Elizabeth II laidotuvėse – princas George'as ir princesė Charlotte: promočiutę vadino ypatingai

Velso princas Williamas ir Velso princesė Catherine su vaikais / „Scanpix“ nuotr.
Velso princas Williamas ir Velso princesė Catherine su vaikais / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-19 13:43
AA

Pirmadienį į Vestminsterio abatijoje vykusias karalienės Elizabeth II laidotuves atvyko keli tūkstančiai gedinčiųjų. Iškilmingoje ceremonijoje pasirodė monarchės anūkai princas Harry su žmona Meghan Markle bei sosto įpėdinis Velso princas Williamas su Velso princese Catherine. Kartu su jais atvyko ir du vaikai – karalienės proanūkiai princas George'as ir princesė Charlotte.

Princas George'as ir princesė Charlotte prisijungė prie daugiau nei dviejų tūkstančių kviestinių žmonių, dalyvavusių karalienės laidotuvėse Vestminsterio abatijoje.

Tiesa, mažylis Louisas kartu nevyko. Dar iki laidotuvių pranešta, kad 4-erių princas ceremonijoje nedalyvaus dėl savo dar itin jauno amžiaus.

Devynmetis George'as ir septynmetė Charlotte į pamaldas vyko viename automobilyje su mama Kate Middleton ir karaliene konsorte Camilla.

Jų tėtis princas Williamas, kaip sosto įpėdinis, vyko atskirtu automobiliu su karaliumi Charlesu III.

Velso princesė Catherine Middleton su vaikais George'u ir Charlotte bei karaliene konsorte Camilla / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Velso princesė Catherine su vaikais – princu George'u ir princese Charlotte / „Scanpix“ nuotr.

Tiesa, princas Harry ir Meghan Markle į Vestminsterio abatiją vyko atskirai. M.Markle, kaip pranešama, į laidotuves važiavo kartu su Vesekso grafiene Sophie, princo Edwardo žmona.

Karalienės proanūkiai kartu su visa karališkąja šeima gedi anapilin iškeliavusios karalienės, kurią, tiesa, princesė Charlotte vadindavo „Gan Gan“, rašo BBC.

Nors karalienės proanūkiai ir Velso princesė Catherine Middleton nuo tėčio princo Williamo vyko atskirais automobiliais, galiausiai į Vestminsterio abatiją šeima žengė visi kartu.

Princas Williamas ir Velso princesė Catherine Middleton su vaikais / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prieš pamaldas kas minutę 96 minutes skambėjo varpas, žymintis karalienės gyvenimo trukmę.

Abatija, kurioje vyksta laidotuvių apeigos, yra istorinė bažnyčia, kurioje karūnuojami Jungtinės Karalystės karaliai ir karalienės. Čia 1953 m. buvo karūnuota ir pati Elizabeth II.

Tai – pirmosios valstybinės laidotuvės Jungtinėje Karalystėje po ministro pirmininko Winstono Churchillo laidotuvių 1965 m. Paprastai tokio masto ceremonijos rengiamos tik monarchams arba ypatingoms asmenybėms.

Britanija ir pasaulis atsisveikina su karaliene Elžbieta II (88 nuotr.)
+82

Nusimato emocijų, pompastikos ir ceremonijų kupina diena: pamaldos Vestminsterio abatijoje, eisena, privati šeimos ceremonija Vindzoro pilies koplyčioje. Bakingamo rūmai pranešė, kad kai kuriais savo laidotuvių planais pasirūpino netgi pati karalienė asmeniškai.

Vakare amžino poilsio Elžbieta II atguls Šv.Jurgio koplyčioje, šalia pernai mirusio vyro princo Philipo. Čia taip pat palaidoti karalienės tėvai ir sesuo Margaret.

„Princų budynės“ prie Elizabeth II karsto (24 nuotr.)
+18
Prie Elizabeth II karsto – aštuonių „anūkų budynės“ (28 nuotr.)
+22