Egiptietis Ašrafas: „Vykau paskui mylimąją, atradau svajonių darbą“

Ašrafas / Asmeninio archyvo nuotr.
Ašrafas / Asmeninio archyvo nuotr.
2017-09-17 15:00
AA

Egiptietis Ašrafas Attia į Lietuvą atvyko prieš penkerius metus. Persikelti į kur kas šaltesnio klimato šalį paskatino meilė lietuvaitei. „Ne tik tai, visuomet norėjau išbandyti gyvenimą kitame pasaulio kampelyje“, – pradeda pasakoti pašnekovas.

Masažuoju žmones jau daugiau kaip septynerius metus. Man patinka šis darbas, nes mėgstu stebėti emocijas, kai padedu žmonėms sumažinti skausmus ar tiesiog atsipalaiduoti.

Prieš atvykdamas į mūsų šalį, Ašrafas gyveno Egipte, Hurgadoje. Turėjo puikų išsilavinimą, gerai apmokamą darbą – dar visai jaunas pelnė pripažinimą profesionalaus masažo srityje. Tačiau likimas ėmė ir iškrėtė pokštą – savo gimtajame krašte egiptietis sutiko lietuvę. „Vykau paskui mylimą moterį vedamas vidinės intuicijos. Be to, Egipte tuo metu vyko revoliucija, tapo aišku, kad netrukus teks keisti gyvenamąją vietą“, – pasakoja jis.

Dirba masažuotoju

Vos atvykęs į Lietuvą, egiptietis kibo į darbo paieškas, kurios truko tik porą mėnesių. „Darbą radau labai lengvai, nes turėjau daug patirties kaip masažuotojas. Masažuoju žmones jau daugiau kaip septynerius metus. Man patinka šis darbas, nes mėgstu stebėti emocijas, kai padedu žmonėms sumažinti skausmus ar tiesiog atsipalaiduoti.

Būdamas mažas su tėčiu dažnai stebėdavau futbolo varžybas, ten matydavau, kad traumą patyrusiems futbolininkams greitai padeda masažuotojai ir jie vėl gali grįžti į aikštelę. Tai mane sužavėjo, manau, kad ši profesija labai svarbi, – kalba egiptietis. – Iš pradžių dirbau privačiame masažo salone kaip samdomas darbuotojas, vėliau atidariau savo studiją. Tiesa, nors mėgstamą darbą susirasti buvo vieni juokai, su buto paieškomis sekėsi kur kas sunkiau, nes esu užsienietis.

Pradžia nebuvo lengva ir dėl lietuviško maisto. Buvo labai sunku priprasti prie riebių patiekalų, bet vėliau supratau, jog organizmas tiesiog prašo jų, kad būtų lengviau ištverti šaltą žiemą (šypsosi).

TAIP PAT SKAITYKITE: Masažuotojas iš Egipto: „Celiulitu vis dažniau skundžiasi jaunos ir lieknos merginos“

Ašrafas / Asmeninio archyvo nuotr.

Pamenu, kai pirmąsyk pamačiau sniegą. Man buvo be galo šalta, galvojau, kad tuoj numirsiu, ir norėjau namo. Draugė sakė, kad reikia šiltai apsirengti ir valgyti daug riebaus maisto, panašiai ir stengiuosi daryti. Dabar jau pripratau prie vėsaus oro.“

Per pusmetį išmoko lietuviškai

Puikiai lietuviškai kalbantis Ašrafas lietuvių kalbos mokėsi VU kalbų katedroje organizuotuose kursuose. „Lietuvių kalbos mokiausi metus. Kalbėti pradėjau maždaug po pusmečio. Išmokti žodžius buvo lengva, bet iki šiol gilinu gramatikos žinias ir tai turbūt užtruks visą gyvenimą. Tačiau mokėti vietinių kalbą, gyvenant svetimoje šalyje, yra būtina, – įsitikinęs A. Attia. – Tiesa, su lietuviais nėra paprasta bendrauti. Ypač sunku buvo pačioje pradžioje, man jie atrodė tokie liūdni! Tik po kiek laiko supratau, kad susimąstę veidai, uždarumas – šiaurietiškos kultūros ypatumai. Pietiečiui lietuviai tikrai atrodo šalti. Tik pabendravus jie prasilaužia, tampa draugiškesni, padeda, kai reikia.

Egipte žmonės daug atviresni, pavyzdžiui, gatvėje sveikinasi net su nepažįstamais, gali bet kur lengvai užmegzti pokalbį. Tai kardinalus skirtumas, lyginant su lietuviais. Lietuviai dažnai nuleidžia akis, kad išvengtų pokalbio ar pasisveikinimo, tuoj įsistebeilija į telefoną, sutikus lifte ar panašiai.“

Žavisi gamta

Vilniuje su mylimąja gyvenantis Ašrafas džiaugiasi ramybe. „Dabar mano gyvenimas ramesnis ir nėra ko skubėti, atrodo, viskas vietoje, jokio triukšmo, chaoso... Tik kartais norisi, kad oras būtų geresnis (šypteli), o daugiau viskas puiku. Man labai patinka Lietuvos gamta – daug ežerų, žalumos, skirtingi metų laikai, jų spalvos. Stebina, kaip gamta keičiasi, nes Egipte visus metus karšta.

Su drauge apkeliavome nemažai Lietuvos: buvau Nidoje, Klaipėdoje, Kaune, Druskininkuose, Alytuje, Lazdijuose, Molėtuose, Palangoje, Panevėžyje... Nida paliko puikų įspūdį – unikali vieta. Taip pat nustebino Kryžių kalnas. Labai patiko Klaipėda – ten taip erdvu, gražus senamiestis ir čia pat ošia jūra... Žinoma, patinka lietuvaitės, jos labai gražios, – su šypsena kalba egiptietis. – Ne veltui visi taip sako. Lietuvaitės tikrai save prisižiūri – vaikšto į masažus, nelaukia, kol pradeda skaudėti, palepina save įvairiomis procedūromis. Patiktų dar labiau, jei jos daugiau šypsotųsi. Juk galima šypsotis ir be priežasties, tiesiog sau.“

Na, o ką Ašrafas galvoja apie lietuvius vyrus? „Lietuviai vyrai protingi, darbštūs ir labai aukšti! Vyrų ir moterų bendravimas Egipte ir Lietuvoje skiriasi tiek religiniu, tiek kitais aspektais, tačiau aš esu krikščionis, todėl mano požiūris nesiskiria nuo lietuvių. Tiesa, buvo laikas, kai sėdėdavau autobuse ir galėdavau girdėti, ką apie mane šneka žmonės. Dėl tamsaus gymio dažnai būdavau palaikomas musulmonu. Dabar nebejaučiu jokio diskomforto, pats kartais pašmaikštauju, su draugais pasijuokiame iš įvairių epitetų“, – sako pašnekovas.

Kulinariniai atradimai

Prie mažiau kaloringo maisto pripratusiam egiptiečiui lietuviška virtuvė buvo tikras iššūkis, tačiau tai nesutrukdė išragauti visko, ką galime pasiūlyti. Iš to, ką skanavo, A. Attiai labiausiai nepatiko bulvių plokštainis – per riebu ir be mėsos, o štai cepelinai – visai kitas reikalas. „Cepelinus ne tik valgau, bet ir moku gaminti. Kartą su draugais jų pagaminome net 140! Man labai patinka šio patiekalo gamybos procesas. Man puikiai pavyksta juos formuoti, nes tai truputį primena masažą, – juokiasi jis. – Namuose dažnai gaminu šaltibarščius. Beje, kai buvau Egipte, padariau šios sriubos ir mamai, jai labai patiko! Dabar sakė, kad kai karšta, juos mielai gamina pati.

Prie mažiau kaloringo maisto pripratusiam egiptiečiui lietuviška virtuvė buvo tikras iššūkis, tačiau tai nesutrukdė išragauti visko, ką galime pasiūlyti.

Su artimaisiais pasikalbame kasdien, bent trumpai. Kasmet bent kartą grįžtu į Egiptą. Dabar kaip tik ruošiuosi aplankyti Hurgadoje likusią šeimą. Pasiilgstu draugų, šeimos, saulės, Raudonosios jūros...“

Mėgsta aktyvų laisvalaikį

Po darbų egiptietis atsipalaiduoja judėdamas šokio ritmu. „Man labai patinka šokti salsą, bačatą, kizumbą. Kai lauke šilta, mėgstu žaisti tinklinį, taip pat nepraleidžiu treniruočių sporto klube“, – kaip svarbu judėti, žino profesionalus masažuotojas.

Beje, Ašrafas sako, kad masažas padeda ne tik atgauti jėgas ar numalšinti skausmą. „Gerai atliktas masažas yra viena geriausių priemonių stresui, depresijai, skausmams mažinti: po gerai atliktos procedūros turėtumėte jaustis lengvai, maloniai, būti atsipalaidavę. Ne visada būna labai gera, priešingai – kartais gali kiek skaudėti, jeigu tai, pavyzdžiui, gydomasis masažas, tačiau svarbiausia – kad būtų jaučiamas pokytis.

Tiek metų dirbdamas masažuotoju, vos uždėjęs ranką, jaučiu, kokio masažo žmogui riekia. Jaučiu, ar jis įsitempęs, ar tiesiog išsekęs ir be jėgų. Kiekvienu atveju taikau skirtingą terapiją, individualiai parenku masažo techniką. Be fizinio poveikio, masažas yra ir terapija. Žmonėms masažas yra ne tik fizinė procedūra – jie ateina pabendrauti, mėgsta pasipasakoti ir būti išklausyti. Nepatikėtumėte, kiek problemų galima išspręsti vien masažo seansu“, – šypsosi rytietiškus masažus atliekantis specialistas.

Ateities planai

Be klimato ir maisto, Ašrafą kaip riekiant nustebino lietuvių prietaringumas. „Buvo didelė staigmena, kad kaimynai džiaugiasi, jeigu kito namas dega (šypsosi), o jei grįžti į namus kažką pamiršęs, turi pažiūrėti į veidrodį – kitaip nepasiseks. Dar man naujiena buvo, kad negalima sveikintis stovint tarpduryje. Ir tai tik keletas pavyzdžių – lietuvių prietarai tikrai unikalūs, tai dar viena paskata labiau domėtis jūsų kultūra“, – sako pašnekovas.

A. Attia atskleidžia, kad laiko geriau pažinti Lietuvą bus, nes savo ateitį egiptietis sieja būtent su ja. „Negalvoju, kad Lietuva yra tik tranzitinė šalis. Aš turiu savo masažo studiją, darbai juda į priekį, klientų daugėja, jie patenkinti mano teikiamų paslaugų kokybe. Jeigu viskas taip toliau seksis, žadu čia pasilikti, sukurti šeimą. Su mylimąja dar nesame susituokę, bet tikiuosi, kad kitąmet jau iškelsime vestuves, vėliau susilauksime ir vaikų. Jei dėl kokių priežasčių tektų kurti gyvenimą kitur, manau, grįžčiau į Egiptą, bet kol kas atrodo, kad liksiu Lietuvoje visam laikui“, – sako jis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Beata Nicholson: „Valgydama sezoninius produktus, jaučiuosi geriausiai“

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!