Esminės sveikatos klaidos, kurias daro per 30 sulaukusios moterys

Plaukai / Vida Press nuotr.
Plaukai / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Daugeliui moterų trisdešimtmetis tampa gan svarbia gyvenimo atkarpa – tai amžius, kuomet karjera jau pradeda įsibėgėti, o santykiuose, vienaip ar kitaip, jau irgi pakloti pamatai.

Galbūt netgi svarstote ir pradėti kurti savo šeimą? Jau vien dėl to ir dėl bėgančių metų – pats metas susirūpinti ir savo sveikata. Klivlande įsikūrusio Moters sveikatos instituto medicinos direktorė Debra DeJoseph tikina, kad trisdešimtmetis yra itin pozityvus metas pradėti rūpintis savo sveikata bei ugdytis ateityje itin praversiančius įpročius.

Portalui today.com ji atskleidžia 6 didžiausias sveikatos klaidas, kurias daro 30 metų slenkstį peržengusios moterys.

1. Negalvojate apie savo raumenų masę

Jei užsiimate aerobika, lankote pilatesą, kalanetiką ar jogą, tai jau puiki pradžia, tačiau perkopus per 30 metų slenkstį vertėtų pagalvoti ir apie jėgos treniruotes, kurios padės išlaikyti tvirtus kūno raumenis.

Maždaug nuo trisdešimties metų, net jei palaikote ir aktyvų gyvenimo būdą, žmogaus raumenų masė pradeda po truputį mažėti – maždaug per dešimtmetį netenkame apie 5 proc. raumenų masės. Būtent dėl to, kad raumenys išliktų tvirti ir puikiai funkcionuotų, savo treniruočių programą derėtų papildyti ir jėgos treniruotėmis. Tad pats metas užkariauti treniruoklių salę!

2. Ignoruojate savo medžiagų apykaitos sulėtėjimą

Dar vienas jėgos treniruočių pliusas – deginamos kalorijos, o tai greitina ir medžiagų apykaitą. Bėgant metams ji sulėtėti gali dėl pačių įvairiausių priežasčių: genetikos, hormonų pokyčių ar įvairiausių dietų. Ir nors sulėtėjimas nebūna itin žymus, jei nieko nedarysite, po keleto metų galite pastebėti nei iš šio nei iš to atsiradusius papildomus kilogramus, tad dabar yra pats puikiausias metas imtis veiksmų, kad taip nenutiktų.

3. Vis atidedate nėštumą

Viskas labai paprasta – kalbant apie vaisingumą, amžius yra labai svarbus. Kuo daugiau jums metų, tuo sunkiau bus ir pastoti. Moters galimybės susilaukti vaikų laipsniškai mažėti pradeda maždaug nuo 32-ejų metų ir dar labiau mažėja sulaukus 37-erių.

„Daugelis moterų yra linkusios atidėti savo šeimos planavimą bent iki tol, kol susitvarkys savo gyvenimą, manydamos, jog nėštumui laiko dar liko į valias. Vis tik pats geriausias amžius pastojimui yra nuo 20 iki 30 metų, vėliau tai padaryti gali sektis kur kas sunkiau. Jokiu būdu nesakau, kad to padaryti neįmanoma, tačiau įsivaizduokite – iki 30-ies turite maždaug 75 proc. tikimybę pastoti, o artėjant keturiasdešimtmečiui ši tikimybė nukrenta iki 65 proc. Vertėtų tai apsvarstyti“, – pataria Debra DeJoseph.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip efektyviai padidinti kūno raumenų masę? Pataria treneris

4. Nerandate laiko apsilankyti pas gydytoją

Žinoma, esate užsiėmusi moteris, tačiau vizitui pas gydytoją tiesiog privalote atrasti laiko, juk tam tikros ligos ar sutrikimai, tokie kaip pakilęs kraujospūdis ar padidėjęs cholesterolio lygis organizme, gali tykoti visiškai nepastebėti.

Pradėti stebėti savo sveikatą moterims derėtų jau nuo 20-ies metų. Tačiau jei iki šiol nežinote cholesterolio lygio savo organizme, vertėtų pasidaryti tyrimus. Jei gydytojai jokių problemų nepastebės, tyrimus pakartoti reikės tik po penkerių metų.

5. Savo oda rūpinatės taip pat, kaip ir paauglystėje

„Aknė gali kamuoti ir trisdešimties sulaukusias moteris. Šią odos būklę gali sukelti patiriamas stresas, hormonų pokyčiai organizme ar mityba, – tikina Niujorke dirbanti dermatologė Whitney Bowe. – Tačiau jos gydyti jokiu būdu negalima tomis priemonėmis, kurios yra sukurtos paauglėms, mat tokioje kosmetikoje yra pernelyg stiprių chemikalų.“

Vietoje to, dermatologė pataria rinktis švelnesnes priemones, kurios nuo odos paviršiaus nepašalintų natūralių odos riebalų ir padėtų kovoti su nedidelėmis vis atsirandančiomis raukšlelėmis.

W. Bowe pataria nepamiršti ir priemonių nuo saulės – nors saulės pridarytos žalos iki pat 40-ies galbūt ir nepamatysite, savo oda derėtų pradėti kruopščiau rūpintis jau dabar.

6. Vis dar rūkote

Jei šio žalingo įpročio iki šiol neatsikratėte, būtinai tai padarykite. „Rūkymas paveikia visą mūsų sveikatą ir gerokai apsunkina pastojimo galimybes, tad atsisakyti šio žalingo įpročio tiesiog privalu“, – tikina Debra DeJoseph.

2012 metais atliktas tyrimas, kurio metu buvo stebėta maždaug milijono moterų sveikata, atskleidė, kad metus rūkyti iki 40-ies metų, mirtingumo rizika vėlesniame amžiuje sumažėja iki 90 proc., palyginus su tomis, kurios ir toliau rūko.