Ekspertai: plėšikams bus sunku parduoti pavogtas Kim Kardashian brangenybes
Pagrobti papuošalų už 10 mln. eurų yra viena, o rasti jiems pirkėją – jau visai kas kita, sako ekspertai, prognozuojantys, kad JAV socialinių tinklų žvaigždę Kim Kardashian apiplėšusiems nusikaltėliams bus sunku iškišti savo grobį.
Kim Kardashian, brangiausiai pasaulyje apmokama televizijos realybės šou žvaigždė, buvo smarkiai sukrėsta, kai anksti pirmadienį į jos prabangius apartamentus Paryžiuje įsiveržė ginkluoti plėšikai.
Grobio vertė nukris dėl didžiulio žiniasklaidos dėmesio ir pavogtų brangenybių atpažįstamumo
Nusikaltėliai išsinešė 4 mln. eurų vertės žiedą ir papuošalų dėžutę, kurios turinio vertė – 5 mln. eurų.
Prancūzijos juvelyrų ir laikrodininkų sąjungos prezidento pareigas einanti Sandrine Marcot sakė, kad grobio vertė nukris dėl didžiulio žiniasklaidos dėmesio ir pavogtų brangenybių atpažįstamumo.
„Visi žino tą žiedą. Nebus lengva jo atsikratyti“, – sakė vienas šaltinis policijoje.
Praėjusią savaitę Kim Kardashian „Twitter“ paskelbė savo kairės rankos su didžiuliu deimantu nuotrauką. Pranešama, kad tai 20 karatų „Lorraine Schwartz“ žiedas, padovanotas sutuoktinio, repo superžvaigždės Kanye Westo.
„Tai ne kasdieniški papuošalai. Jie unikalūs“, – sakė Sandrine Marcot. Ji prognozavo, kad pagrobtas deimantas veikiausiai bus supjaustytas į mažesnius brangakmenius, jog būtų nuslėpta jų kilmė.
Žymėjimas lazeriu
Ant brangakmenių dažnai lazeriu būna išgraviruojama žymė, tad juos labai lengva atsekti, sakė Sandrine Marcot.
Kai kurios lazeriu padarytos žymės būna tokios gilios, kad jų neįmanoma užmaskuoti, bet kitas galima pašalinti poliruojant. Tokius akmenis „sunku identifikuoti – kitaip negu, pavyzdžiui, pavogtą paveikslą“, sakė šaltinis policijoje.
Dažniausiai plėšikai dirba drauge su keliais tarpininkais, tarp jų – šešėliniu juvelyru, kuris peršlifuoja brangakmenius, kad jie būtų mažiau įtartini. Tačiau peršlifuoto brangakmenio vertė gali smarkiai sumažėti.
Jeigu bus perdirbtas, Kim Kardashian žiedas gali prarasti tris ketvirtadalius savo vertės, nurodo policija.
Kad ir kokių rūpesčių iškyla norint parduoti įspūdingas brangenybes, jos vis tiek nenumaldomai masina vagis, o pirmadienio apiplėšimas Paryžiuje yra tik naujausias iš virtinės Prancūzijoje pastaraisiais metais įvykdytų įžūlių vagysčių.
„Visada atsiras klientų, kurie nori brangakmenių arba išlydyti metalą“, – paaiškino minėtas policijos ekspertas.
Tačiau vien pavogti brangakmenius ir padaryti juos nebeatpažįstamus dar nereiškia, kad nusikaltimas tobulai pavyko. Plėšikams dar reikia turėti ryšių juvelyrikos versle, kad gautų gerą kainą už savo grobį.
Vienos gaujos nariai 2008 metais atėjo į prabangią parduotuvę „Harry Winston“ Paryžiuje persirengę moterimis ir pagrobė vertybių už 85 mln. eurų, bet apgailėtinai suklupo ties paskutine kliūtimi. Šios gaujos iš vieno Paryžiaus priemiesčio lyderis, nieko neišmanęs apie papuošalus, parduoti pavogtas brangenybes patikėjo draugui. Draugo derybiniai sugebėjimai pasirodė esantys itin prasti. Iš keturių sandorių jis sugebėjo surinkti tik 483 tūkst. eurų.