E.Vitulskienė – apie nelaužomą Kalėdų taisyklę, įspūdingiausią Merūno dovaną ir „nuodėmingą“ skanėstą

Erika ir Merūnas Vitulskiai su vaikais / P.Zaborskio ir A.Minkevičiaus nuotr.
Erika ir Merūnas Vitulskiai su vaikais / P.Zaborskio ir A.Minkevičiaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-12-25 12:01
AA

Viena gražiausių pramogų pasaulio porų Erika ir Merūnas Vitulskiai per šventes turi vieną nerašytą taisyklę – Kalėdoms neplanuoti jokių darbų! Prie šventinio stalo susėdusi šeima kartu su savo vaikais mėgaujasi ne tik įvairiausiais patiekalais, bet ir nuoširdžiu bendravimu. „Aš taip mėgstu Kalėdas. Galėtų jos būti visus metus“, – nusijuokia E.Vitulskienė.

Kaip portalui Žmonės.lt atskleidžia Erika, Vitulskių šeima šių metų šventes sutinka namuose. Tiesa, šurmulio čia tikrai nestinga. „Mes su savo chebra tikrai nebūname tylūs, nes tai – neįmanoma“, – šypsosi pašnekovė.

Du sūnus – septynmetį Ajų ir šešerių Herkų – auginanti E.Vitulskienė sako, kad Kalėdos jų šeimoje labai laukiama šventė, tad ruoštis joms pradedama dar gruodžio pradžioje, kai į namus atkeliauja žaliaskarė. Šią Erika su sūnumis kasmet puošia vis kitaip. Pašnekovė juokiasi – eglutė visuomet būna ne tik madinga, bet ir neša sėkmę.

Erika ir Merūnas Vitulskiai su sūnumis / Asmeninio albumo nuotr.

„Kiekvieni metai turi savo spalvą, mes atsižvelgiame į ją. Dabar Tigro metai, tad eglutę buvo patariama puošti aukso spalva. Tai ir neprimarginome – pasirinkome auksinius bumbulus“, – apie kalėdines dekoracijas portalui Žmonės.lt pasakoja E.Vitulskienė.

Tiesa, nors eglutė, kaip tikra mados ikona, atitinka tendencijas, Vitulskiai rinkdamiesi šventinę aprangą prie vienos spalvos neprisiriša. Pasak Erikos, tądien rengiasi pagal nuotaiką – tai, kas gražiausia.

„Oi, nors mes ne visada vaikomės spalvų, mūsų močiutė paiso aprangos kodo. Ji paskaito, kokia spalva, kokie aksesuarai neša sėkmę ir laimę, tai ir apsirengia taip sėsdama prie stalo. Galbūt todėl visuomet tokia pozityvi“, – nusijuokia pašnekovė.

Erika ir Merūnas Vitulskiai / Pauliaus Zaborskio nuotr.

Ant stalo – kulinarinė fiesta

Ant šventinio stalo, prie kurio susirenka visa Vitulskių šeima, kasmet sugula tradiciniai valgiai. E.Vitulskienė prisipažįsta – suderinti skirtingus šeimos įgeidžius nebūna lengva.

„Su tuo kalėdiniu stalu pas mus sudėtinga – visi mėgstame skirtingai. Ajus labiausiai mėgsta žuvį, Herkus – daržoves, Merūnas – mėsą, aš galėčiau tik pieno produktais gyva būti... Tai apkrauname stalą tiek skirtingų patiekalų, kad po to pūškuojame ir nieko veikti nenorime“, – juokiasi mados namų įkūrėja.

Tiesa, Erika atskleidžia, kad vieną patiekalą kiekvienais metais šventėms gamina be jokių išimčių. Jį itin mėgsta visa Vitulskių šeima, tačiau šis – šiek tiek „nuodėmingas“.

„Kadangi nevalgome majonezo, tai vieną kartą per metus gaminame baltą mišrainę. Per Kalėdas leidžiame sau pasileisti plaukus“, – juokais prisipažįsta E.Vitulskienė.

„Be to, Merūnas labai mėgsta piroškas, kurias gamino jo močiutė ir teta. Tai – virtinukai ar koldūnai su grybais. Jie man buvo visiškai netradicinis patiekalas, o Merūnas be jo neįsivaizdavo švenčių stalo“, – priduria ji.

Merūnas Vitulskis / Vyginto Skaraičio nuotr.

Erika prisipažįsta – nėra didelė grybų mėgėja, tad atkartoti Merūno močiutės ir tetos gamintas piroškas jai nelabai pavyksta. „Kasmet stengiamės sugalvoti, kas būtų panašu į jas“, – šypteli pašnekovė.

Su Merūnu santuokos dešimtmetį šiemet paminėjusi Erika atskleidžia, kad nors šv. Kalėdos labai džiugina šeimą ne tik kiekvieno mėgstamais patiekalais, bet ir kartu praleidžiamu laiku, savo šventinių tradicijų jie dar nesusikūrė. O ir iš artimųjų, sako, įdomių papročių jie neperėmė – pakanka būti su savo artimaisiais.

„Aš kažkokių įdomių tradicijų neturėjau, o Merūnas, nors ir turėjo, kažkaip jų neperdavė. Žinoma, prie stalo sukalbame maldą, dėkojame artimiesiems, bet nei šieno po staltiese dedame, nei kažkur tradiciškai vykstame... Matyt, jau metas susikurti kažką savo. Būtų labai smagu perduoti kokią nors tradiciją savo vaikams, tai teks pasukti galvą“, – apie norą šventes paversti dar ypatingesnėmis pasakoja E.Vitulskienė.

Erika ir Merūnas Vitulskiai su vaikais / Antano Minkevičiaus nuotr.

Dovanos – jautrios ir įspūdingos!

Kalbėdama su portalu Žmonės.lt, E.Vitulskienė atskleidžia, kad dovanomis jų šeima keičiasi gruodžio 25-ąją. Artimuosius Erika stengiasi pradžiuginti praktiškais daiktais.

„Artimieji žino, kad vokelio su pinigais iš mano rankų negaus, nebent to paprašys. Stengiuosi, kad dovana pradžiugintų, tad į paieškas įdedu labai daug širdies. Aš kruopščiai renku, gražiai supakuoju, sudėdama visą gerą energiją ir linkėjimus. Tai – mažos smulkmenos, bet man jos labai reikšmingos“, – dalijasi pašnekovė.

Erika priduria, kad ir jos artimieji, rinkdami dovanas, lygiai taip pat įdeda visą širdį. „Iš tiesų, visada gaunu labai fainas ir originalias dovanas. Štai Merūnas kažkada padovanojo tokią dovaną, kad niekaip negalėjau patikėti, jog visa tai yra tiesa. Gavau boksininko Conoro McGregoro vaizdo sveikinimą ir pirštinę su parašu... Žiūrėjau tą vaizdo įrašą ir vis galvojau, iš kokio „Youtube“ kanalo visa tai ištraukta ir taip gerai sumontuota, bet pasirodo, tai buvo skirta man“, – juokdamasi dalijasi E.Vitulskienė.

Erika ir Merūnas Vitulskiai / Pauliaus Zaborskio nuotr.

Erika šypsosi – tai ne vienintelė įsiminusi ir jautri dovana. „Nuo draugės esu gavusi dovaną, kurią iki šiol laikau miegamajame, prie lovos. Tai yra nykščio dydžio lėlytė, mano kopija, o jos rankose – knyga. Ant jos viršelio parašyta „Matieka“. Tokia dovana pasirinkta ne be priežasties – mokykloje aš labai mėgdavau matematiką, tad laisvą laiką leisdavau skaičiuodama lygtis. Iš manęs juokdavosi, tai ir padovanojo tokią dovaną, – juokdamasi atskleidžia E.Vitulskienė. – Oi, dar esu gavusi žvaigždę danguje. Tikrai įsiminusi dovana.“

O apie kokią dovaną šiemet svajoja E.Vitulskienė? Verslininkė šypsosi – kai tokia energinga kompanija šalia, nieko daugiau nesinori.

„Esu laimingiausia, kai esu su savo chebra. Galiu būti ir gatvėje ant šaligatvio, svarbiausia, kad su jais“, – pokalbį užbaigia Erika, šventes sutinkanti mylimų žmonių apsuptyje.