„Eurovizijoje“ triumfavusi Jamala: „Buvau tikra, jei dainuoji, sakai tiesą – tai žmonės pajaučia“

2016 m. „Eurovizijos“ nugalėtojos Jamalos triumfas / „Scanpix“/AP nuotr.
2016 m. „Eurovizijos“ nugalėtojos Jamalos triumfas / „Scanpix“/AP nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2016-05-15 02:41
AA

Sekmadienio naktį paaiškėjo, kas tapo naujuoju Europos herojumi: „Eurovizijos“ finale su daina „1944“ triumfavo Ukrainos atstovė, Krymo totorė Jamala (32).

„Neturiu žodžių apibūdinti, kokia laiminga esu“, – iš karto pasibaigus konkursui spaudos konferenciją pradėjo Jamala.

Ji sako, jei viską darai iš širdies, tai pajaučia ir kiti. „Buvau tikra, jei dainuoji, sakai tiesą – tai žmonės pajaučia. Buvau teisi“, – kalbėjo „Eurovizijos“ nugalėtoja.

Oficialiai dainų konkursas siekia nebūti politiniu, tačiau atsiriboti nuo to kol kas nedaug kam pavyksta.

Jautrus, skaudžią žinutę klausytojams siunčiantis Jamalos kūrinys „1944“ pasakoja apie Stalino vykdytą Krymo totorių deportaciją.

Ukrainos atstovė Jamala / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pati Jamala – iš Krymo, priklausanti totorių bendruomenei, o tragiškus praeities įvykius jos šeima atsimena iki šiol. Džiazo dainininkę ir dainų kūrėją, prisistatančią Jamalos sceniniu slapyvardžiu, sukurti triumfą atnešusią dainą įkvėpė prisiminimai apie prosenelę, kuri 1944 metais iš Krymo buvo deportuota su penkiais vaikais, drauge su 240-čia tūkst. kitų totorių.

Spaudos konferencijoje sulaukus klausimo apie tai, Jamalos akyse pradėjo kauptis ašaros. Viena žurnalistė pasiteiravo, ką ši šiandien norėtų pasakyti savo močiutei ir ar yra tikimybė, kad 2017 metais „Eurovizija“ vyks laisvame Kryme.

Dar sykį susigraudinusi Jamala sakė: „Tai tikrai vyks Ukrainoje. O aš norėčiau, kad visi baisūs dalykai būtų praeityje kad tokių dainų daugiau neprireiktų.“

Apie tai, jog jos daina išsiskiria kitų dainų kontekste ji sako ir pati suprantanti. „Jūs visi dainuojate apie taiką ir meilę. Linkiu, kad jos pasaulyje būtų kuo daugiau“, – triumfo akimirką nuo scenos milijonams žiūrovų kalbėjo Jamala.

Sulaukusi klausimo iš salės apie planus įrašyti albumą, Jamala prisipažino šiuo metu prie jo dirbanti. „Net šiandien įrašiau naują dainą“, – sakė ji ir netrukus visų akivaizdoje uždainavo naujo kūrinio fragmentą.

Jamala jau spėjo sulaukti ne vieno kvietimo aplankyti Europos šalis ir surengti savo pasirodymą, o gal net koncertinį turą konkurse dalyvavusiose šalyse.

Tačiau ji kol kas šypsosi – galimybės neatmeta, bet apie tai kalbėti dar anksti.

Kur tiksliai 2017 metai vyks dainų konkursas, kol kas dar neaišku. Tačiau, panašu, kad jo populiarumas kasmet vis didėja.

Prie „Eurovizijos“ prisijungusi Australija šiemet beveik be konkurencijos nuo pat pradžių ėmus sumuoti komisijos balsus užėmė lyderės poziciją. Tačiau žiūrovai vis tik labiau palaikė Ukrainą, kuri paskutinę finalinės kovos minutę išsiveržė pirmyn.

Tarp 26 dalyvavusių valstybių atstovų Lietuvai atstovavęs Donatas Montvydas užėmė 9 vietą.

Nugalėtoją pasveikino Ukrainos prezidentas P.Porošenka

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka sekmadienį pasveikino savo šalies atstovę, kurios tikras vardas – Susana Džamaladinova.

„Taip!!!“, – savo „Twitter“ paskyroje parašė Ukrainos vadovas.

„Neįtikėtinas atlikimas ir pergalė! Visa Ukraina širdingai tau dėkoja, Jamala“, – pridūrė jis.

Laureatę pasveikino ir šalies premjeras Volodymyras Hroismanas, kuris savo palinkėjimus palydėjo žodžiais „Šlovė Ukrainai!“

Vienas iš 2014 metų proeuropietiško Maidano lyderių parašė, kad po Jamalos pergalės būtų derama „Eurovizijos“ konkursą kitais metais surengti Rusijos aneksuotame Kryme.

„Teisingumas būtų įvykdytas, jeigu kita „Eurovizija“ būtų surengta Jamalos istorinėje tėvynėje – Ukrainos Kryme“, – savo „Twitter“ paskyroje parašė Mustafa Najemas.

Ukrainos atstovė Jamala / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Krymo totorių liaudies medžliso lyderis Refatas Čubarovas taip pat pasveikino Ukrainos piliečius ir jų sąjungininkus su dainininkės Jamalos pergale šių metų Eurovizijos konkurse, ir padėkojo visiems, kurie atidavė už ją balsus.

„Krymo totorių liaudies medžliso vardu sveikinu visus Ukrainos piliečius ir mūsų gausius draugus kitose šalyse su puikia Jamalos pergale Eurovizijoje. Mes tapome liudininkais, kad esama neįtikėtinai daug tikrų Jamalos talento vertintojų, nepriklausomos Ukrainos šalininkų, Krymo totorių sąjungininkų“, – savo feisbuko puslapyje parašė R.Čubarovas naktį iš šeštadienio į sekmadienį.

Ypatingą padėką jis pareiškė „už dešimtis tūkstančių balsų, atiduotų palaikant Jamalą, kuriuos pasiuntė tėvynainiai iš laikinai Rusijos okupuoto Krymo“.

„Inšala (Jei Dievas panorės), vieną gražią dieną mes būtinai susirinksime visi kartu laisvame nuo rusų okupantų Kryme, senajame ir šauniajame Bachčisarajuje! Šiandien dėl to buvo žengtas dar vienas reikšmingas žingsnis!“, – pridūrė jis.

2016 m. „Eurovizijos“ nugalėtojos Jamalos triumfas (11 nuotr.)
+5
2016-ųjų „Eurovizijos“ finale – 26 stiprūs varžovai (155 nuotr.)
+149