„Eurovizijos“ atrankos dalyviui Gaudentui Janušui – kaltinimai nepilnametės tvirkinimu

Gaudentas Janušas savo koncertu pradžiugino klausytojus. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Gaudentas Janušas savo koncertu pradžiugino klausytojus. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Šaltinis: BNS
2023-04-15 16:02
AA

Muzikos atlikėjui, dalyvavusiam atrankoje į „Euroviziją“, Gaudentui Janušui teisėsauga yra pareiškusi kaltinimus dėl jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimo.

Teismui perduotą bylą uždaruose posėdžiuose nagrinėja Vilniaus miesto apylinkės teismas.

„Byla gauta pernai rugpjūtį“, – BNS sakė teismo atstovas Giedrius Janonis.

Balandžio pradžioje G.Janušas pasirodė posėdyje, jį lydintys asmenys trukdė BNS žurnalistei užduoti jam klausimus dėl pareikštų kaltinimų, užstodami kelią.

Be kaltinimų tvirkinimu, vyrui pareikšti kaltinimai ir dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Paprastai šis kaltinimas būna susijęs su būkle, atsiradusia dėl patirto seksualinio išnaudojimo.

Per posėdį pirmadienį buvo apklausta psichologė, teikusi pagalbą galimai nukentėjusiai merginai.

Bylos nagrinėjimą teismas tęs po dviejų savaičių.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą tas, kas atliko jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimo veiksmus, baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Tas, kas sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo prarado nedidelę dalį profesinio ar bendro darbingumo arba ilgai sirgo baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

G.Janušas su savo daina „Man nieko nereikia“ išgarsėjo 2010-ųjų nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Po metų jis su šokėja dalyvavo LNK rodytame muzikiniame televizijos šou „Žvaigždžių duetai“.