Edmundas Jakilaitis apie devynerių metų sūnų Bernardą: jis turi vienintelį tikslą – aplenkti tėvą

Edmundas Jakilaitis su sūnumi Bernardu / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Nepaisant to, kad neseniai 40-ties metų jubiliejų atšventęs Edmundas Jakilaitis be perstojo sukasi tarp įvairių darbų ir projektų, žinomas vyras visada randa laiko sportui. Aktyviai gyvena ir du vyresnieji jo vaikai – trylikametė Barbora jau yra daugkartinė Lietuvos dailiojo jojimo čempionė, kuri šįmet ruošiasi ir Europos čempionatui. Tuo tarpu devynmetis sūnus Bernardas, pasinėręs į lengvąją atletiką, metė iššūkį pačiam tėvui: abu Jakilaičiai šį savaitgalį stos prie tos pačios 4.5 kilometrų distancijos starto linijos.

„Bernardas į šį bėgimą žiūri labai konkurencingai. Jo akyse tai tikrai nebus malonus parisnojimas su tėčiu – čia jam reikalinga tik pergalė“, - šypsosi E. Jakilaitis. „Be abejo, visada yra du būdai žiūrėti į sportą – tai gali būti ir sveikatingumo priemonė, ir grynai sportinis interesas dėl pergalės. Tačiau aš tikrai nestabdau sūnaus noro žiūrėti į reikalą sportiškai“, - kalba žinomas žurnalistas ir prodiuseris.

Šį savaitgalį kartu su sūnumi E. Jakilaitis dalyvaus bėgime, kuris vyks didžiausiame šalies sporto festivalyje „Sveika, Neringa!”. Jau antrus metus iš eilės trijų dienų sporto ir aktyvaus laisvalaikio sostine tampanti Neringa šitaip pažymi vasaros sezono pradžią. Be 4.5 ir 9 kilometrų bėgimo, birželio 2-4 dienomis vyks lauko bei stalo teniso, badmintono ir mini golfo turnyrai, irklenčių bei vandens aitvarų varžybos, atviros rytinės ir vakarinės mankštos lauke, pėsčiųjų žygis, orientavimosi varžybos, o šeštadienį vakare visi bus kviečiami į nemokamą Leon Somov ir Jazzu koncertą.

Bernardas Jakilaitis / Asmeninio archyvo nuotr.

Tiesa, Bernardas savo tėvą tokiame bėgime aplenkė ir pernai – nors abu Jakilaičiai varžėsi skirtingose amžiaus grupėse, sūnus E. Jakilaitį aplenkė beveik minute. „Pats specialiai šiam bėgimui tikrai nesiruošiu, todėl nemanau, kad jam ir šįmet būtų problema aplenkti tą savo senstantį tėvą“, - juokiasi E. Jakilaitis. „Tačiau jis dažnai manęs klausinėja, ar tikrai bėgsiu, ar dar nepersigalvojau. Matau, kad sūnus turi vieną vienintelį tikslą – aplenkti tėvą. Greičiausiai, tai jam pavyks“, - pridūrė.

E. Jakilaitis nusijuokdamas pritaria, kad pergalės siekis jų šeimoje iš tiesų yra svarbi savybė. „Kad jau bėgi, tai žinoma – geriau tada dar ir laimėti, o ne šiaip sau prasibėgti“, - sako jis.

Patį E. Jakilaitį dažniausiai galima sutikti lauko teniso kortuose arba paplūdimio tinklinio aikštelėje. Šįmet kartu su kolega Laurynu Šeškumi prodiuseris savo kontoroje taip pat įvedė naują sveikatingumo tradiciją. Vieną kartą per savaitę visas ofisas rytą praleidžia žaisdami paplūdimio tinklinį. „Toks komandos klijavimas yra daug veiksmingesnis nei bet kokios, sakykime, puotos“, - šypteli E. Jakilaitis.

„Visi po treniruotės ofise susirenka triskart labiau užsidegę, visi dalinasi įspūdžiais, o treniruočių lankomumas – šimtaprocentinis. Kolegos jau susipakavo tinklinio kamuolius, taigi festivalyje „Sveika, Neringa!” manęs lauks ne tik akistata su sūnumi, bet ir mūšis tinklinio aikštelėje“, - gerą nuotaiką spinduliuoja E. Jakilaitis.

Skaitykite daugiau