edita ir našlystės našta. Niekada neleido sau prabangos būti nelaiminga. Net tada, kai iškeliavo vyras Gintas. „Tik jaučiau baisų skausmą... Aš turiu vaikus, turiu mėgstamą veiklą. Vis dar žinau, kad turiu sielą ir širdį. Turiu nuostabų bičiulį Saulių, su kuriuo galiu leisti vakarus, šnekėtis valandų valandas, drauge dirbti. Esu apdovanota ir palaiminta“, – žurnalui „Žmonės“ sakė E.Mildažytė.

Šio viršelio fotosesijos fotografas – Tomas Kauneckas. Fotosesijos užkulisių akimirkas užfiksavo Marius Linauskas:

Editos Mildažytės fotosesija 20-metį švenčiančio žurnalo „Žmonės“ viršeliui (22 nuotr.)
+16

Gimtadienį „Žmonės“ švenčia visą mėnesį – netradiciniuose žurnalo viršeliuose pristatys 4 populiarius žmones, kurie per 20 metų neprarado savo populiarumo. „Tai herojai, kurie per 20 metų buvo ir liko reikšmingi, aktyvūs, nepakeičiami. Visai kaip ir žurnalas „Žmonės“, – sako žurnalo „Žmonės“ vyr. redaktorė G.Bukauskienė.

Žurnalas „Žmonės" Nr. 46

20 metų jubiliejų švenčiančiame žurnale „Žmonės" - atsisveikinimas su kompozitoriumi Faustu Latėnu, žvilgsnis į ryškiausius praėjusių dviejų dešimtmečių įvykius, pokalbis su Auksinį scenos kryžių pelniusiu tenoru Rafailu Karpiu, interviu su pasaulyje pripažintu skulptoriumi Edgaru Aškelovič, viešnagė televizijos laidų vedėjos Dijoros Petrikonytės ir jos mylimojo Andriaus Jonaičio namuose ir kiti įtraukiantys pasakojimai.

Skaitykite daugiau